Vos aštuoniese į Klaipėdą atvykę svečiai jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą - 24:9, o antrajame ketvirtyje jau pirmavo ir 22 taškų skirtumu - 43:21.

Po šio šalto dušo pajūrio atstovai nebesugebėjo atsitiesti, o tik dar labiau klimpo į duobę - VU žaidėjai tiesiog smaginosi taikliais metimais ir varė Klaipėdos ekipos sirgalius į neviltį.

Sostinės ekipą į pergalę vedė Laurynas Jacevičius, pelnęs 33 taškus (7/14 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), 16 taškų pridėjo Arnas Butkevičius, 14 (atk. kam.) - Domantas Pipiras, 12 - Denis Krestinin.

Klaipėdos gretose dviženklį taškų skaičių surinko tik du krepšininkai: Modestas Kumpys - 13 (13 atk. kam.) ir Valentas Tarolis - 12.

VU išvykos rungtynėse stebinio taiklumu - tritaškius metė net 56 proc. taiklumu (pataikė 14 iš 25 bandymų), dvitaškius - 52 proc. taiklumu (22/42), baudas - 57 proc. taiklumu (8 iš 14).

Tuo tarpu aikštės šeimininkai pataikė vos 5 tritaškius iš 21 bandymo (24 proc.), 22 dvitaškius iš 44 kartų (50 proc.) ir vos 2 baudos metimus iš 7 (29 proc.).

"Mums buvo tiesiog juoda diena: ką tik darėme, viskas nesisekė. Kažkokia mistika. Varžovai mus tiesiog užatakavo taikliais metimais, o mes atrodėme prastai. Tikrai nieko panašaus nesitikėjau", - sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo KU treneris Mindaugas Bugys.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo nugalėtojų stovykloje.

"Į šį mūšį ėjome itin rimtai nusiteikę. Mums puikiai pasisekė. Didžiuojuosi savo komandos vaikinais. Parodėme charakterį, užsispyrimą ir kovingumą. Atvirai pasakius, tikėjausi kur kas rimtesnio mūšio. Ši pergalė nebuvo iš sudėtingesnių", - pabrėžė VU treneris Rimantas Kaminskas.

KU po šio pralaimėjimo (4 pergalės, 3 nesėkmės) smuktelėjo į ketvirtąją LSKL turnyrinės lentelės vietą, VU - šoktelėjo į pirmąją vietą (4 pergalės, 3 pralaimėjimai).

VDU suklupo antrąkart

Antrąją nesėkmę paeiliui patyrė daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai - Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai. Šįkart jie savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 95:88 (29:19, 17:24, 20:20, 29:25) buvo nugalėti Šiaulių universiteto (ŠU) ekipos.

Saulės miesto atstovai jau nuo pirmųjų rungtynių minučių įrodė, kad nesiruošia juokauti - pirmąjį kėlinį laimėjo 10 taškų persvara - 29:19, o antrojo kėlinio pradžioje buvo atitrūkę ir 15 taškų skirtumu - 34:19.

Prieš pat didžiąją pertrauką VDU priartėjo iki 3 taškų - 43:46, o trečiajame kėlinyje ir išlygino rezultatą - 46:46.

Tačiau netrukus ŠU vėl atitrūko 6-8 taškais ir vis laikė panašų atstumą.

ŠU komandos gretose nesulaikomas buvo Rokas Giedraitis, pelnęs net 41 tašką (9/11 dvit., 5/11 trit., 8/11 baudos, 11 atk. kam.), po 13 taškų pridėjo Julius Jucikas, Daivaras Pakarklis, 12 (9 rez. perd.) - Klym Artamanov.

VDU komandai Paulius Sorokas pelnė 19 taškų (13 atk. kamuolių), 15 taškų pridėjo Ignas Daukšys, 13 - Vaidas Kariniauskas, po 12 - Rytis Juknevičius ir Aurimas Urbonas.

VDU laimėjo kovą dėl kamuolių - jų sąskaitoje 56 atkovoti kamuoliai - ŠU - 44. VDU suklydo 17 kartų, o ŠU - 10 kartų.

Anot nugalėtojo trenerio Rolando Vaičiūno, norint nugalėti reikia gerbti kiekvieną varžovą ir su visais kautis vienodu atsidavimu.

"Prieš rungtynes neskirstėme, ar tai čempionai ar ne, tiesiog ėjome kautis dėl pergalės. Vyrai žinojo, kad VDU ekipą praėjusią savaitę įveikė Vilniaus universiteto krepšininkai. Pats iš žaidėjų girdėjau tokių kalbų: kodėl gi negalime ir mes. Visi žaidė užsivedę, degė noru nugalėti ir mums tai pavyko", - neslėpė džiaugsmo Šiaulių ekipos treneris.

