Pirmoje rungtynių pusėje VGTU dar priešinosi varžovams - po dviejų kėlinių čempionai pirmavo 42:32, o vėliau atotrūkis tik augo.

Nugalėtojų gretose po 13 taškų surinko Ignas Daukšys (8 atk. kam.) ir Paulius Sorokas (9 atk. kam.), po 12 taškų įmetė Vaidas Karinauskas ir Paulius Vaitiekūnas, 11 - Tauras Jogėla.

VGTU komandai 13 taškų pelnė Alfredas Lukoševičius, 12 - Elonas Penikas, po 10 - Lukas Augustinas ir Evaldas Rastenis.

VDU kovą po krepšiais dėl kamuolių laimėjo rezultatu 53:31. Nors VDU ir dažniau klydo (25) už varžovus (17), tačiau tai nesutrukdė susikrauti solidžios persvaros.

„Sudėtinga apie save spręsti iš pirmų rungtynių, juolab, kad VGTU šiemet pasikeitusi, nesurinko geriausios sudėties. Kita vertus, ir mūsų komanda šiemet atjaunėjusi, šiandien buvo net devyni pirmo ir antro kurso studentai“, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Visgi, jis pabrėžė, kad komandos tikslai ir ambicijos nesikeičia - sieks apginti čempionų titulą.

„Galbūt šiemet teks labiau kovoti, bus sudėtingiau, tačiau jokiu būdu neketiname atiduoti aukso medalių. Darysime viską, kad jie vėl sužibtų ant mūsų krūtinių“, - neslėpdamas ambicijų kalbėjo VDU strategas.

ŠU akivaizdžiai triuškino VU

Antrą užtikrintą pergalę jubiliejiniame - 15-aje Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate iškovojo Šiaulių universiteto (ŠU) atstovai. Šįkart saulės miesto studentai išvykoje net 34 taškų skirtumu - 105:71 (26:15, 35:10, 19:21, 25:25) sutriuškino Vilniaus universiteto (VU) ekipą.

Šiauliečiai jau po pirmo kėlinio susikrovė dviženklę taškų persvarą, o į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 36 taškais - 61:25.

Antra dalis buvo tik formalumas - žiūrovams dėl rungtynių nugalėtojo nekilo jokių abejonių.

ŠU ekipoje išsiskyrė Šarūnas Kulevičius, pelnęs 20 taškų (9/12 dvitaškiai), 17 taškų (9 atk. kam.) prie pergalės prisidėjo Julius Jucikas, 16 - Rokas Giedraitis, 12 - Ignas Vaitkus.

VU gretose Andrejus Gorskovas pelnė 21 tašką, Domantas Pipiras - 15 (8 atk. kam.), Denisas Krestininas - 11 (10 atk. kam.).

ŠU suklydo tik 8, o vilniečiai - 17 kartų.

ŠU ekipa šį sezoną pradėjo itin galingai. Priminsime, kad pirmo turo rungtynėse iškovojo taip pat solidžią - 25 taškų skirtumu - 93:68 pergalę prieš Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) komandą.

„Džiugina vaikinų požiūris į rungtynes - kovojo su dideliu noru ir užsispyrimu. To rezultatas - gražios ir solidžios pergalės. Džiugu žiūrėti, tačiau jokiu būdu negalime atsipalaiduoti, turime suprasti, kad tokia gražia linija visas čempionatas nevyks, teks sužaisti ir kur kas įtemptesnių kovų“, - pabrėžė šiauliečių ekipos strategas Rolandas Vaičiūnas.

VU komandoje tvyrojo visai kitokios nuotaikos.

„Vėl teko verstis be lyderių: Arno Butkevičiaus (lūžęs pėdos kaulas), Karolio Brusoko (lūžęs pirštas) ir Lauryno Jacevičiaus (stuburo išvarža). Suprantame, kol visi nesusirinksime - bus labai sunku. Šįkart prie tokio rezultato prisidėjo ir teisėjai. Daugiau nieko nenorėčiau komentuoti“, - teigė VU treneris Rimantas Kaminskas.

