Belgai mačą pradėjo itin drąsiai ir taikliai atakuodami iš toli. Dar nesibaigus pirmam kėliniui jie jau buvo pataikę 5 tritaškius, o lietuviai atsiliko 9:21. Per pirmą kėlinį mūsiškiai pataikė vos 5 iš 13 baudų. Sužaidus 10 min. komandas jau skyrė 14 taškų (9:23), o antrojo pradžioje skirtumas išaugo iki 18 (9:27). Didžiausia taškų persvara pirmoje rungtynių pusėje buvo paskutinę kėlinio minutę – 20:40.

Trečio kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų greitai išaugo iki 24 taškų – 21:45, o netukus belgų atotrūkis tapo nepadorus – 24:55. Visgi tai dar nebuvo pabaiga. Nuaidėjus trečio kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai komandas skyrė 37(!!!) taškai – 31:68.

Iki tol visiškai bedantį puolimą (išskyrus retus Donato Motiejūno prasilaužimus baudos aikštelėje) demonstravę lietuviai atsimerkė tik ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai ėmė grėsti didžiausias istorijoje pralaimėjimas.

Paskutinį ketvirtį spurtu 14:0 pradėję mūsiškiai sumažino atsilikimą (45:68). Ir nors gėdingo istorinio sutriuškinimo išvengti pavyko, komandas po 40 min. vis tiek skyrė daugiau nei 20 taškų.

Rezultatyviausias lietuvių gretose buvo 17 taškų pelnęs D. Motiejūnas (6/9, 0/1 trit., 5/9 baud.), kuriam atakuoti krepšį sekėsi kur kas geriau, nei suspėti paskui belgų krepšininkus gynyboje.

15 taškų pridėjo praktiškai visus juos ketvirtame kėlinyje surinkęs Mindaugas Kuzminskas, 12 taškų – Manto Kalniečio sąskaitoje.

Belgams, kurie pagal bendrą naudingumo koeficientą lietuvius pranoko 111-63, 21 tašką surinko Retinas Obasohanas, 18 taškų – Jonathano Tabu sąskaitoje.

Belgai į lietuvių krepšį įskraidino 13 iš 32 tritaškių, lietuviai pataikė 6/20. Mūsiškiai padarė 16, aikštės šeimininkai – 12 klaidų. Nors prieš rungtynes buvo akcentuojamas lietuvių pranašumas po lenta, kovą dėl atšokusių kamuolių Lietuvos rinktinė pralaimėjo 26-33.

Lietuva: Donatas Motiejūnas 17 (5 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 15, Mantas Kalnietis 12 (4 rez. perd., 3 kld.), Eimantas Bendžius 8, Tomas Dimša 5, Jonas Mačiulis 3, Gytis Masiulis 3, Arnas Butkevičius 2 taškai.

Belgija: Retinas Obasohanas 21, Jonathanas Tabu 18, Pierre-Antoine'as Gillet 11, Quentinas Serronas 10, Khalidas Boukichou 8, Jeanas-Marcas Mwema 8 taškai.

Kitose grupės rungtynėse Čekijos rinktinė namuose 75:71 (19:20, 30:22, 10:7, 16:22) nugalėjo Daniją.

Jaromiras Bohačikas nugalėtojams pelnė 17 taškų, tarp pralaimėjusiųjų 20 taškų surinko Gabrielis Lundbergas.

Į Europos čempionatą iškops dvi geriausios grupės ekipos arba trys tuo atveju, jei tarp pirmų dviejų grupėje bus viena iš pirmenybių rengėjų Čekija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1365)