"Dar prieš rungtynes žaidėjams aiškinau, kad visas darbas prasideda nuo gynybos, tačiau jau pirmajame kėlinyje varžovams leido pelnyti 29 taškus. Taip gintis negalima. Nežinau, ar jauni žaidėjai nenori, ar nesupranta, ar nesugeba, o gal tinka ir visos šios priežastys", - po rungtynių kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

- Šįkart žaidė daugiau jaunimas, vos surinkome aštuonis žaidėjus, prieš rungtynes užregistravome du naujokus", - pridūrė treneris.

VDU po šios nesėkmės (4 pergalės, 2 pralaimėjimai) išliko penktoje LSKL pozicijoje, ŠU kilstelėjo į antrąją vietą (5 pergalės, 1 nesėkmė).

KTU atsirevanšavo VGTU

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai, vos prieš dvi dienas Tarptautinėse studentų krepšinio lygos (TSKL) pirmenybėse namuose po pratęsimo 87:91 pralaimėję Vilniaus Gedimino technikos universiteto komandai, šįkart LSKL pirmenybėse varžovams atsirevanšavo. Pirmadienį Vilniuje vykusią šių ekipų akistatą rezultatu 102:94 (24:21, 30:17, 22:30, 26:26) laimėjo KTU ekipa.

Pirmąjį kėlinį virė itin atkakli kova, tačiau prieš didžiąją pertrauką kauniečiai atitrūko dviženkle persvara - 54:38.

Nors iki rungtynių pabaigos likus 1 min. 21 sek. VGTU buvo priartėję iki 3 taškų - 90:93, tačiau rungtynių baigties pakeisti savo naudai jau nebesugebėjo.

KTU komandos gretose labiausiai pasižymėjo Lukas Lekavičius, pelnęs 21 tašką (7 rez. perd.), Edgaras Stanionis pridėjo 21, Gytis Venclovas - 13, Nerijus Barauskas - 11 tšk.

VGTU ekipai 23 taškus surinko Alfredas Lukoševičius, 20 - Ignotas Braziulis, 15 (11 atk. kam.) - Elonas Penikas, 14 - Evaldas Rastenis.

"Pergalę lėmė nusiteikimas, agresyvumas bei šaltas protas. Visi troškome atsirevanšuoti. Antroje rungtynių pusėje kai kurie žaidėjai jau pagalvojo, kad pergalė jų rankose ir šiek tiek atsipalaidavo. Džiaugiuosi, kad visgi ketvirtajame kėlinyje pavyko žaidėjus nuteikti kautis iki paskutinių sekundžių ir išplėšėme pergalę", - džiaugėsi KTU strategas Vytautas Pliauga.

KTU su 2 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais LSKL turnyrinėje lentelėje žengia septinti, VGTU su 1 pergale ir 5 pralaimėjimais - aštunti.

MRU palaužė LSU

Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai savo savo žiūrovų akivaizdoje nepasigailėjo Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentų - vilniečiai pergalę šventė 25 taškų skirtumu - 91:66 (30:19, 21:18, 24:11, 16:18).

MRU jau po pirmųjų dešimties minučių trūktelėjo į priekį dviženkle taškų persvara - 30:19 ir nuolat kontroliavo žaidimo tempą.

Trečiajame ketvirtyje vilniečių pranašumas jau buvo 26 taškai - 72:46 ir dėl rungtynių nugalėtojo abejonių nebekilo.

MRU ekipoje rezultatyviai rungtyniavo Osvaldas Olisevičius, pelnęs 20 taškų (7/9 dvit., 2/2 trit.), 19 taškų prie pergalės pridėjo Paulius Semaška, 16 - Mantas Virbalas, 12 (12 atk. kam.) - Saulius Kulvietis, 11 - Arvydas Gydra.

LSU komandoje dviženklį taškų skaičių surinko du krepšininkai: Arūnas Sakalauskas - 14, Laimonas Mikšys - 11.

"Vyrai nuo pat pirmųjų rungtynių sekundžių kibo į darbą, puikiai gynėsi ir būtent gynybos dėka pavyko atsiplėšti bei užpulti varžovus. Rungtynės nebuvo sunkios. Progos pasireikšti turėjo visi 12 žaidėjų. LSU bandė kabintis, tačiau šįkart mūsų pajėgos buvo stipresnės. Noriu padėkoti savo komandai už gerą nusiteikimą ir gražias rungtynes", - neslėpdamas džiaugsmo kalbėjo MRU treneris Vytas Poteliūnas.