Klaipėdiečiai nugalėjo LSU

Be pralaimėjimų 2012-2013 metų LSKL pirmenybėse žygiuoja ir Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. Antro turo rungtynėse pajūrio atstovai savo žiūrovų akivaizdoje 79:77 (18:22, 20:21, 35:18, 6:16) palaužė Lietuvos sporto universiteto (LSU, buvusi LKKA) studentų pasipriešinimą.

Pirma rungtynių pusė buvo itin atkakli - dvikova vyko apylygiai, tačiau į didžiąją pertrauką 5 taškais pirmaudami - 43:38 iškeliavo LSU atstovai.

Trečiame kėlinyje aikštės šeimininkai ne tik pasivijo varžovus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai - 73:61.

LSU dar pavyko atkurti rungtynių intrigą - iki dvikovos pabaigos likus 24 sekundėms kauniečiai priartėjo per vieną metimą - 77:79. Netrukus prie baudų metimo linijos stojęs KU žaidėjas Modestas Kumpys prametė abu baudos metimus ir LSU dar turėjo 22 sekundes, tačiau suregzti rezultatyvios atakos ir pakeisti rungtynių baigties jau nepavyko.

Praėjusio sezono LSKL bronzos medalių laimėtoją - KU komandą į pergalę vedė M. Kumpys, pelnęs 21 tašką, Viktoras Chodosovskis surinko 16, Domininkas Matutis - 11, Deividas Anužis - 10 taškų.

LSU komandai Edvinas Alunderis pelnė 22 taškus, Paulius Petrilevičius surinko 13 (atkovojo 11 kamuolių), Mantas Lukminas - 11 taškų.

„Nors po trijų kėlinių turėjome gana solidžią persvarą, tačiau rungtynių pabaigoje vos išsikapstėme, galima sakyti per plauką sausi išbridome iš balos. Dar kartą įsitikinome, kad 10-12 taškų šiuolaikiniame krepšinyje - menka persvara, kurią galima labai greitai išbarstyti. Galbūt ketvirtame kėlinyje vyrai per anksti patikėjo pergale ir šiek tiek atsipalaidavo, užtat ir tokia dramatiška buvo rungtynių pabaiga. Visgi džiaugiuosi, kad čempionatą pradėjome dviem pergalėmis“, - sakė KU ekipos treneris Mindaugas Bugys.

„Negaliu peikti savo vaikinų - kovėsi iš paskutiniųjų iki paskutinės sekundės. Turėjome galimybę ir išplėšti pergalę, tačiau galbūt nuovargis, patirties ar susižaidimo stoka sutrukdė tai padaryti“, - iškart po dvikovos kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

MRU nepasigailėjo LEU

Pralaimėjimo kartėlio šį sezoną taip pat nepajuto ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai. Šįkart praėjusio sezono vicečempionai namuose 30 taškų skirtumu - 98:68 (23:24, 28:15, 28:18, 19:11) palaužė šį sezoną dviem skaudžiais pralaimėjimais pradėjusius Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentus.

Intrigą kėlė tik pirmas kėlinys, kurį minimalia persvara 24:23 laimėjo LEU. Vėliau MRU krepšininkai tarsi sukruto ir susikrovė dviženklę persvarą, kuri kas kėlinį tik augo.

Šiose rungtynėse varžovų krepšį nuolat taikliais metimais atakavo MRU žaidėjas Mantas Virbalas. NKL pirmenybėse geriausiu savaitės žaidėju išrinktas vilnietis dominavo ir LSKL rungtynėse - pelnė 26 taškus (5/9 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 4/5 baudos, 12 atk. kam., 2 rez. perd., 1 klaida). 24 taškus įmetė Rimgaudas Kukta (5/5 dvitaškiai 4/10 tritaškiai, 2/2 baudos), 17 taškų surinko Antanas Udras.

LEU gretose tik du žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių: Deivydas Keburys - 18, Lukas Kazlauskas - 12.

„Nors prieš rungtynes jaudinausi, kad į šią dvikovą dėl įvairių priežasčių pavyko prisikviesti tik septynis žaidėjus, tačiau, kaip matome, galutiniam rezultatui tai įtakos neturėjo. Susitvarkėme su emociniu jauduliu bei nugalėjome ir „nukraujavę“, - džiaugėsi MRU komandos treneris Vytautas Poteliūnas.