„Olympiakos“ Top-16 etapo E grupės rungtynėse 84:81 (24:20, 15:19, 20:20, 25:22) palaužė „Armani Jeans“ ir iškovojo ketvirtą pergalę iš penkių galimų.

„Armani Jeans“ pralaimėjo trečią kartą ir nebeturi galimybių pasivyti dviejų pirmų grupės komandų.

Ketvirtame kėlinyje „Olympiakos“ įgijo didžiausią persvarą (73:64), tačiau du Davido Hawkinso tritaškiai vėl grąžino intrigą – 74:70. Mike‘as Hallas po to dar pridėjo vieną baudą ir komandas likus žaisti 3 minutes teskyrė 3 taškai.

Lynnas Greeras smeigė tritaškį, bet Pape Sow bauda ir Luca Vitali dvitaškis vėl atstatė trijų taškų skirtumą – 77:74.

„Olympiakos“ komandai lengviau atsikvėpti leido Theodoras Papaloukas, o po netaiklaus D. Hawkinso tritaškio Nikola Vujčičius realizavo baudas ir skirtumas šoktelėjo iki 7 taškų.

Bet skelbti pabaigą dar buvo anksti. L. Vitali pataikė dvitaškį, D. Hawkinsas pridėjo dvi baudas ir likus žaisti 28 sekundes komandas vėl skyrė tik 3 taškai – 81:78.

Po minutės pertraukėlės L. Greeras realizavo dvi baudas, o du AJ krepšininkų tritaškiai skriejo pro šalį ir mačo baigtis tapo aiški.

Milano ekipos gretose M. Katelynas žaidė tik 6 minutes, per kurias taškų nepelnė (0/2 dvitaškių), tačiau atkovojo 4 kamuolius.

„Olympiakos“: Nikola Vujčičius 27 taškai, Ioannis Bouroussis 20 (14 atk. kam.), Yotamas Halperinas 10.

„Armani Jeans“: Michaelas Hallas 27 (9 atk. kam.), Davidas Hawkinsas 21, Luca Vitali ir Hollisas Price’as po 9.

Nepaisant Kšyštofo Lavrinovičiaus netekties, Sienos „Montepaschi“ iškovojo kelialapį į Eurolygos ketvirtfinalį. Top-16 etapo H grupės rungtynėse italai 86:70 (27:18, 19:14, 11:15, 29:23) nugalėjo Zagrebo „Cibona“ komandą ir užsitikrino antrą vietą grupėje.

Pirmąsias rungtynes „Montepaschi“ Zagrebo komandai buvo pralaimėjusi 81:88, tad šiame mače jai reikėjo pergalės bent 8 taškų skirtumu.

Italijos klubas dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (27:16) ir vėliau laikė iniciatyvą savo rankose. Vienu metu komandas skyrė net 18 taškų (57:39), bet spurtavę kroatai sumažino atsilikimą iki 52:59.

Visgi netrukus „Montepaschi“ vėl atstatė dviženklę persvarą ir ją išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

Sienos ekipai Rimantas Kaukėnas per 25 minutes pelnė 10 taškų (5/9 dvitaškių, 0/2 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Prieš kelias dienas Sienos ekipa sužinojo, kad maždaug mėnesiui dėl riešo lūžio neteko K. Lavrinovičiaus. Tačiau bent vieną tikslą – patekimą į ketvirtfinalį – įvykdė ir be jo.

„Montepaschi“: Terrellas McIntyre‘as 29, Henry Domercantas 14, Rimantas Kaukėnas 10.

„Cibona“: Marinas Rožičius 13, Davoras Kusas 12, Vedranas Vukusičius ir Alanas Andersonas po 11.

Daugiau nei 20 tūkst. aistruolių palaikoma Belgrado „Partizan“ komanda iškovojo ketvirtąją pergalę Eurolygoje. Belgrado klubas namuose 63:56 (12:13, 14:16, 15:11, 22:16) parklupdė iki tol be pralaimėjimų žengusius Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkus su Šarūnu Jasikevičiumi.

27-ąją mačo minutę Vassilis Spanoulis buvo padidinęs „Panathinaikos“ atotrūkį iki 5 taškų (40:35), tačiau kėlinį šeimininkai užbaigė spurtu 6:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (41:40).

Sėkmingą pasirodymą „Partizan“ krepšininkai tęsė ir paskutiniame ketvirtyje. Jį šeimininkai pradėjo 10:2 ir likus žaisti 6, 41 min. serbų pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų, o 36-ąją minutę „Partizan“ persvara buvo tapusi dviženkle (57:44).

Likus žaisti 38 sekundes Dimitris Diamantidis buvo kiek sumažinęs svečių atsilikimą (60:55), tačiau lemiamu momentu taikliai baudas metę šeimininkai įtvirtino savo pergalę.

Nesėkmingai šios rungtynės susiklostė Š. Jasikevičiui. Lietuvis per pirmas 2 trečiojo kėlinio minutes užsidirbo tris asmenines pražangas ir eilės, o po Šaro pražangos puolime „Panathinaikos“ suolelis buvo nubaustas ir technine pražanga. Lietuvis per 8 minutes pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių), 3 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Partizan“: Stephane‘as Lasme ir Urošas Tripkovičius po 12, Novica Velickovičius 10, Janas Vesely 9.

„Panathinaikos“: Dimitris Diamantidis 21 (11/11 baudų), Antonis Fotsis 8 atk. kam.) ir Nikola Pekovičius 10, Vassilis Spanoulis 9.

Jeigu „Panathinaikos“ kitą savaitę namie pralaimės Malagos „Unicaja“ ekipai, o „Partizan“ išvykoje įveiks Romos „Lottomatica“ tai G grupės nugalėtojais taps serbai.

Pergalę nieko nebelemiančiose rungtynėse F grupėje iškovojo Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Ji išvykoje 76:70 (13:15, 17:17, 24:15, 22:23) įveikė Berlyno „Alba“ krepšininkus, kuriems tai buvo penktoji nesėkmė iš eilės.

„Maccabi“: Charlesas Gainesas 22 (12 atk. kam.), Marcusas Brownas 21, Carlosas Arroyo 14 (5/15 metimų), Dee Brownas 13.

„Alba“: Immanuelis McElroy ir Adamas Chubbas (11 atk. kam.) po 14, Julius Jenkinsas 12, Casey Jacobsenas 9, Rashadas Wrightas 8.