LMKL čempionės pirmajame kėlinyje parodė galingą puolimą ir to užteko, kad susikrautų 10 taškų pranašumą – 31:20. Antrame ketvirtyje klaipėdietėms pavyko sustabdyti įsibėgėjusį uteniškių traukinį ir priartėti 2 taškais – 44:33 įpusėjus mačui.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ pademonstravo patikimą gynybą ir praleido vos 6 taškus, o tai leido padidinti pranašumą iki 17 taškų – 56:39. Per paskutiniąsias dešimt žaidimo minučių niekas nepasikeitė ir Alfredo Vainausko auklėtinės įsirašė pergalę.

„Utena“: I. Šimkutė (6 atk. kam.) ir G. Mažionytė (9 atk. kam.) po 12, M. Solopova 10 (5 rez. perd.), R. Valentienė 9 taškai (3/5 tritaškiai).

„Fortūna“: S. Dobrovolskytė 12, A. Černeckytė 9, R. Mizgerytė (7 atk. kam.), K. Druskytė ir B. Gudelionytė 8 taškai.

„Kibirkštis“ po pratęsimo palaužė „Hoptrans-Sirenas“

Pergalę po pratęsimo ir atkaklios kovos iškovojo Vilniaus „Kibirkštis“ (2/0), kuri 81:77 (18:12, 18:20, 21:22, 10:13, 14:10) įveikė Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ (2/1).

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kibirkšties“ ekipa, kuri įpusėjus kėliniui pirmavo 12:5. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės dvitaškio, „Hoptrans-Sirenos“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 11:14. Visgi kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė vilnietėms, kurios po pirmojo ketvirčio pirmavo 18:12.

Antrajame ketvirtyje šeimininkės buvo priartėjusios iki 2 taškų (22:24), tačiau spurtavusios vilnietės ir vėl susikrovė pranašumą – 30:22. Tačiau kaunietės rankų nenuleido ir kėlinio pabaigoje sugebėjo varžoves prisivyti ir prieš didžiąją pertrauką sušvelninti atsilikimą iki 4 taškų – 32:36.

Po ilgosios pertraukos komandos apsikeisdavo taikliais metimais, tačiau „Kibirkštis“ ir vėl pabėgo į priekį – 50:41. „Hoptrans-Sirenoms“ pavyko sužaisti atkarpą 7:2 ir vėl priartėti – 48:52. Vilnietėms turimą pranašumą pavyko išlaikyti iki kėlinio pabaigos ir prieš lemiamą ketvirtį pirmauti 57:54.

Paskutiniame ketvirtyje kaunietėms pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo – 56:57, o po Monikos Petrauskaitės dvitaškio ir išsiveržti į priekį – 62:59. Likus žaisti minutei, rezultatas buvo lygus (65:65) ir viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pasibaigus laikui rezultatas buvo lygus 67:67, o komandoms prireikė pratęsimo.

Pratęsimo metu ir toliau kova vyko taškas į tašką ir nei vienai komandai nepavyko atitrūkti. Likus žaisti 20 sekundžių, 4 taškais pirmavo vilnietės (81:77), kurios išlaikė tokį pranašumą iki kėlinio pabaigos ir šventė pergalę.

„Hoptrans-Sirenos“: R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 21, K. Balčiūnaitė (14 atk. kam.) 15, R. Knyzaitė (5 atk. kam.) 14, M. Petrauskaitė 14 taškų (9 atk. kam.).

„Kibirkštis“: S. Landry 23 (9 atk. kam.), L. Juškaitė 19, A. Širšinaitytė 15, E. Šniokaitė 10 taškų.

Atkaklioje kovoje – „Aisčių-LSU“ pergalė Šiauliuose

Pirmąją pergalę pasiekė Kauno „Aistės-LSU“ (1/2), kurios svečiuose 71:65 (19:17, 22:24, 6:10, 24:14) palaužė Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/3) krepšininkes.

Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržė „Aistės-LSU“, kurio visą laiką buvo priekyje, bet atitrūkti niekaip nesugebėjo – 19:17 po pirmųjų dešimties žaidimo minučių.

Antrajame ketvirtyje toliau vyko atkakli kova taškas į tašką ir dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Įpusėjus susitikimui rezultatas buvo lygus – 41:41.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Pakito tik vienas faktas – ekipos ėmė žaisti kur kas nerezultatyviau ir toks žaidimas palankesnis buvo „Šiaulių-Universitetui“ – 51:47.

Paskutiniame kėlinyje viešnios greitai pasivijo šeimininkes ir 35-ąją minutę išsiveržė į priekį – 54:53. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas buvo lygus – 61:61. Čia pat kaunietės įmetė 6 taškus be atsako (67:61) ir per likusią minutę išsaugojo pranašumą savo rankose bei pasiekė pergalę.

„Šiauliai-Universitetas“: A. Tamutytė 17, U. Bukauskaitė 14, D. Miller 13 (11 klaidų), S. Kuodienė 12 taškų (9 atk. kam.).

„Aistės-LSU“: J. Marmienė 20, I. Stankevičiūtė 19, L. Želnytė 13 taškų (8 atk. kam., 7 blokai).