MRU (5 pergalės, 1 pralaimėjimas) LSKL turnyrinje lentelėje įsitaisė trečioje pozicijoje, LSU (2 pergalės, 4 pralaimėjimai) - šeštoje vietoje.

LSKL merginų grupėje lyderiauja LSU

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) 2012-2013 metų dailiosios lyties atstovių pirmenybėse be pralaimėjimų žengia vienintelė Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda.

Pastarosios žaidėjos, vadovaujamos Rasos Kreivytės, ir trečiojo turo rungtynėse iškovojo užtikrintą pergalę - išvykos rungtynėse net 29 taškų skirtumu - 82:53 (24:13, 21:10, 22:15, 15:15) palaužė Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipą.

LSU nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas bei į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdamos 22 taškų pranašumą - 45:23.

Antroji rungtynių dalis buvo daugiau formalumas.

Praėjusio sezono vicečempionių gretose - LSU ekipai daugiausiai - 33 taškus (11/14 dvit., 8/9 baudos metimai, 25 atkovoti kamuoliai) pelnė Laura Svarytė, 18 taškų (6 rez. perd.) prie pergalės pridėjo Neringa Skadaitė, 15 (13 atk. kam.) - Vitalija Kaminskytė.

Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojų - MRU komandos gretose išsiskyrė 14 taškų pelniusi Monika Aleksaitė, 11 taškų pridėjo Indrė Grigaitė, 10 - Rita Žilinskaitė.

LSU akivaizdžiai geriau kovojo dėl kamuolių - po krepšiais jos kamuolį sugriebė 59 kartus, MRU - 32 kartus.

LSU dažniau klydo - jų sąskaitoje 22 klaidos, o varžovių - 14, tačiau tai nesutrukdė iškovoti užtikrintos pergalės.

KU sutriuškino čempiones

Praėjusį sezoną be laurų likusios Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkės šiemet pasiryžusios šią klaidą ištaisyti. Tai jos įrodė pirmadienį Kaune, kuomet net 32 taškų skirtumu - 89:57 (20:19, 23:11, 27:7, 19:20) sutriuškino čempionų titulus ginančias Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) merginas.

Pirmoji 10 minučių atkarpa vyko taškas į tašką, tačiau antrajame kėlinyje pajūrio atstovės ėmė tolti, o trečiajame kėlinyje jau buvo susikrovusios ir 33 taškų persvarą - 70:37.

KU komandai Monika Grigalauskytė pelnė 24 taškus (12 atk. kam.), Gabrielė Gutkaustaitė - 23 (10 atk. kam.), Eglė Šikšniūtė - 21 tšk. (16 atk. kam.). Šios trys Klaipėdos "Fortūnos" klubo žaidėjos po krepšiais sugriebė net 38 kamuolius, o iš viso KU komandos sąskaitoje - 60 atkovotų kamuolių.

VDU komandai kamuolį po krepšiais atkovoti pavyko 42 kartus.

Iš kauniečių komandos išsiskyrė Gintarė Gurklytė, pelniusi 15 taškų (15 atk. kam.), 14 taškų pridėjo Ieva Stankevičiūtė, 12 - Dovilė Saurazaitė.

KTU nugalėjo VU

Paskutinėse LSKL trečiojo turo merginų rungtynėse Vilniaus universiteto (VU) krepšininkės rezultatu 63:73 (15:17, 15:20, 17:18, 16:18) nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) komandai.

Čia rungtynės kėlė daugiausiai intrigų, kadangi buvo apylygės.

Visgi, šįkart tikslesnės buvo KTU žaidėjos, kurių gretose labiausiai išsiskyrė 27 taškus pelniusi (12 atk. kam.) Urtė Bukauskaitė. 15 taškų prie pergalės pridėjo ir po krepšiais 18 kartų kamuolį atkovojo Agnė Antanavičiūtė, 14 taškų (13 atk. kam.) surinko Akvilė Baronėnaitė.

Iš VU ekipos dviženklį taškų skaičių surinko trys krepšininkės: Vita Žilinskaitė (10 atk. kam.) ir Miglė Kurpytė - po 16, Živilė Gribulytė - 10.

VU suklydo 13 kartų, o KTU - 23 kartus. Tačiau KTU savo klaidas kompensavo puikia kova dėl kamuolių - kauniečių sąskaitoje 66 atkovoti kamuoliai, VU sąskaitoje - 38 atkovoti kamuoliai.

Ketvirtasis LSKL merginų turas vyks ateinantį pirmadienį - lapkričio 19 dieną rungtynėmis Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje.