Rungtynių pradžioje Julius Jucikas ir Vytautas Šulskis taikliais metimais privertė žalgiriečius vytis (10:6). Po kurio laiko iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio“ aukštaūgiai ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo (13:12). Bet „Šiauliai“ persvaros pirmajame kėlinyje neatidavė ir po pirmojo kėlinio pirmavo – 17:14.

Antrą kėlinį „Šiauliai“ pradėjo atkarpa 6:0 (23:14). Po šio spurto sekė kiek daugiau nei dviejų minučių abiejų ekipų taškų badas. Jį nutraukė Simas Sanderis Vene, o į jo dvitaškį greitai atsakė šiauliečiai, taip išsiverždami į priekį dviženkliu taškų skirtumu (26:16). Savąjį spurtą antrame kėlinyje surengė ir Kauno žaidėjai – jie pelnė 9 taškus iš eilės (26:25). Į šią atkarpą įsiterpė ir Jonathanas Lee, tačiau jo taškai nesustabdė žalgiriečių, kurie perėmė persvarą (28:29). Iki nuaidint kėlinio sirenai „Šiauliai“ spėjo išlyginti rezultatą, rezultatas prieš ilgąją pertrauką – 29:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos aktyviai keitėsi taškais (36:37). Trys sėkmingos žalgiriečių atakos iš eilės leido jiems atitrūkti solidesniu skirtumu (36:42). Už perdėtas emocijas Edagaras Ulanovas buvo nubaustas technine pražanga (37:42). Pauliaus Jankūno dvitaškis suteikė „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (40:50). V. Šulskio vedini „Šiauliai“ buvo sugebėję ištirpdyti deficitą iki vienženklio, bet beveik su sirena pataikęs Vytenis Lipkevičius sugrąžino kauniečiams dviženklį pranašumą – 45:56.

Po dar vieno A. Milaknio tritaškio „Šiauliai“ surengė rezultatyvią atkarpą 7:0 (52:59). P. Jankūnas ir Lukas Lekavičius tarp komandų vėl įvedė 10 taškų skirtumą (54:64). „Šiauliai“ dar pabandė mažinti deficitą, bet puikiai iš toli mėtę kauniečiai tik padidino atotrūkį (58:73). Aikštėje pasirodė ir retai žaidžiantis Donatas Tarolis. Per likusį rungtynių laiką svečiai lengvai rinko taškus, o šiauliečiai neberodė atsigavimo ženklų (62:77). J. Lee nepataikė metimo su sirena ir rungtynės baigiasi rezultatu – 62:79.

„Šiauliai“: Vytautas Šulskis 16, Jonathanas Lee 15, Julius Jucikas ir Rokas Giedraitis po 10 taškų.

Įtikinamą pergalę iškovojo „Pieno žvaigždžių“ (13/10) ekipa. Pasvaliečiai namuose 89:64 (19:18, 24:8, 19:22, 27:16) įveikė Utenos „Juventus“ (15/8) krepšininkus.

Aido Viskonto vedini pasvaliečiai susitikimą pradėjo sėkmingiau ir sužaidus 4 minutes pirmavo (8:2). Po Sauliaus Kulviečio dvitaškio svečiai priartėjo (11:8), bet tolimu metimu atsakė Osvaldas Olisevičius ir aikštelės šeimininkai susigrąžino šešių taškų pranašumą (16:10). Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Juventus“ ekipa: A. Viskontas buvo nubaustas technine pražanga, o šia situacija pasinaudoję uteniškiai persvėrė rezultatą (16:17). Vis dėlto po pirmų dešimties minučių minimaliu skirtumu pirmavo Pasvalio ekipa – 19:18.

Antrąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo spurtu 8:2 ir Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (27:20). Po pasitarimo aikštelės šeimininkai pradėjo klysti, tačiau šia situacija Utenos klubas nepasinaudojo ir aikštelės šeimininkai išlaikė persvarą (30:24). Vaidas Čepukaitis puldamas krepšį užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą. Michealas Dixonas ir Evaldas Kairys pridėjo po dvitaškį ir pasvaliečiai įgijo dešimties taškų pranašumą (34:24). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei pasvaliečių gynyba privertė svečius suklysti net keturis kartus iš eilės. Po pirmos rungtynių pusės „Pieno žvaigždės“ pirmavo 43:26.

