LSKL čempionato lyderiai Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai namuose tik paskutiniąją rungtynių minutę 89:86 (18:32, 21:24, 27:22, 23:8) sugebėjo palaužti vienus iš lygos autsaiderių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentus.

Klaipėdiečiai rungtynių pradžią pradėjo ypač vangiai ir jau kėlinio viduryje atsiliko dviženkle taškų persvara – 13:24. Netrukus skirtumas dar šiek tiek padidėjo aikštės šeimininkų nenaudai – 16:32.

Antrąjį ketvirtį į aikštę išbėgę Klaipėdos „Neptūno“ klubo krepšininkai Mindaugas Mockus, Evaldas Dainys, Marius Kasiulevičius, Remigijus Trakimas ir Deividas Gailius šiek tiek pagyvino žaidimą, tačiau mažinti skirtumą KU sekėsi vangiai. Uostamiesčio atstovų gynyboje nuolat spragų rasdavo VGTU atstovai Andrius Fiodorovas ir Mindaugas Norkus.

Į didžiąją pertrauką Klaipėdos universiteto studentai iškeliavo esant nepalankiam rezultatui – 39:56.

Trečiąjį ketvirtį aikštės šeimininkams buvo pavykę priartėti iki penkių taškų – 55:60 - ir įtampos neišlaikęs vilniečių strategas Gintaras Šerkšnas besiginčydamas su teisėjais buvo nubaustas technine pražanga. Tačiau KU krepšininkai tuo nepasinaudojo – M. Mockus prametė du baudos metimus, o vėliau klaipėdiečiai dar ir prarado kamuolį. Netrukus komandas vėl skyrė dviženklė taškų persvara – 66:78.

Rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis minutėmis. Likus žaisti pusantros minutės 86:84 pirmavo vilniečiai, tačiau netrukus vieną baudos metimą įmetė klaipėdietis M. Kasiulevičius, vėliau dar tris baudas realizavo ir rezultatą į 88:86 persvėrė M. Mockus.

Likus 5 sek. galimybę ištaisyti padėti dviem baudos metimais turėjo VGTU krepšininkas A. Fiodorovas, tačiau abu metimai skriejo pro šalį ir žlugo visos vilniečių viltys.

KU: Remigijus Trakimas 22 taškai (7/11 dvitaškiai, 9 atk. kam.), Mindaugas Mockus 19, Marius Kasiulevičius 14, Evaldas Dainys 13.

VGTU: Andrius Fiodorovas 19 (8/12 dvitaškiai), Mindaugas Norkus 14 (7 atk. kam.), Rimvydas Stankevičius 13, Justas Pociūnas ir Algirdas Rakšnys po 9.

Dramatišką pergalę savo aikštėje iškovojo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, kuri po Gedimino Navicko taiklių baudos metimų rezultatu 88:86 (21:18, 28:19, 21:23, 18:26) palaužė Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU).

Mačą sėkmingiau pradėjo VDU ekipa, kuri po tikslių Tomo Rakausko metimų trečiąją pirmojo kėlinio minutę pirmavo 5:1. Visgi Povilo Stasiulionio ir Arvydo Šikšniaus pastangų dėka svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti - 13:13. Ketvirčio pabaigoje šiek tiek sėkmingiau rungtyniavo savo gerbėjų palaikomi aikštės šeimininkai, kurie po pirmųjų dešimties minučių turėjo trijų taškų persvarą - 21:18.

Antrąjį kėlinį VDU pradėjo spurtu 7:0 ir po Rido Globio dviejų tolimų metimų iš eilės pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 28:18. Arvydo Šikšniaus tolimas metimas likus trims minutėms iki didžiosios pertraukos buvo sumažinęs aikštės šeimininkų persvarą perpus (35:30), tačiau Ado Juškevičiaus bei Aido Viskonto metimai įpusėjus rungtynėms leido VDU komandai turėti dvylikos taškų persvarą - 49:37.

Po didžiosios pertraukos sužaidus keturias minutes svečiai laimėjo atkarpą 6:0 ir VDU persvarą dar kartą aptirpo - 55:47. Kaip jau tapo įprasta į vienos komandos sėkmingą žaidimą analogiška atkarpa atsakė kita ekipa. VDU pagerino žaidimą ir po trijų kėlinių turėjo dešimties taškų persvarą - 70:60.

Tikra drama prasidėjo paskutiniajame ketvirtyje. Nors jo pradžioje abi ekipos keitėsi taikliais metimais ir skirtumas beveik nekito, sužaidus penkias minutes LŽŪU ekipos lyderis Povilas Stasiulionis buvo nubaustas penktąja asmenine pražanga ir atrodė, jog svečiai turėtų kapituliuoti. Visgi įvyko priešingai. VDU persvara pradėjo tirpti, o po Gintaro Leonavičiaus nesportinės pražangos ekipas teskyrė vos 5 taškai - 79:74.

Paskutinė minutė prasidėjo VDU ekipai turint šešių taškų persvarą (86:80), tačiau A. Šikšnius pataikė du tolimus metimus iš eilės ir likus 15 sekundžių rezultatas jau buvo lygus - 86:86. Po LŽŪU trenerio paprašytos minutės pertraukėlės svečiai specialiai baudavo VDU ekipos gynėją Gediminą Navicką, kuris šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus.

Paskutinės atakos galimybė atiteko LŽŪU komandai, tačiau A. Šikšnius likus kiek daugiau nei vienai sekundei prametė abi baudas ir VDU šventė dramatišką pergalę rezultatu 88:86.

VDU: Marius Valukonis 17 (10 atk. kam.), Adas Juškevičius 16, Tomas Rakauskas 12, Povilas Šakinis 11.

LŽŪU: Arnas Lubys 26 (10 atk. kam., 9/21 dvit.), Arvydas Šikšnius 22 (10 atk. kam.), Povilas Stasiulionis 20 (9/19 dvit.).

Be vidurio puolėjų jau nepirmose rungtynėse žaidusi Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda savo aikštėje rezultatu 93:104 (29:30, 16:33, 27:22, 21:19) nusileido Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkams.

VPU: Lukas Chmieliauskas 21 (tritaškiai 5/7), Justas Sinica 20 (5 rez. perd.), Mindaugas Reminas (tritaškiai 3/12, dvitaškiai 4/12) ir Nerijus Strazdauskas (15 atk. kam.) po 18.

LKKA: Artūras Milaknis 32 (tritaškiai 8/13), Marius Vansavičius 24, Giedrius Kurtinaitis 18, Paulius Kleiza 10.

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai iškovojo jau 8-ąją pergalę šį sezoną, namų aikštelėje rezultatu 87:77 (25:15, 29:16, 19:21, 14:25) nugalėdami ambicingus ir kovingus LCC tarptautinio universiteto studentus iš Klaipėdos.

KTU: Rokas Ūzas 23 (4 rez. perd.), Vilmantas Dilys 16 (3 blk.), Vygantas Metelica 15 (9 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Arminas Šaulys 12.

LCC: Lukas Mineika 17 (40 min.), Evaldas Lengvinas 16, Ibou Fallas 12 (7 atk. kam.), Algirdas Mackevičius (6 atk. kam., 5 per. kam.) ir Oumaras Seckas (6 atk. kam., 6 kld.) po 11.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės-pralaimėjimai)