Rinktinės strategas į dvi savaites truksiančią treniruočių stovyklą pasirinko 15-a krepšininkų. Anot trenerio, kviesti daugiau žaidėjų tiesiog nėra tikslo, nes pasiruošimo etapas truks labai trumpai.

„Rinktinės formavimas buvo daugmaž kaip ir aiškus. Renkiesi tą, kas yra geriausia, ir šnekiesi, ar atvažiuos, ar dalyvaus. Manau, jog su didžiąja dalimi kandidatų net nereikia kalbėtis, nes atsakymai yra aiškūs.

Jeigu tik būtų galimybė, aš norėčiau pasikviesti tik dvylika žmonių, kad visiems būtų viskas aišku, bet šituo pandeminiu laikotarpiu negali žinoti, kas, kaip ir kur. Taip pat dar sezonai nesibaigę bei gali nutikti visokių traumų, tai esi priverstas tai daryti.

Taip pat gavau nemažai kritikos, kad buvo didelis sąrašas į „langus“, bet man keista, kad žmonės nesupranta tokių dalykų. Aš tikrai nenoriu tokio sąrašo ir sutikčiau visada žaisti su tais pačiais žaidėjais, bet sąrašą koreguoja situacija, pandemija. Todėl sąrašas yra toks, koks yra, ir šiai dienai jame yra žmonių „po klaustuku“, bet žiūrėsime. Nesinori per kelias dienas prisikviesti ilgą sąrašą žaidėjų ir po dviejų treniruočių juos atleidinėti, tai yra nelogiška“, – puslapiui ltu.basketball teigė D. Maskoliūnas.

Į rinktinės sudėtį įtraukti NBA rungtyniaujantys Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis bei neseniai Lietuvos pilietybės klausimus išsprendęs Ignas Brazdeikis, kurio anot stratego būtų neteisinga nepakviesti į treniruočių stovyklą.

„Aš turėjau su juo pokalbį, pasišnekėjome, paaiškinau jam situaciją, jog mes tikrai norime jį matyti ir tikrai kviečiame į stovyklą, bet tos trys raidės (NBA) negarantuoja, ar jam bus vietos dvyliktuke. Aš sąžiningai pasakiau, kad ir visi kiti jo pozicijos kandidatai turės išsikovoti šitą vietą bei kad jokių kreditų į priekį aš nepasiruošęs dalinti. Suprantama, yra žaidėjai, kurie yra nusipelnę vietos dvyliktuke savo pasirodymais ir yra geriausi žaidėjai šiose pozicijose šiuo metu, tai dėl jų klausimų nėra, tačiau dėl kelių kandidatų yra klaustukai ir jie patys galės atsakyti į tuos klausimus“, – pridūrė D. Maskoliūnas.

Sudėtyje neišvysime Jono Mačiulio ir Artūro Gudaičio, tačiau pasak trenerio, šis, iškilus galimiems sunkumams priekinėje linijoje, galėtų prisijungti prie komandos.

„Su Jonu kalbėjome telefonu, mes viską aptarėme. Aš labai seniai jį pažįstu, mus sieja ne tik trenerio ir žaidėjo ryšiai, mes nuo seno geri draugai. Tikrai neturiu, ką ten vinioti į vatą, mes gražiai pasikalbėjome ir aš turiu iš Jono pažadą, kad, neduok, Dieve, kažkas, Jonas yra pasiruošęs prisijungti, prisidėti.

Ir su Gudaičiu yra kalbėta. Jau kelintą sezoną kamuoja traumos. Turėjau tikrai gerą, nuoširdų pokalbį. Tokia situacija, kad sakė, jog jeigu tik reikės, tai tikrai prisijungs, padės. Bet šiuo momentu jis tikrai žaisti negali, nori išsigydyti traumas, kad galėtų turėti normalų, visavertį sezoną, nes tikrai žaidžia gerame klube bei jam pačiam norisi geriau pasirodyti. Labai jau tos traumos jį kankina, tai kiek žinau, klubas yra rimtai pasiruošęs, siunčia jį pas rimtus daktarus. Trumpai tariant, suprantama situacija, yra kaip yra“, – sakė treneris.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai (žaidėjas, jo atstovaujamas klubas):

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasiruošimą atrankai Kaune turėtų pradėti birželio 16 dieną, kai žaidėjai baigs klubinius sezonus. Prieš pagrindinį atrankos turnyrą lietuviai sužais trejas kontrolines rungtynes su kitomis komandomis, kurios taip pat ruošiasi analogiškoms kvalifikacijoms kitose šalyse.

Birželio 18 ir 24 dienomis Lietuva susitiks su Dominikos Respublika, o birželio 22 dieną lietuviai susitiks su Rusija. Visas rungtynes priims „Žalgirio“ arena.

Olimpinės atrankos krepšinio turnyrą lietuviai pradės birželio 29 dieną rungtynėmis su Venesuelos komanda, o liepos 1 dieną lauks akistata su Pietų Korėjos rinktine. Kitoje grupėje (B) rungtyniaus Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos krepšininkai. Į pusfinalį pateks po dvi geriausias grupės komandas.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks 2021 m. liepos 23-rugpjūčio 8 dienomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (174)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės