VU sutriuškino LEU studentus

Mažiausiai intrigų kėlė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vilniaus universitetu (VU) krepšininkų dvikova. Savoje arenoje rungtyniavę LEU studentai pralaimėjo 25 taškų skirtumu – 66:91 (16:27, 22:28, 13:19, 15:17).

VU per pirmas 5 minutes susikrovė dviženklę persvarą – 17:6, o iki didžiosios pertraukos pirmavo ir 17 taškų skirtumu – 55:38. LEU niekaip nerado priešnuodžių prieš VU komandos atakas ir buvo tiesiog palaužti.

VU komandą į pergalę vedė Tautvydas Pipiras, pelnęs 22 taškus, Tautvydas Pauliukėnas įmetė 18 taškų, Domantas Pipiras – 16, Paulius Taraškevičius – 12, Simonas Lekys – 11 taškų.

Iš LEU komandos išsiskyrė 26 taškus pelnęs Justinas Gečas, 12 taškų surinko Algirdas Palaima, 9 (15 atk. kam.) – Gediminas Povilaičius.

„Tai buvo saldus mūsų komandos revanšas už spalio 20 dieną pirmame varžybų rate patirtą pralaimėjimą namuose (72:80). Vaikinai degė noru atsirevanšuoti ir tai jiems pavyko. Šaunuoliai. Ramiai laimėjome. Antroje rungtynių pusėje leidau labiau pasireikšti ne starto penketo žaidėjams ir jie taip pat rungtyniavo puikiai. Galiu visus tik pagirti“, - tryško džiaugsmu VU treneris Rimantas Kaminskas.

LSKL vicečempionai vargo su ASU

LSKL vicečempionai Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai vos neprisižaidė rungtynėse su priešpaskutinę vietą čempionate užimančią Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) ekipa. Svečių teisėmis rungtyniavę LSKL vicečempionai pergalę šventė vos 6 taškų skirtumu – 90:84 (25:22, 23:22, 17:19, 25:21).

Iki rungtynių pabaigos likus vos 1 minutei LSU pranašumas buvo vos 2 taškai – 84:82 ir ASU turėjo progą persverti rezultatą, tačiau netrukus suklydo ir palaidojo visas viltis.

LSU gretose išsiskyrė Simas Raupys, pelnęs 23 taškus (9/14 dvitaškiai, 2/2 baudos, 16 atk. kam.), Justas Nausėda prie pergalės prisidėjo 15 taškų (11 atk. kam.), Šarūnas Beniušis – 14, Tomas Miškinis – 13, Taurantas Tamošiūnas – 12.

ASU komandai 24 taškus pelnė Karolis Šarukas (10 atk. kam.), Vladislovas Razumnovas įmetė 23 taškus, Rokas Janickas - 21.

LSU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 55:38.

ASU studentai beveik visą rungtynių laiką žaidė vos penkiese, kadangi pirmo kėlinio pradžioje, sužaidęs vos tris minutes, dėl kojos traumos iš rikiuotės iškrito Domantas Senda. Po rungtynių jis buvo išvežtas į ligoninę.

„Gali būti, kad Domantui lūžo pėda. Galbūt ir tai vyrus dar labiau sutelkė ir jie kovėsi išties gražiai. Stebiuosi, kaip jie sugebėjo atsilaikyti: keturi iš jų rungtyniavo po 40 minučių, vienas – beveik 37 minutes ir atrodė puikiai. Išlaikė milžinišką fizinį krūvį. Prieš rungtynes mąsčiau, kaip mums atsilaikyti ir nebūti sutriuškintiems 30 taškų skirtumu, o štai vos nepateikėme sensacijos. LSU išsikapstė per stebuklą“, - kalbėjo ASU ekipos treneris Robertas Ragauskas.

Anot LSU trenerio Edo Nickaus, rungtynės buvo sunkios, bet gražios.

„Noriu pagirti ASU vaikinus už kovingumą, jie daug labiau norėjo pergalės. Ant saviškių aš labai pykau, kadangi jie į aikštę žengė ne kovoti, o pasiimti pergalės. Taip nebūna. Reikia vertinti ir gerbti kiekvieną varžovą, silpnų ekipų nėra, privalu iš visų jėgų kautis su visais. Tai mums labai rimta pamoka. Gerai, kad šios rungtynės mums dar susiklostė sėkmingai – išsaugojome pergalę savo rankose“, - aiškino E. Nickus.

LSU 2014 metų spalio 20 dieną ASU ekipą buvo sutriuškinusi 27 taškų skirtumu – 96:69.

VDU tik paskutinę sekundę palaužė KTU

Labai arti sensacijos buvo Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai, kurie savo arenoje iš peties priešinosi daugkartiniams LSKL laureatams Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkams. VDU išsikapstė tik paskutinę sekundę – 90:88 (27:26, 17:25, 18:18, 28:19).

28 susitikimo minutę KTU pirmavo dviženkle persvara – 67:57 ir tada VDU kilo į lemiamą šturmą. Tai davė rezultatų: mažiau patyrę KTU žaidėjai jautėsi ne taip drąsiai, o VDU krepšininkai, iki ketvirto kėlinio pabaigos likus minutei, kvėpavo aikštės šeimininkams į nugarą – 83:85.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus 40 sekundžių tritaškį pataikė ir rezultatą savo ekipos naudai persvėrė VDU žaidėjas Ignas Daukšys – 86:85. Kitoje atakoje du kartus, ir abu netaikliai, nuo tritaškio linijos metė KTU studentas Mindaugas Jakšas. Netrukus KTU stabdė laiką pražanga ir VDU žaidėjo Marijaus Užupio ranka nesudrebėjo – 88:85.

