LEU komandai vis grėsmingiau ant kulnų lipa Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai.

LEU suklupo ketvirtąkart iš eilės

LEU krepšininkai, komandą palikus ilgamečiui treneriui Algimantui Šatui, niekaip neranda savojo žaidimo - pralaimėjo jau ketvirtą kartą iš eilės. Šįkart juos namuose 14 taškų skirtumu - 93:79 (26:15, 17:23, 25:20, 25:21) palaužė Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentai.

MRU į pergalę vedė 21 tašką pelnęs Laurynas Samėnas, 19 taškų įmetė Mantas Virbalas, 17 - Augustas Pečiukevičius (12 atk. kam.).

LEU komandai, kuriai vadovavo Rūtenis Paulauskas, 15 taškų pelnė ir net 18 kamuolių atkovojo Egidijus Mockevičius, po 13 taškų surinko Žydrūnas Kelys ir Darius Tarvydas, 12 - Remigijus Sugintas.

„Labai džiaugiuosi šia pergale. Tai itin svarbūs taškai“, - iškart po rungtynių džiaugsmu tryško MRU treneris Vytautas Poteliūnas. - Nors LEU komanda ir buvo itin pajėgios sudėties, o mes atvykome be kelių savo pagrindinių žaidėjų, tačiau sugebėjome nugalėti. Vyrai parodė charakterį. Tikri šaunuoliai. Žaidė atiduodami savo širdis. Galiu tik pagirti“, - pridūrė MRU strategas.

Tai buvo dešimta MRU ekipos pergalė (savo sąskaitoje turi 5 pralaimėjimus). MRU turnyro lentelėje įsitvirtino trečioje pozicijoje, o LEU lieka ketvirtoje vietoje (9 pergalės, 6 pralaimėjimai).

VDU namuose turėjo vargo su KU komanda

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai išvykos rungtynėse tik per plauką neįveikė daugkartinių LSKL ir Europos studentų čempionų Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkų. Pajūrio atstovai iki rungtynių pabaigos likus 47 sek. pirmavo vienu tašku - 83:82, tačiau netrukus rezultatyvios VDU krepšininkų Mariaus Valukonio, Vytenio Čižausko ir Rolando Jakšto atakos sužlugdė visas KU krepšininkų viltis. VDU pergalę šventė 89:83 (26:17, 16:22, 19:24, 28:20).

Prie VDU ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo V. Čižauskas, surinkęs 28 taškus (10/14 dvitaškiai, 8 atk. kam., 4 rez. perdav.), 21 tašką pelnė Edgaras Ulanovas, 14 - M. Valukonis.

KU gretose išsiskyrė Julius Kazakauskas, pelnęs 19 taškų (9 atk. kam.), 14 - Tadas Maželis, po 11 - Modestas Kumpys ir Viktoras Chodosovskis.

„Sunkiai mums sekėsi. Vienu metu prasčiau sužaidėme, keitėme žaidėjus ir varžovai tuo pasinaudojo - mums nubaudė. KU komanda yra gerai susižaidusi, prieš juos kautis visuomet nėra paprasta. Gerai, kad rungtynių pabaigoje pavyko parodyti charakterį ir išplėšti pergalę“, - po dvikovos kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

VDU po šių rungtynių (12/3) dar labiau įsitvirtino pirmoje LSKL turnyro lentelės vietoje, o KU (7/8) išliko septintoje pozicijoje.

ŠU ekipa palaužė KTU atstovus

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai namuose 23 taškų skirtumu - 75:98 (23:22, 19:35, 13:20, 20:21) triuškinamai pralaimėjo Šiaulių universiteto (ŠU) atstovams.

Kauniečiai pirmą kėlinį dar aktyviai priešinosi varžovams ir net keliais taškais buvo priekyje, tačiau antrą dešimties minučių atkarpą sužaidė tragiškai: šiauliečiams leido pelnyti net 35 taškus, o patys per tą laiką surinko 19 taškų. Tai ŠU ekipai leido susikrauti dviženklę taškų persvarą - 57:42. KTU ekipai po šio šalto dušo atsitiesti taip ir nepavyko.

