Jau pirmasis kėlinys parodė, jog "Kėdainiai - Triobet" pergalės lengvai neatiduos - "Rūdupis" susikrovė vos 2 taškų pranašumą (21:19). Antrasis kėlinys taip pat vyko taškas į tašką, o aikštės šeimininkai savo persvarą padidino iki 5 taškų (44:39).

Antrąją rungtynių dalį kur kas sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie kėlinį laimėjo rezultatu 22:12 bei rezultatą persvėrė savo naudai. Ketvirtasis ketvirtas vyko taškas į tašką ir po Vido Ginevičiaus tritaškio, likus žaisti minutę ir 47 sekundžes, "Kėdainiai - Triobet" įgijo 3 taškų pranašumą (78:75). Kai rungtynių laikrodis rodė tik vieną minutę, du taškus pelnė "Rūdupio" naujokas Andrius Mažutis bei sumažino savo ekipos deficitą iki 1 taško (77:78), o po varžovų nesėkmingos atakos pražangą išprovokavo bei du baudos metimus mesti stojo Artūras Milaknis - jis realizavo vieną iš jų, o per likusį rungtynių laiką niekas nepasižymėjo, tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko metu "Rūdupis" neturėjo jokių problemų ir po Gedimino Oreliko tritaškio, likus žaisti kiek mažiau nei pustrečios minutės, aikštės šeimininkai jau buvo pasiekę 12 taškų pranašumą (91:79). Per tolimesnį laiką kėdainiečiams stebuklo sukurti nepavyko - rungtynės baigėsi rezultatu 93:85 "Rūdupio" naudai.

Šios rungtynės buvo paskutinės Arminui Urbučiui. Sezoną "Rūdupyje" pradėjęs aukštaūgis keliasi į Italiją, kur gins Pezaro "Scavollini" ekipos garbę. A. Urbutis per 24 žaidimo minutes pelnė 17 taškų (2/7 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 4/8 baudų), atkovojo 10, prarado 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

"Rūdupis": Gediminas Orelikas (6 atk. kam.) ir Atūras Milaknis po 21, Arminas Urbutis (10 atk. kam.) 17, Adas Juškevičius (5 atk. kam., 9 išprv. praž.) 13.

"Kėdainiai - Triobet": Davidas McClure'as (8 atk. kam.) 15, Laimonas Kisielius (6 atk. kam.) 14, Egidijus Dimša 13, Vidas Ginevičius (7 atk. kam., 6 kld.) ir Aurimas Adomaitis po 10, Marius Valukonis 9.

"Pieno žvaigždės" išvykoje nugalėjo "Šiaulius"

Pasvalio "Pieno žvaigždžių" (7-6) krepšininkai šventė savo septintąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL), išvykoje 82:78 (15:20 27:16 8:15 32:27) palaužę "Šiaulius" (9-5).

Nuo pat rungtynių pradžios žaidimas vyko taškas ir kiek didesnę persvarą "Šiauliams" pavyko įgyti antrojo kėlinio pradžioje (24:15), tačiau "Pieno žvaigždės" per vos daugiau nei minutę pelnė 8 taškus be atsako bei prisivijo varžovus. Likusi kėlinio dalis taip pat vyko atkakliai, tačiau svečiai baigė pirmąją rungtynių pusę, turėdami 6 taškų pranašumą (42:36).

Po ilgosios pertraukos "Šiauliai" kiek panaikino deficitą bei po Vitalijaus Liutyčio tritaškio išsiveržė į priekį (51:50). Visgi, ketvirtąjame kėlinyje geriau pasirodė "Pieno žvaigždžių" ekipa, vedama Eimanto Bendžiaus ir Pauliaus Morkeliūno, kurie kartu pelnė paskutinius 17 iš 19 ekipos surinktų taškų antrojoje kėlinio dalyje.

"Pieno žvaigždės": Paulius Morkeliūnas ir Eimantas Bendžius po 15, Trevonas hughesas (5 atk. kam., 8 išprv. praž., 21 n.b.) 14, Sylvesteris Morganas 8, Darrickas Leonardas (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Gytis Sirutavičius ir Leroy'us Noblesas po 7.

