Reguliaraus sezono lyderė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, žaisdama pilnos sudėties, rezultatu 103:62 (27:18, 31:7, 20:16, 25:21) sutriuškino be pajėgiausių krepšininkų rungtyniavusią Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ekipą ir nesunkiai pateko į finalą.

Pirmąją pusfinalio dvikovą VDU laimėjo 92:87. Pusfinalyje žaidžiamos dvejos rungtynės, o nugalėtojas nustatomas skaičiuojant įmestų ir praleistų taškų skirtumą.

VDU krepšininkai spurtavo jau pirmąją susitikimo minutę ir nesunkiai rinkdami taškus įgijo 9 taškų pranašumą 10:1. Antrąjį kėlinuką VDU ekipa pradėjo spurtu 19:0 ir jau po 5 minučių pirmavo 28 taškų skirtumu (46:18). Po didžiosios pertraukos kauniečiai ir toliau nesunkiai rinko taškus bei po kelių minučių pirmavo jau 40 taškų skirtumu. Likusį kėlinuko laiką VDU krepšininkai žaidė savo malonumui, nežiūrėjo į švieslentę ir išlaikė milžinišką persvarą. Po trijų kėlinukų VDU pirmavo 78:41.

VDU: Mantas Kalnietis 21 (9 atk. kam., 4 per. kam., 6 kld.), Giedrius Rinkevičius 16 (7 atk. kam., 4 blk.), Paulius Motiejūnas 14, Ridas Globys 10.

VPU: Tadas Šablinskas 17 (14 atk. kam.), Svajūnas Stočkus 13 (7 atk. kam.), Lukas Chmieliauskas 12.

Vienose atkakliausių šio sezono rungtynių triuškinamą pergalę rezultatu 104:82 (21:14, 23:19, 27:24, 33:25) iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai, įveikę Klaipėdos universiteto (KU) ekipą. Vis dėlto finale kovos klaipėdiečiai, kurie bendroje pusfinalio serijoje išlaikė trijų taškų persvarą, nes pirmąją pusfinalio dvikovą KU laimėjo 116:91.

Susitikimas prasidėjo labai atkakliai ir nervingai. Abi komandos žaidė pajėgiausių sudėčių, o mačo svarbą jautė tiek krepšininkai, tiek treneriai.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Justas Česnavičius pataikė vieną baudos metimą ir atstatė pirmųjų pusfinalio rungtynių deficitą (100:75). Likus žaisti 4 sekundes A.Milaknis sąmoningai prasižengė prieš M.Mockų, po kurio baudos metimų klaipėdiečiai bendru pusfinalio rezultatu išsiveržė į priekį 2 taškų skirtumu. Tuo tarpu kauniečiai nesėkmingai išsimetė kamuolį, o KU pralaimėjo susitikimą 82:104, tačiau pateko į didįjį finalą.

LKKA: Artūras Milaknis 29 (tritaškiai 5/10), Vilius Gabšys 24 (tritaškiai 5/11), Vidmantas Užkuraitis 17 (tritaškiai 5/7, 7 per. kam.), Paulius Abramavičius 14, Mindaugas Tamušauskas 13 (8 atk. kam.).

KU: Marius Kasiulevičius 24 (9 kld.), Mindaugas Mockus 21 (tritaškiai 0/5, 12 atk. kam., 14 kld., 15 išpr. praž.), Rolandas Žilevičius ir Artūras Kaubrys (13 atk.kam.) po 15.

Pirmosios finalo rungtynės bus žaidžiamos jau po savaitės, balandžio 2 dieną, pirmadienį. Abu finalo susitikimai, kuriuose nugalėtoją lems geresnis įmestų ir praleistų taškų santykis, įvyks Kauno sporto halėje.