Kazio Maksvyčio auklėtiniai ketvirtąjį mažojo finalo serijos susitikimą svečiuose laimėjo 89:78 (12:16, 29:22, 23:18, 25:22) bei serijoje triumfavo 3-1.

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs ir „Neptūną“ į pergalę atvedęs E. Želionis pelnė 27 taškus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Neptūnas“ iškovojo „Betsafe–LKL“ bronzos medalius pirmą kartą nuo 2012-13 metų sezono.

Uostamiesčio ekipa rungtynes pradėjo itin prastai ir per pirmas 6 minutes tesukrapštė vos 2 taškus. Vis dėlto antrajame kėlinyje klaipėdiečiai perėmė iniciatyvą: jie nesustabdomai atakavo iš trijų taškų zonos ir išsiveržė į priekį 30:23.

Nors 6 tritaškius pataikęs Klaipėdos klubas jau per pirmas 14 minučių užfiksavo geriausią savo rezultatą šioje serijoje, Kšištofo Lavrinovičiaus vedamas „Lietkabelis“ iki pertraukos deficitą sumažinti sugebėjo (38:41).

Trečiajame kėlinyje abi ekipos žaidė taškas į tašką, tačiau ketvirčio pabaigoje pradėjo siautėti E. Želionis. Iš viso 13 taškų per kėlinį pelnęs aukštaūgis ketvirčio pabaigoje pelnė 9 taškus iš eilės ir vienas pats perlaužė rungtynes. E. Želionio dėka „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 64:56.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ bandė vytis, tačiau jų pastangos vaisių nedavė. Įpusėjus ketvirčiui, po Renaldo Seibučio dvitaškio, komandas jau skyrė 10 taškų – 76:66.

Per likusį laiką aikštės šeimininkams sumažinti deficito nepavyko, todėl bronzos medalius praėjusio sezono vicečempionų teritorijoje iškovojo uostamiesčio krepšininkai.

Panevėžio ekipa antroje susitikimo pusėje vertėsi be Donato Tarolio. Vienas „Lietkabelio“ lyderių antrajame kėlinyje patyrė kelio traumą ir ant parketo sugrįžti nebegalėjo.

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 17, Darjušas Lavrinovičius 13, Kšištofas Lavrinovičius 11, Žanis Peineris 8, Žygimantas Skučas 6.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 27 (31 n.b), Tomas Delininkaitis 17 (5/6 trit.), Jerry Johnsonas 12, Renaldas Seibutis 9, Simas Galdikas 8.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (87)