„Krepšinis – puiki priemonė supažindinti vaikus su disciplina, pozityvia ir sveika gyvensena. Tam, kad gerai žaistum krepšinį, reikia sistemingai treniruotis, klausyti trenerio, domėtis šio sporto istorija, specifika bei naujovėmis, jausti savo komandą. Tačiau, kai komanda žaidžia gerai, - puikus jausmas. Visų tų pačių įgūdžių reikia ir kasdieniame gyvenime. Todėl labai tikimės, kad mūsų projektas padės vaikams ir kitais metais įgis didesnį mastą“, – teigė krepšininkas Linas Kleiza.

Programos draugo - socialinių projektų agentūros „Incity“ direktorės Indrės Spečiūnaitės teigimu, mažėjant finansavimui iš valstybės neformaliam ugdymui, privačios iniciatyvos vaidina ypatingai svarbų vaidmenį, o turiningas laisvalaikis yra svarbus kiekvienam vaikui.

„Lietuvos policija skiria didelį dėmesį prevencijai, todėl visada prisideda prie tokių pozityvių iniciatyvų, kaip „Tu gali“. Be to, džiaugiamės vis stiprėjančia partneryste bei sėkmingu bendradarbiavimu su krepšininku L. Kleiza ir kitais socialiniais partneriais“, - sakė Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininkas Renatas Požėla.

Didžiausios Lietuvoje nevyriausybines organizacijas, dirbančias vaiko gerovės srityje, vienijančios NVO Vaikams Konfederacija direktorės Renatos Surovec nuomone, programa „Tu-gali“ ne tik įtraukia vaikus į turiningą veiklą, bet ir padeda užtikrinti pozityviąją socializaciją bei sudaro palankias sąlygas kiekvieno vaiko asmenybės tobulėjimui.

„NVO Vaikams Konfederacija sveikina žinomą sportininką ir Lietuvos policiją sėkmingu bendradarbiavimu ir džiaugiasi, kad ši draugystė įtraukia ir Konfederacijos narius. Tikimės, kad ši programa taps gražia tradicija ir pakvies kasmet vis daugiau vaikų iš visos Lietuvos“, - tvirtino NVO Vaikams Konfederacijos garbės prezidentė Giedrė Kvieskienė.

Projektu „Tu gali” siekiama vykdyti ankstyvą nusikaltimo prevenciją, vaikus mokant pozityvios ir sveikos gyvensenos, mažinti socialinę atskirtį, suteikti galimybes sunkiomis socialinėmis ir finansinėmis sąlygomis augantiems vaikams gauti kokybišką užklasinį ugdymą, skatinti valstybės institucijų ir policijos savanorišką veiklą sprendžiant socialinės atskirties ir skurdo problemas.

Švietimo ir mokslo ministerijos 2010 metų duomenimis, neformaliojo švietimo veiklose dalyvauja per 122 tūkst. mokinių, o neformaliajam švietimui skiriama nuo 5 iki 10 proc. savivaldybių biudžetų lėšų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją