Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi atkaklios kovos mačo metu.

Žalgiriečiai iki 39-os minutės nei karto nepirmavo dviženkliu skirtumu, o dar likus žaisti 3:30 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandas skyrė tik 2 taškai.

Nuo pat rungtynių pradžios drąsiai mačą pradėję svečiai iš Alytaus po pirmojo ketvirčio atsiliko vos dviem taškais – 22:24.

Prasidėjus antram kėliniui taikliai atakavusi „Dzūkija“ atsidūrė priekyje – 33:30, o įpusėjus ketvirčiui svečiai vis dar tebepirmavo – 35:34. Thomo Walkupo dvitaškis paskutinę kėlinio sekundę leido žalgiriečiams pirmąją mačo pusę užbaigti pirmaujant 42:41.

Prieš lemiamą kėlinį intriga buvo gyva: „Žalgiris“ pirmavo vos penkiais taškais – 64:59.

Penki iš eilės „Dzūkijos“ taškai privertė Šarūną Jasikevičių skubiai prašyti minutės pertraukėlės, nes rezultatas tapo lygus 64:64.

Po jos šeimininkai surengė kelias sėkmingas atakas ir atitrūko 71:67. Kendricko Browno dvitaškis vėl pusiau apkarpė šeimininkų pranašumą – 71:69.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui lyderystę pademonstravo Leo Westermannas, pasižymėjęs perimtu kamuoliu bei penkiais taškais iš eilės.

Likus dviem su puse minutės labai svarbų tritaškį, leidusį žalgiriečiams įgauti rekordinę šio mačo persvarą, pataikė Thomasas Walkupas, o po nesėkmingos „Dzūkijos“ atakos arčiau pergalės „Žalgirį“ priartino L. Westermanno tolimas šūvis – 86:75.

Tai buvo lemiami tritaškiai, po kurių „Dzūkija“ nebeatsitiesė ir turėjo pripažinti „Žalgirio“ pergalę 88:75.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 20, Aaronas White'as 14, Thomas Walkupas 12 (8 atk. kam.), Nathanas Woltersas ir Leo Westermannas po 11, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis (1/5 trit.) po 7, Antanas Kavaliauskas 4 taškai.

„Dzūkija“: Waverly Austinas 13, Egidijus Dimša ir Kendrickas Brownas po 12, Dominykas Domarkas 10, Artūras Jomantas 8, Paulius Petrilevičius 5 taškai.

Statistika („Žalgiris“ – „Dzūkija“):

Dvitaškiai: 23/41 (56 proc.) – 21/26 (81 proc.)

Tritaškiai: 7/21 (33 proc.) – 6/24 (25 proc.)

Baudų metimai: 21/26 (81 proc.) – 15/22 (68 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 28 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 20

Klaidos: 8 – 17

Perimti kamuoliai: 8 – 3

Blokai: 1 – 1

Pražangos: 20 – 22

„Žalgiris“ (6 pergalės/1 pralaimėjimas) turnyro lentelėje pasivijo lyderį Klaipėdos „Neptūną“, o „Dzūkija“ (2/4) lieka septintoje pozicijoje.

Šalies čempionų gretose pirmadienį nedebiutavo naujokas Derrickas Waltonas, nors 23 metų 185 cm ūgio įžaidėjas jau registruotas „Betsafe–LKL“ čempionato kovoms.

D. Waltonas į Lietuvą atkeliavo šeštadienį, anot komandos atstovų, krepšininkas vis dar jaučia ilgos kelionės nuovargį ir leista jam dar šį vakarą pailsėti. Krepšininkas vilkės 1-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.