Italijos komandai ši pergalė tapo istorine. Eurolygos turnyro debiutantės pirmuosius du mačus pralaimėjo ir pergalės skonio pirmąkart paragavo tik Vilniuje.

Rezultatyviausiai TEO gretose trečiadienį žaidė 21 tašką pelniusi Sandra Valužytė. Jelena Levčenka (12 atkovotų kamuolių) ir Nykesha Sales (7 perimti kamuoliai, 6 atk. kam.) įmetė po 17, Eglė Šulčiūtė (6 atk. kam.) - 14 taškų.

Nugalėtojoms 22 taškus surinko Marija Eric, 16 - Daliborka Jokič (9 atk. kam.), 14 - Simona Ballardini 14.

Ketvirtojo turo mačas TEO krepšininkių laukia kitą trečiadienį Ispanijoje, kur jos susitiks su buvusia Vilniaus komandos legioniere Katie Douglas ir jos nė karto nepralaimėjusia Valensijo "Ros Casares" ekipa.

Rungtynės

Vilnietės sėkmingai žaidė rungtynių pradžią, kai spurtavo 8:2. Vėliau žaidimas kiek išsilygino, tačiau aidint pirmojo ketvirčio sirenai tritaškį pataikiusi S. Valužytė padidino aikštės šeimininkių pranašumą iki 11 taškų (24:13).

Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje mūsiškės pralaimėjo 4 minučių atkarpą net 2:15 ir leido varžovėms persverti rezultatą (26:28).

Vėliau žaidimas vėl išsilygino ir nė viena komanda neįgijo ryškesnio pranašumo iki pat trečiojo ketvirčio pabaigos, kai "Faenza" klubo krepšininkės išsiveržė 7 taškais į priekį (69:62).

Per lemiamo kėlinio 7 minutes TEO žaidėjos sugebėjo rezultatą išlyginti (78:78). Tačiau susitikimo pabaigą sėkmingiau žaidusios varžovės susigrąžino pranašumą ir iškovojo pirmąją pergalę.

TEO žaidėjoms negalėjo pagelbėti viena komandos lyderių Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Per treniruotę nosį susilaužiusi krepšininkė buvo priversta dėvėti apsauginę kaukę, aikštėje praleido vos 10 minučių ir pelnė 4 taškus.

Statistika

TEO: Sandra Valužytė 21 taškas (2/3 trit., 3/5 dvit., 9/10 baudų), Jelena Levčenka (6/11 dvit., 5/5 baudų; 12 atk. kam.) ir Nykesha Sales (1/4 trit., 6/15 dvit., 2/4 baudų; 7 per. kam., 6 atk. kam.) po 17, Eglė Šulčiūtė 14 (6 atk. kam.), Jurgita Štreimikytė-Virbickienė 4, Rima Valentienė 3, Kristin Haynie ir Gintarė Petronytė po 2.

"Faenza": Marija Eric 22 (5/9 trit., 3/5 dvit., 1/2 baudų; 7 kld.), Daliborka Jokič 16 (9 atk. kam.), Simona Ballardini 14, Adrijana Knezevič 13, Cintia Silva dos Santos 10, Marlous Nieuwveen 8 (16 atk. kam.), Emanuela Ramon 3.

Dvitaškiai: TEO 22/49 (45 proc.) - "Faenza" 24/46 (52 proc.)

Tritaškiai: TEO 4/16 (25 proc.) - "Faenza" 9/22 (41 proc.)

Baudų metimai: TEO 24/29 (83 proc.) - "Faenza" 11/15 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: TEO 37 - "Faenza" 42

Rezultatyvūs perdavimai: TEO 9 - "Faenza" 6

Perimti kamuoliai: TEO 14 - "Faenza" 8

Klaidos: TEO 15 - "Faenza" 22

Blokai: TEO 1 - "Faenza" 1

Kiti D grupės susitikimai

Kitose rungtynėse pirmą nesėkmę patyrė Maskvos "Dinamo" (Rusija) komanda, kiek netikėtai namie rezultatu 71:82 pralaimėjusi "Ros Casares" klubui. K. Douglas nugalėtojoms pelnė 14 taškų, o kita buvusi TEO legionerė latvė Ieva Kublinia "Dinamo" ekipai surinko 19 taškų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.