"Šiauliai": Valdas Vasylius (9 atk. kam., 9 išprv. praž., 32 n.b.) 22, Rashaunas Broadusas 16, Cameronas Longas 10, Arvydas Šikšnius 9, Julius Jucikas 7.

"Juventus nusileido "Baltams"

Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) pergalę iškovojo Kauno "Baltai" (8-7), išvykoje 76:70 (26:10 9:21 17:20 24:19) įveikė Utenos "Juventus" (5-9).

Jau rungtynių pradžioje "Baltai" susikrovė solidžią persvarą, kuri po pirmojo kėlinio siekė jau 16 taškų (26:10), tačiau antrąjį ketvirtį "Juventus" krepšininkai laimėjo 12 taškų skirtumu (21:9). Likusi rungtynių dalis vyko taškas į tašką, bet paskutiniame ketvirtyje svečiai įrodė savo pranašumą bei šventė 6 taškų pergalę (76:70).

"Baltai": Mario Delašas (7 atk. kam.) 15, Žygimantas Janavičius (5 atk. kam.) 14, Vytenis Čižauskas (7 atk. kam., 5 per. kam., 6 išprv. praž., 25 n.b.) ir Edgaras Ulanovas po 12, Gediminas Žylė 8.

"Juventus": Romanas Gumenyukas (8 atk. kam.) 17, Gediminas Maceina (5 atk. kam., 8 išprv. praž.) 16, Gintautas Matulis 13, Žygimantas Šeštokas 8.

"Lietkabelis" išvargo pergalę prieš "Neptūną"

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) šventė pavadinimą pasikeitusi Panevėžio ekipa. Nuo šiol "Lietkabelio" (3-11) vardą turintys panevėžiečiai namuose tik po pratęsimo 103:98 (28:22 18:15 24:29 19:23 14:9) įveikė Klaipėdos "Neptūną" (5-6).

Beveik visą rungtynių laiką "Lietkabelis" laikė įgytą pranašumą, tad klaipėdiečiams teko vytis varžovus. Po trečiojo ketvirčio "Neptūno" deficitas siekė 4 taškus (66:70), bet, nepraėjus daug laiko, uostamiesčio ekipos žaidėjai rezultatą išlygino ir viskas sprendėsi rungtynių pabaigoje. Likus žaisti 4 sekundes, panevėžiečiai prasižengė prieš Mindaugą Girdžiūną, kuris stojo mesti 2 baudos metimų, tačiau pataikė tik vieną iš jų (89:86) ir taip suteikė šansą "Lietkabeliui" išplėšti pratęsimą, kurį išnaudojo Šarūnas Vasiliauskas, pataikęs tolimą metimą, likus vienai sekundei.

Įdomu tai, kad tai ne pirmasis toks Šarūno Vasiliausko tritaškis, išplėšiantis pratęsimą, šį sezoną. Lapkričio mėnesį gynėjas, dar atstovaudamas Kauno "Baltams", tolimu sugebėjo išplėšti pratęsimą, tačiau tąkart jo atstovaujama ekipa nusileido Ventspilio "Ventspils".

Pratęsimo pradžia daug geriau susiklostė aikštės šeimininkams, kurie per kiek daugiau nei 3 papildomo laiko minutes pelnė 9 taškus be atsako - 98:89. Per likusį laiką klaipėdiečiai dar bandė gelbėtis, tačiau jiems to padaryti nepavyko.

Ypač nesėkmingai rungtynės susiklostė "Neptūno" aukštaūgiui Simui Galdikui, kuris per 7 žaidimo minutes prametė visus 3 mestus dvitaškius, 2 kartus suklydo bei prasižengė 5 kartus - jo sąskaitoje -10 naudingumo balų.

"Lietkabelis": Vaidas Čepukaitis (6 atk. kam.) 25, Adomas Drungilas (8 atk. kam.) 17, Šarūnas Vasiliauskas 15, Julius Žurna 13, Osvaldas Matulionis (7 atk. kam.) 12, Edgaras Stanionis ir Ernestas Ežerskis po 8.

"Neptūnas": Martynas Mažeika 19, Mindaugas Girdžiūnas 17, Artūras Valeika (15 atk. kam., 4 kld., 28 n.b.) 16, Aidas Viskontas (5 atk. kam.) 15, Raimundas Danys 11, Evaldas Dainys 8.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.