Prieš pusketvirtų metų perrinktas antrai kadencijai R. Milašius buvo skeptiškas LKL plėtros klausimu: „Nematau tam galimybių, nėra daug tos medžiagos. Lietuva – maža šalis, finansų tokių nėra. Nematau galimybės, kad lyga galėtų turėti daugiau nei 10 komandų“.

Tačiau dabar vis drąsiau ir garsiau kalbama apie tai, kad jau kitą sezoną šalies lygoje gali žaisti 11, o dar kitą – gal ir 12 komandų. Tokiu atveju, kiek pabodusią keturių ratų sistemą pakeistų trijų, bet bendras čempionato rungtynių skaičius išaugtų.

Nors visa tai – dar tik idėja, į TOP-10 Europos lygų patenkančios LKL prezidentas viltingai žvelgia tiek į netolimą (šį savaitgalį Panevėžyje vyksiantį Citadele-Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyrą), tiek ir į tolesnę ateitį bei galimą galingo antro klubo Vilniuje gimimą.

Pokalbis apie visa tai – naujausioje „Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“.

Europos lygų reitingas pagal eurohoops.net

– Remigijau, šiemet LKL pirmenybėse įnirtinga kova verda ne tik lentelės viršuje ar viduryje, bet ir pačioje apačioje, kur tarpusavyje stumdosi Kėdainių „Nevėžis“, Alytaus „Dzūkija“ ir Šiaulių „Šiauliai“. Ar vienai iš šių komandų po šio sezono gresia realus iškritimas iš lygos?

– Aš manau, kad ta dešimta vieta – baisi, kadangi mūsų lygos nuostatuose yra numatyta dešimt komandų. Jeigu norėtume plėstis, reikėtų LKL valdybos pritarimo ir tam tam tikrų sąlygų. Bet žinote, yra pandeminiai metai, klubams – sudėtinga situacija: žaidėjai serga, praranda formą, o kol atsigauna ir vėl įsivažiuoja, praeina ne vienas mėnuo.

Kitas dalykas, kad Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) taip pat turi būti laimėtojas. Jei jis atitiktų reikalavimus dėl arenos ir finansų, galėtų ateiti į LKL pagal sportinį principą. Tokią komandą beliks tik patvirtinti ir pasveikinti su tuo. Taigi nors šiuo klausimu dar nediskutavome, bet esant mano minėtiems faktams LKL galėtų būti 11 komandų.

– Kalbant apie potencialią dar didesnę LKL plėtrą, turbūt ir jūsų ausis pasiekė gandai apie galimą antro klubo Vilniuje atsiradimą. Kokias procedūras jis turėtų praeiti ir kaip greitai galėtų atsidurti LKL šeimoje?

– Galiotų tie patys kriterijai: turi būti salė ir finansai. Aš nebendravau su Gediminu Žiemeliu paskutiniu metu, o apie tokios komandos idėjos egzistavimą išgirdau iš Karolio Tiškevičiaus tinklalaidės portale basketnews.lt

Tą, ką aš išgirdau, ypač apie areną, kuri turėtų būti rekonstruota iki 16,5 tūkstančių vietų, realiai šnekant, nėra net kalbos apie neatitikimą (šypsosi). Apie finansinę pusę – irgi. Norint dalyvauti LKL, lygai reikia sumokėti 400 tūkst. eurų, o tai, ką jis dėlioja, yra visai kitos sumos, su kuriomis turbūt vėl grįžtų Vilniaus-Kauno derbis.

Pinigai nelabai kuo skirtųsi nuo Kauno komandos – tikrai nebūtų didelio skirtumo, o gal ir būtų lygu ar net daugiau.


– Ar lyga dėlioja variantus, kaip būtų galima pakoreguoti keturių ratų sistemą, kuri jau po truputį atgyvena ir neteikia daug džiaugsmo nei pačioms komandoms, nei žiūrovams?

– Nuo komandų viskas ir priklauso. Jeigu jų atsirastų 12, tada būtų galima žaisti ir trimis ratais, „Žalgiriui“ sumažėtų rungtynių skaičius, o bendras LKL mačų kiekis padidėtų ir taip toliau. Tuomet viską būtų galima subalansuoti – padaryti įdomesnę lygą, susitikimų tvarkaraštį.

Šiandienai ta konkurencija Lietuvoje nėra tokia didelė, bet ateityje aš tai matau, nes man svarbu, kokia bus lyga, net jei aš joje ir nebedirbsiu. Man rūpi, kad tas lygis, kuris yra neblogas, atėjus naujiems žmonėms būtų dar geresnis. Todėl matau galimybę pasibelsti į LKL tokiems miestams kaip Mažeikiai, Plungė ir Marijampolė. Bet mano manymu, daugiausiai lygoje galėtų būti 12 komandų, nes rinkoje yra atitinkamas žaidėjų skaičius.

– Remigijau, šiemet nusimato net dveji svarbūs krepšinio rinkimai – LKL ir LKF prezidento. Kur link linksta jūsų širdis?

– LKL prezidento rinkimai greitau jau ir įvyks, ir aš tikrai galiu juose dalyvauti. Jei klubai norės, išrinks mane, jei ne, tai ne, tada išsirinks kitą vadovą, jeigu jis jiems priimtesnis.

Realių kandidatų į LKF prezidento postą aš dar negirdėjau. Visi įvairiai kalba ir traktuoja: tas, tas, trečias, ketvirtas. Tačiau tai yra tiktai pamąstymai. Aš esu toks žmogus, kuriam nacionalinio čempionato organizavimas yra širdžiai mieliau, bet jeigu taip susiklostytų situacija, kad kažkas kreiptųsi į mane, aš pagalvočiau apie darbą LKF.

– O šį sezoną dar tikitės, kad į LKL arenas galėtų sugrįžti žiūrovai, ar visgi šias viltis tenka atidėti?

– Iš to, ką matau, kaip mūsų naujai išrinkta valdžia elgiasi ir nenori kartoti praėjusios Vyriausybės klaidų, kurias mums dabar reikia srėbti, manau, kad ji su savo ekspertais viską vertins labai atsargiai. Teikiu mažai vilčių, kad bent kažkiek žiūrovų bus leidžiami į sportinius renginius. Mano prognozė, kad šis sezonas bus baigtas be jų. Visas tikėjimas yra nukreiptas į tai, kad kitą sezoną žmonės sugrįžtų, palaikytų savo komandas ir turėtumėme pilnas sales, kuriose griaudėtų plojimai.

Visa laida „Krepšinio zona“ – vaizdo įraše.

Visą „Krepšinio zonos“ laidų archyvą rasite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (115)