Grupės varžybose Lietuva pralaimėjo Rusijai 62:77.

Lygi kova vyko tik kelias minutes, o vėliau savo sąlygas diktavo kanadiečiai. Jie pirmo kėlinio pabaigoje spurtavo 9:0 ir pabėgo nuo mūsiškių (22:15). Trečiame kėlinyje kai varžovų persvara jau siekė 14 taškų (49:35), mūsiškiai valios pastangomis sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0 ir priartėjo (41:49 ir 47:53), bet perimti iniciatyvą neužteko jėgų.

Lietuvos rinktinės pagrindinis ginklas - tolimi metimai - nesuveikė. Mūsiškiai pataikė tik 3 tritaškius iš 26 (12 proc.), kai tuo tarpu kanadiečiai „užbombardavo“ lietuvius iš tritaškio zonos - 6 metimai iš 11 (55 proc., iš viso - 33 taškai).

Lietuvos komanda pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41-50) ir daug dažniau prasižengė (28-18). Kanadiečiai net 31 tašką surinko nuo baudų metimų linijos.

Kitame pusfinalyje Serbija sutriuškino Rusiją rezultatu 81:61 (23:18, 22:8, 19:19, 17:16) ir iškopė į finalą. Rusų nesėkmę lėmė itin nesėkmingas antras ketvirtis (8:22).

Dėl Universiados aukso pirmadienio rytą grumsis serbai ir kanadiečiai.

Rezultatas:

Lietuva - Kanada - 68:83 (18:24, 11:15, 18:17, 21:27).

Lietuva: Gediminas Žylė 15, Marius Valukonis 11, Augustas Pečiukevičius 9, Gediminas Orelikas ir Ernestas Ežerskis 8, Edgaras Stanionis 7, Mantas Kadzevičius 6, Julius Jucikas 4 taškai. Matas Sapiega (29:17 min.) taškų nepelnė, o Osvaldas Matulionis, Mindaugas Kupšas ir Darius Gvezdauskas nežaidė.

Kanada: Tysonas Hinzas 21, Boris Bakovičius ir Warren Wardas po 16, Jahmalas Jonesas 10, Jordanas Bakeris 8, Michaelas Liefersas 6 taškai.