Primename, kad pirmą susitikimą 78:67 laimėjo „Prienai“, o antrame po pratęsimo 84:82 pergalę šventė „Neptūnas“.

Rungtynės

Susitikimą sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, kurie iš karto šovė į priekį 1:7. Netrukus Neptūnas jau pirmavo 10 taškų skirtumu (6:16). Tada aikštės šeimininkai spurtavo 8:0 ir po Gintaro Kadžiulio tritaškio pavijo varžovus (17:18). Kurį laiką vyko lygi kova (20:21, 22:23). 8-ą minutę Artūras Valeika pirmą kartą persvėrė santykį „Prienų“ naudai (24:23). Po 10 minučių žaidimo prieniškiai pirmavo - 29:28.

Antrame ketvirtyje tęsėsi įnirtingas mūšis, bet sąlygas toliau diktavo „Prienai“. Jie nuolat pirmavo (33:28, 35:34). Po Siimo-Sanderio Vene baudos metimų aikštės šeimininkai įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (40:34), bet iki kėlinio pabaigos svečiams iš Klaipėdos pavyko deficitą sumažinti perpus - 49:46.

Trečio ketvirčio pradžioje dar vyko lygi kova, kol 24-ą minutę „Neptūnas“ po ilgos pertraukos vėl persvėrė rezultatą (53:54). Nuo tada klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą ir po 30 minučių žaidimo jau pirmavo - 62:68.

Lemiamo ketvirčio viduryje po Giedriaus Gusto dvitaškio susigrąžino 10 taškų pranašumą (66:76). Netrukus uostamiesčio atstovai jau pirmavo 12 taškų persvara (69:81). „Prienai“ kilo į paskutinį šturmą ir po Gedimino Oreliko ir S. S. Vene dviejų tritaškių iš eilės priartėjo - 80:83. Po Artūro Milalanio tritaškio komandas vėl skyrė 2 taškai (83:85). Klaipėdiečių trys bandymai atakuoti buvo netikslūs, o per likusias 12,5 sek. prieniškių gynėjas Gintaras Kadžiulis suklydo ir prarado kamuolį. Neptūnas šventė pergalę - 83:85.

„Neptūnui“ Deividas Gailius pelnė 31 tašką, Vytautas Šarakauskas įmetė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Prienų“ gretose išsiskyrė G. Orelikas - 26 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai, Artūras Valeika surinko 14, Gintaras Kadžiulis ir Artūras Milaknis - po 12, estas Siimas-Sanderis Vene - 10 taškų.

Rezultatas:

„Prienai“ - „Neptūnas“ - 83:85 (29:28, 20:18, 13:22, 21:17), - serija 1:2.

„Prienai“: Gediminas Orelikas 26 (8 atk. kam., 7 rez. perdav., 6/8 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 8/8 baudos), Artūras Valeika 14 (7 atk. kam., 5 rez. perdav.), Artūras Milaknis ir Gintaras Kadžiulis po 12, Siimas-Sanderis Vene 10, Arnas Labuckas 6,
Paulius Ivanauskas 2 taškai. Ernestas Ežerskis (2:54 min.) taškų nepelnė, o Karolis Aldakauskas nežaidė.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 31 (7 atk. kam.. 11/13 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai), Vytautas Šarakauskas 19 (10 atk. kam.), Valdas Vasylius ir Marius Runkauskas po 8, Giedrius Gustas 6, Arnas Butkevičius ir Laurynas Mikalauskas po 4, Martynas Mažeika 3, Rashaunas Enealas Broadusas 2 taškai. Davidas McClure'as (13:31) ir Evaldas Dainys (5:10) taškų nepelnė.

Statistika:

„Prienai“ - „Neptūnas“

2 tšk.: 14/27 (51,9 proc.) - 28/48 (58,3 proc.)
blokuoti metimai: 2-0

Abi komandos dėl bronzos varžosi trečią kartą klubų istorijoje, tačiau jei „Prienų“ krepšininkai 2011 ir 2012 metais pasipuošė medaliais, tai abu „Neptūno“ bandymai 2007 ir 2009 metais buvo nesėkmingi.

Beje, per šešiolika jau vykusių LKL mažųjų finalų net aštuonis kartus buvo žaidžiamos ketverios ir daugiau rungtynių, bet tik vieną kartą bronzos medalius iškovojo serijoje 1-2 atsiliekanti komanda. Tai įvyko 2002-ais, kai atsilikdama 1-2 paskutines dvejas serijos rungtynes laimėjo Alytaus „Alitos“ komanda.