Po Laimono Kisieliaus dvitaškio aikštelės šeimininkų persvara padidėjo iki 19-kos taškų (49:30). Edgaras Stanionis pataikė tolimą dvitaškį, o Nikita Barinovas pridėjo tritaškį (49:37). Po dar vienos pasvliečių klaidos minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti Mantas Šernius, tačiau po jos dar kartą taiklus buvo N. Barinovas. Aikštelės šeimininkų taškų badą nutraukė Benjaminas Brustas (52:39). Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi M. Dixonas aštriais reidas draskęs varžovų gynybą – 62:48.

„Pieno žvaigždžių“ legionieriai B. Brustas ir M. Dixonas tęsė sėkmingą žaidimą ir skirtumas išsaugo iki 20-ies taškų (75:54). Likusi rungtynių dalis tapo tik formalumu: V. Čepukaitis gavo penktą asmeninę pražangą, o pasvaliečiai susitikimą baigė M. Dixono taškų serija ir iškovojo pergalę 89:64.

„Pieno žvaigždės“: Michaelas Dixonas 25 (5 rez. perd.), Benjaminas Brustas 19 (9 at. kam.), Laimonas Kisielius 11 (5 rez. perd.), Osvaldas Olisevičius 10 taškų (9 at. kam.).

„Juventus“: Nikita Barinovas 15, Simas Buterlevičius 14, Ovidijus Varanauskas (5 at. kam., 4 rez. perd.) ir Arvydas Šikšnius po 9 taškus.

Vidutiniškai po 89 taškus pelniusi rezultatyviausia LKL komanda Klaipėdos „Neptūnas“ Alytuje pateko į „Dzūkijos“ gynybos spąstus, bet vis dėlto išsikapstė. Lietuvos vicečempionai alytiškius palaužė rezultatu 72:66 (27:17, 6:14, 13:13, 26:22).

Pirmosios penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką (10:10), kol antrojo ketvirčio pusėje „Neptūnas“ spurtavo 9:0 ir atitrūko 19:10. Alytiškiai bandė mažinti skirtumą, bet M. Girdžiūno ir J. Sinicos tritaškiai leido „Neptūnui“ susikrauti dviženklį skirtumą 25:15. Pirmasis kėlinys baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 27:17.

Tačiau antrame kėlinyje visas klaipėdiečių pranašumas ištirpo. K. Maksvyčio auklėtiniai net šešias minutės nesugebėjo pelnyti nė taško ir po F. Dmitrievo tritaškio „Dzūkija“ išlygino rezultatą – 31:31. Tiesa, iki pertraukos „Neptūnas“ neleido šeimininkams išsiveržti į priekį ir pirmavo 33:31.

„Dzūkijos“ gynybos gniaužtuose „Neptūnas“ liko suspaustas ir trečiojo kėlinio pradžioje. Klaipėdiečiai per 3,5 minutės nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojęs Alytaus klubas išsiveržė į priekį 36:33. Tiesa, D. Zavacko ir M. Girdžiūno baudų metimai sugrąžino „Neptūnui“ trapią persvarą – 37:36. Netrukus dzūkai įkrito į nedidelę duobelę ir suteikė „Neptūnui“ galimybę nežymiai atitrūkti – 44:38. Vis dėlto R. Ūzo ir F. Dmitrievo tritaškiai prieš trečiojo kėlinuko pabaigą sumažino skirtumą iki 44:46.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Dzūkijos“ tritaškiu, pakėlusiu sirgalius iš savo vietų (47:46), bet „Neptūno“ gretose iš toli prabilę J. Sinica ir V. Vasylius vėl leido svečiams kiek atsikvėpti – 52:47. Alytaus komanda nenuleido rankų. M.Mažeika buvo nubaustas technine pražanga ir nedidele dovanėle pasinaudojusi „Dzūkija“ įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui priartėjo 57:59. Likus žaisti dvi minutes komandas vis dar skyrė du taškai (63:65). S. Galdikas iš pradžių sumetė abu baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje blokavo P. Dambrausko metimą (67:63). Dar kitoje atakoje P. Dambrauskas prametė iš po krepšio, o D. Gailius baudų metimais didino skirtumą 69:63. V. Dilys dvitaškiu su pražanga bandė gelbėti „Dzūkijos“ situaciją (66:70), bet laiko buvo per mažai. „Neptūnas“ šventė pergalę 72:66.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 16, Justas Sinica (5 rez. perd.), Deividas Gailius ir Simas Galdikas (10 atk. kam.) po 12 taškų.

„Dzūkija“: Fedoras Dmitrievas ir Adamas Lapeta po 14, Paulius Dambrauskas 11 taškų.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!