Nenado Čanako auklėtiniai pirmąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes laimėjo 87:74 (14:21, 25:14, 23:25, 25:14).

„Lietkabelis“ prieš pat susitikimo pradžią paskelbė, jog „dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo“ suspenduotas 28-erių komandos įžaidėjas K. Vinalesas.

Amerikietis šį sezoną LKL per 28 minutes įmeta po 16,1 taško, atkovoja 1,9 kamuolio, atlieka 4,5 rezultatyvaus perdavimo ir renka 13,1 naudingumo balo.

Lyderio netektį bandė kompensuoti Džordže Gagičius, laužęs savo rekordus LKL. 30-metis vidurio puolėjas iš Serbijos pasižymėjo 24 taškais (10/13 dvitaškių) ir 28 naudingumo balais.

Nepaisant jo pastangų, šeimininkai kiek atitrūko tik rungtynių pabaigoje, iki kurios „Juventus“ sugebėjo mesti rimtą iššūkį favoritams.

Nors Mindaugas Kupšas greitai gavo dvi pražangas, „Juventus“ mačo pradžioje turėjo nedidelę persvarą, o po spurto 12:0 pirmavo 21:14.

Po pertraukėlės „Lietkabelis“ greitai išlygino žaidimą, kai ketvirtą pražangą gauti spėjo Žygimantas Skučas. Panevėžiečiai buvo trumpam susikrovę dviženklį pranašumą (52:42), tačiau svečiai nepasidavė ir priartėjo iki minimalaus skirtumo.

Nemalonus epizodas nutiko prabėgus trims ketvirtojo kėlinio minutėms, kai traumą patyrė Gintautas Matulis, o „Lietkabelis“ tolimais metimais vėl pabėgo – 72:62.

M. Kupšas su Bryantu Crawfordu skirtumą rėžė perpus (67:72), intriga išliko dar kurį laiką, tačiau ją po truputį mažino baudas pataikęs Gytis Masiulis. Laikas seko, ir daugiau „Juventus“ dėl pergalės nebekovojo.

Utenos komanda suklydo net 24 kartus, o panevėžiečiai – 13.

„Juventus“ gretose trūko traumuotų Igno Vaitkaus, Martyno Paliukėno ir Vaido Kariniausko, bet į rikiuotę grįžo Martynas Gecevičius, pelnęs 7 taškus.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 24, Gytis Masiulis 17 (12 atk. kam.), Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13 (5 rez. perd.), Marius Valinskas 9;

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 22 (6 kl., 5 rez. perd.), Mindaugas Kupšas 15, Vytautas Šulskis 11, Žygimantas Skučas 8 (6 kl.), Martynas Gecevičius 7.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Utenoje.

Pusfinaliuose abiem komandoms nepavyko pasipriešinti varžovams, pralaimint serijas vienodais rezultatais 0-3. „Lietkabelį“ iš kovos dėl titulo eliminavo Vilniaus „Rytas“, „Juventus“ nukentėjo nuo čempiono Kauno „Žalgirio“.

Pusfinalių nugalėtojai akistatą finale pradės trečiadienį Kaune.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)