„Neptūnas“ netikėtai pralaimėjo varžovams rezultatu 62:70 (18:18, 27:17, 12:23, 11:12) ir patyrė septintą nesėkmę šį sezoną. Alytiškiai šventė 19-ą pergalę LKL pirmenybėse.

Rezultatas:

Klaipėdos „Neptūnas“ (29/7) - Alytaus „Dzūkija“ (19/16) - 62:70 (18:18, 27:17, 12:23, 11:12).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (6 atk. kam.), Donatas Zavackas 13, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Simas Galdikas (8 atk. kam.) po 9, Justas Sinica 5, Mustafa Shakuras 1, Ivanas Neliubovas (5 atk. kam.) ir Valdas Vasylius po 0 taškų. Vytautas Šarakauskas nežaidė, o Martynas Mažeika neregistruotas.

„Dzūkija“: Rytis Juknevičius 18, Giedrius Gustas 17, Adamas Waldemaras Lapeta 11, Tomas Lekūnas ir Martynas Paliukėnas (5 rez. perdav.) po 7, Fiodoras Dmitrijevas 5, Ryanas Nicholas 3, Osvaldas Mačernis 2, Ismetas Sejičius 0 taškų. Paulius Dambrauskas ir Rokas Ūzas nežaidė, o Artūras Jomantas neregistruotas.

Rungtynių eiga

Mindaugo Girdžiūno ir Deivido Gailiaus vedini aikštės šeimininkai pradėjo rungtynes 5 taškais iš eilės (5:0). Tačiau tada sekė svečių spurtas 2:7, kuris leido alytiškiams persverti rezultatą į savo pusę (7:9). D. Gailius klaipėdiečiams grąžino minimalų pranašumą (10:9). Likusi kėlinio dalis buvo sėkmingesnė „Neptūnui“, nors paskutines dvi minutes taškų nepelnė nė viena komanda – 18:18.

Antrą kėlinį sėkmingiau pradėjo „Dzūkija“ ir padidino savo pranašumą iki 6 taškų (21:27). „Neptūno“ krepšininkai išlipo iš duobės, pelnė 11 taškų paeiliui ir susigrąžino persvarą (32:27). Netrukus aikštės šeimininkai sugrąžino 5 taškų pranašumą (35:30). Kėlinio pabaiga sėkmingesnė vėl buvo klaipėdiečiams ir leido prieš ilgąją pertrauką turėti 4 taškų persvarą – 39:35.

Pirmus taškus trečiame kėlinyje pelnė lenkas Adamas Lapeta (39:37). Prasidėjus penktai kėlinio minutei „Dzūkija“ spurtavo ir persvėrė rezultatą į savo pusę (46:48). Po ilgo laiko tarpo Justas Sinica atsakė tritaškiu (49:48). Alytiškiai pelnė dar 6 taškus paeiliui (49:55). Kėlinį užbaigė Martyno Paliukėno taiklus baudos metimas ir G. Gusto dvitaškis, kuris leido padidinti skirtumą iki 7 taškų – 51:58.

„Dzūkija“ pelnė 6 taškus iš eilės ir pirmą kartą rungtynėse skirtumas padidėjo iki dviženklio skaičiaus (54:64). M. Girdžiūnas pataikė vieną baudos metimą, Donatas Zavackas įmetė tritaškį, taip atgaivindamas „Neptūno“ viltį likus kiek daugiau nei vienai minutei iki rungtynių pabaigos (60:68). Alytiškiai taškus rinko nuo baudų metimų linijos (60:70). Per likusias sekundes „Neptūnas“ nesugebėjo sukurti stebuklo ir pergalę šventė „Dzūkija“ – 62:70.