Lemiamose, penktose, serijos rungtynėse, kurias Graikijos uostamiestyje stebėjo net 12 tūkstančių žiūrovų, tarp jų – ir NBA superžvaigždė Kevinas Durantas bei Holivudo aktorė Emma Stone, įspūdingai atsitiesę OLY krepšininkai 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18) triumfavo prieš „Monaco“ pajėgas.

Pirmoje susitikimo pusėje dominavę monakiečiai buvo įgiję ir dviženklį pranašumą, tačiau iš jo po didžiosios pertraukos liko šnipštas.

Ketvirto kėlinio pabaigoje tikrą lyderystę pademonstravo šeimininkų įžaidėjas Kostas Sloukas, finišavęs su 15 taškų, 5 atkovotais kamuoliais ir 5 rezultatyviais perdavimais.

18 taškų nugalėtojams pasiūlė Shaquielle'as Mckissicas, 17 – Thomas Walkupas, 16 – Tyleris Dorsey.

Svečių gretose Donatas Motiejūnas per 24 minutes pasižymėjo 7 taškais (2/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškis), 4 atkovotais kamuoliais ir 1 rezultatyviu perdavimu.

24 taškus sumėtė Mike'as Jamesas (4/7 dvitaškiai, 2/10 tritaškiai, 10/11 baudų, 10 rez. perd.), 15 – Yakuba Ouattara (5/7), 14 – Parisas Lee, 12 – Dwayne'as Baconas.

Eurolygos pusfinalyje „Olympiakos“ susigrums su Stambulo „Anadolu Efes“. Kitą porą sudarys „Barcelona“ ir Madrido „Real“.

Finalo ketverto mūšiai vyks gegužės 19-21 dienomis Belgrade.

Visos šios serijos rungtynių rezultatai:

„Olympiakos“ – „Monaco“ 71:54
„Olympiakos“ – „Monaco“ 72:96
„Monaco“ – „Olympiakos“ 83:87
„Monaco“ – „Olympiakos“ 78:77
„Olympiakos“ – „Monaco“ 94:88

Tapo aiškus ir antrasis Europos taurės finalininkas – tai Panevėžio „Lietkabelio“ skriaudikas Bolonijos „Virtus“.

Sergio Scariolo vadovaujamas kolektyvas išvykoje 83:73 (27:19, 23:19, 12:19, 21:16) palaužė „Valencią“ ir finale namuose susigrums su Bursos „Frutti Extra“.

Pusfinalyje pirmu smuiku „Virtus“ gretose griežė Tornikė Šengelija, kuris sukratė 15 taškų. 14 taškų atseikėjo Marco Belinelli, 12 – Milošas Teodosičius.

Valensijos komandai 17 taškų parūpino Jasielis Rivero, 16 – Xabieras Lopezas-Arostegui.