Tuo intrigos nesibaigė: iki susitikimo pabaigos likus 5 sekundėms tritaškį metė ir varžovo pražangą išprovokavo KTU žaidėjas Paulius Valinskas. Jis šaltakraujiškai sumetė visas tris baudas ir išlygino rezultatą – 88:88.

Tada VDU strategas Arūnas Juknevičius paprašė minutės pertraukėlės. Po jos kamuolys skriejo į užribį, tačiau liko VDU rankose. A. Juknevičius vėl sušaukė savo komandą minutei pasitarimui ir jau sumąstė kitą planą. Po minutės pertraukėlės ataką tritaškiu bandė užbaigti I. Daukšys, tačiau tikslo nepasiekė, o kamuolį atkovojo ir lemiamus taškus su sirena pelnė Marijus Užupis.

VDU komandai prie pergalės 29 taškais (9/13 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 8/8 baudos, 7 atk. kam.) prisidėjo Paulius Vaitiekūnas, 25 – Ignas Daukšys, 14 (9 atk. kam.) – Marijus Užupis.

KTU gretose nesulaikomas buvo net 38 taškus (6/12 dvitaškiai, 7/14 tritaškiai, 5/5 baudos, 4 rez. perdav., 32 naud. balai) pelnęs Paulius Valinskas, 16 taškų surinko Nerijus Barauskas, 10 – Mindaugas Jakšas.

„Viskas gerai, kas gerai baigiasi. Buvo įtemptos rungtynės. Mums antroje rungtynių dalyje nuolat teko vytis varžovus. Gerai, kad išsikapstėme. Po tokios rungtynių pabaigos pergalės skonis tik saldesnis“, - pabrėžė VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Pirmos šio sezono VDU ir KTU rungtynės, vykusios 2014 metų spalio 20 dieną VDU arenoje, baigėsi kur kas solidesne A. Juknevičiaus auklėtinių pergale – 97:69.

Klaipėdiečiai VGTU įveikė tik po pratęsimo

Rungtynėse Vilniuje 15 taškų persvarą išbarstę Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai savo pranašumą prieš Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) įrodė po pratęsimo rezultatu – 80:71 (25:16, 16:21, 16:20, 11:11, 12:3).

Klaipėdiečiai 15 dvikovos minutę pirmavo 15 taškų skirtumu - 37:22 ir jau atrodė, kad šioje dvikovoje intrigų nebus, tačiau antroje rungtynių pusėje žaidimas išsilygino ir vyko tikras nervų karas.

Pajūrio krepšininkai strigo VGTU gynybos gniaužtuose, aikštės šeimininkai 39 dvikovos minutę net buvo priekyje – 68:66. Visgi, KU išlygino rezultatą – 68:68 ir norint išsiaiškinti nugalėtoją, teko žaisti papildomas 5 minutes. Per pratęsimą KU tarsi pabudo ir jau žaidė, taip kaip priklauso šiai ekipai (12:3) bei išplėšė pergalę.

KU komandai 19 taškų prie pergalės prisidėjo Dominykas Matutis, po 15 taškų surinko Evaldas Šaulys (14 atk. kam.) ir Laurynas Liučinskas, 14 (10 atk. kam.) – Valentas Tarolis.

VDU komandai 19 taškų pelnė Andrius Juknevičius, 16 – Lukas Augustinas, 13 – Tomas Galeckas.

„Šiaip ne taip išsikapstėme. Varžovai pakeitė gynybos sistemą ir mes nesugebėjome pataikyti savo metimų. Žaidėme ne pajėgiausios sudėties, taip pat sirguliuodami į Vilnių vyko Dominykas Matutis ir Elvinas Gintvainis, trūko ir priekinės linijos pagalbos. Visgi, gerai, kad per pratęsimą sužaidėme taip, kaip mokame ir džiaugiamės pergale. Jėgų išeikvojome daug, tačiau pergalės džiaugsmas atperka tą vargą“, - teigė KU komandos treneris Mindaugas Stašys.

Priminsime, kad pirma šių ekipų akistata, vykusi 2014 metų spalio 20 dieną Klaipėdoje, baigėsi kur kas solidesne pajūrio atstovų pergale – 77:51.

ŠU prakaitavo dvikovoje su Kauno kolegija

Kauno kolegijos (KK) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje užkūrė tikrą pirtį Šiaulių universiteto (ŠU) studentams. Saulės miesto atstovai pergalę šventė tik atsitokėję pačioje rungtynių pabaigoje - 87:80 (22:27, 19:14, 22:27, 24:12).

KK studentai 34 dvikovos minutę dar pirmavo 9 taškų skirtumu – 75:66, tačiau, tarsi, patys išsigando, kad gali laimėti ir greitai išbarstė susikrautą persvarą ir galiausiai paleido pergalę iš rankų.

ŠU prie pergalės 23 taškais prisidėjo Šarūnas Sajavičius, 18 (19 atk. kam.) – Modestas Kumpys, 15 – Karolis Babkauskas, 12 – Mantas Kadzevičius.

Kauno kolegijos ekipos gretose puikiai rungtyniavo net 31 tašką (11/17 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/4 baudos, 12 atk. kam., 35 naud. balai) pelnęs Antanas Bertašius, 21 tašką įmetė Arminas Kelmelis, 11 – Paulius Bružauskas.

2014 metų spalio 20 dieną tarp šių komandų taip pat vyko aršus mūšis. Tąkart Šiauliuose pergalę minimaliu skirtumu – 96:95 taip pat išplėšė šiauliečiai.

Šįkart laisvas pirmadienis buvo LSKL čempionams – Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkams.

LSKL vaikinų čempionato turnyro lentelė (žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):