Į stumdynes ir kumštynes įsitraukė ir kiti abiejų ekipų krepšininkai, į aikštę išbėgo ir keli aistruoliai bei apsaugos darbuotojai.

Incidentas įvyko, kai aktyviai gynęsis D. Redikas prasižengė prieš E. Ežerskį, o pastarasis tyčia paleido kamuolį tiesiai vilniečiui į galva. D. Redikas puolė santykius aiškintis kumščiais. Į muštynes įsijungė „Juventus“ aukštaūgis Simonas Kymantas, kuris kelis kartus ranka smogė D. Redikui iš nugaros ir dar bandė jam gulinčiam prie uteniškių atsarginių suolelio įspirti. Jaunuosius smarkuolius bandė „tvirta ranka“ raminti Tautvydas Lydeka ir Steponas Babrauskas.

Po pasitarimo rungtynių arbitrai iš aikštės pašalino E. Ežerskį, S. Kymantą, D. Rediką ir T. Lydeką. Kokios jiems bus skirtos sankcijos spręs LKL.

Rungtynių eiga

Pirmo kėlinio pradžia susiklostė nerezultatyviai, kai abiejų komandų krepšininkai beveik tris minutes negalėjo pelnyti taškų. Vėliau svečiai iš Vilniaus spurtavo 4:0 ir nutolo (10:2, 16:6). „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų, laimėjo dar vieną atkarpą 5:0 ir po 10 minučių žaidimo susikrovė 15 taškų persvarą (21:6).

Antro ketvirčio pradžioje Vilniaus komanda dar dviem taikliais dvitaškiais metimais savo ankstesnio kėlinio spurtą pratęsė iki 9:0 ir solidžiai pirmavo 25:8. 15-ą minutę varžovus jau skyrė 22 taškai (33:11). Bet „Juventus“ krepšininkai atsakė savo sėkminga atkarpa 6:0 ir sušvelnino deficitą - 17:33. „Lietuvos rytui“ pirmaujant 21 taško skirtumu kilo jau minėtos muštynės tarp D. Rediko ir E. Ežerskio. Po 20 minučių mūšio vilniečiai pirmavo - 47:27.

Trečią ketvirtį sėkmingiau pradėjo uteniškiai, kurie priartėjo prie priešininkų iki 16 taškų skirtumo (33:49). „Lietuvos rytas“ stengėsi saugoti 19-20 taškų atstumą (55:36, 57:38, 61:40). Po Gedimino Oreliko tritaškio persvara vėl ūgtelėjo svečių iš sostinės naudai - 66:40. „Lietuvos rytas“ dar pasinaudojo Edgaro Stanionio technine pražanga ir visiškai susigrąžino iniciatyvą - 73:48. Po trijų kėlinių vilniečių pranašumas siekė 21 tašką (73:52).

Lemiamas ketvirtis vyko abipusių nesportinių pražangų fone. „Lietuvos rytas“ nuolat pirmavo 20 taškų skirtumu ir iškovojo pelnytą ir įtikinamą pergalę galutiniu rezultatu 92:67.

Vilniečiams, kurie žaidė be vieno komandos lyderių Renaldo Seibučio, tai buvo antra pergalė iš tiek pat galimų. „Juventus“ patyrė pirmą nesėkmę.

Rezultatas:

„Juventus“ - „Lietuvos rytas“ - 67:92 (6:21, 21:26, 25:26, 15:19).

„Juventus“: Keyronas Sheardas 13, Aidas Viskontas 12, Karolis Petrukonis 11, Nikita Barinovas ir Averonas Kelvinas Matthewsas po 8, Gintautas Matulis 7, Edgaras Stanionis 4, Ernestas Ežerskis (07:17) ir Simonas Kymantas (01:46) po 2 taškus. Saulius Kulvietis (03:34) ir Jaunius Davniukas (01:56) taškų nepelnė. Arijus Pašakarnys nežaidė.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 18 (9 atk. kam/., 5/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 5/6 baudos), Steponas Babrauskas 13 (2/2 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Eimantas Bendžius (2/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Omaras Cookas (10 rez. perdav., 3/4 tritaškiai, 3/4 baudos) po 12, Juanas Palaciosas 9, Martynas Gecevičius 8 (1/2 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Gediminas Orelikas (5 rez. perdav., 0/2 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 4/6 baudos) ir Andreas Glyniadakis (5 atk. kam.) po 7, Tautvydas Lydeka 4 (08:57 min.), Paulius Dambrauskas 2 taškai (04:22). Milenko Tepičius (23:43) ir Dovydas Redikas (04:34) taškų nepelnė. Renaldas Seibutis neregistruotas.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):