ŠU ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Giedraitis, surinkęs 23 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių, 20 taškų įmetė Julius Jucikas, 19 - Darius Gvezdauskas, 10 - Klymas Artamanovas.

KTU ekipai Matas Sapiega pelnė 21 tašką, Renaldas Simanavičius - 15, Žygimantas Skučas - 11 tšk.

ŠU krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių - 43:33.

„Smagu, kad vyrai išvykos rungtynėse buvo itin kovingai nusiteikę ir suprato, kad reikia tik pergalės. Dabar visi taškai yra svarbūs, norime patekti į ketveriukę. Sieksime įsitvirtinti kuo aukštesnėje LSKL turnyro lentelės pozicijoje“, - pabrėžė ŠU treneris Rolandas Vaičiūnas.

ŠU (10/5) įsitaisė antroje vietoje, o KTU (6/9) - aštuntoje pozicijoje.

ASU studentai lieka be pergalių

Vos šešiese išvykoje rungtyniavę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai rezultatu 94:80 (24:21, 20:15, 37:17, 13:27) nugalėjo absoliučius LSKL autsaiderius, šį sezoną dar pergalės nepatyrusius Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) studentus.

ASU du kėlinius garbingai laikėsi, tačiau po didžiosios pertraukos ėmė strigti ir, sužaidę 10 minučių atkarpą 17:37, leido LKKA susikrauti 28 taškų persvarą - 81:53. Tiesa, paskutiname kėlinyje ASU skirtumą sumažino perpus - iki 14 taškų.

LKKA ekipoje nesulaikomas buvo Edvinas Alunderis, surinkęs 24 taškus ir po krepšiais sugriebęs 18 kamuolių, 21 tašką pelnė Taurantas Tamošiūnas, 20 - Arūnas Sakalauskas.

ASU komandai po 25 taškus pelnė Šarūnas Dimša ir Juozas Keršys, 14 - Darius Arlauskas.

„Nors rungtyniavome vos šešiese, tačiau labai neišvargome - užteko jėgų pergalei. Buvo sunku nusiteikti kovoti prieš autsaiderius, vyrus per didžiąją pertrauką teko šiek tiek ir įkalbinėt labiau kovoti“, - teigė LKKA treneris Edas Nickus.

Anot ASU trenerio Roberto Ragausko, žaidėjai dėl pralaimėjimo patys kalti, kadangi labai daug metimų nepataikė iš po krepšio.

„Kaip gali laimėti, kai prasiveri ir nesugebi pataikyti iš po krepšio?“, - retoriškai klausė jis.

LKKA šįkart dažniau klydo - jų sąskaitoje 24 klaidos, o ASU - 15.

Po šių rungtynių LKKA (8/7) smuktelėjo į šeštą turnyro lentelės vietą, o ASU (15 pralaimėjimų) ilieka paskutinė - dešimta.

Debiutantai grįžo į pergalių kelią

LSKL I vaikinų grupės debiutantai Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje 99:72 (21:24, 30:12, 20:22, 28:14) įveikė turnyro lentelės apačioje įsitaisiusius Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) studentus.

VGTU po pirmo kėlinio buvo priekyje - 24:21, tačiau VU krepšininkai, itin pakiliai sužaidę antrą ketvirtį (30:12), gerokai šoktelėjo į priekį - 51:36 ir iniciatyvos iš rankų jau nepaleido.

VU komandai Laurynas Jacevičius surinko 23, Andrejus Gorskovas - 20, Arnas Butkevičius - 19, Paulius Macijauskas - 14 taškų.

VGTU gretose Alfredas Lukaševičius pelnė 18, Ignotas Braziulis - 13, Karolis Alekna ir Evaldas Rastenis - po 12 taškų.

VGTU kamuolį po krepšiais sugriebė 43, o VU - 33 kartus. Tačiau VU rečiau klydo - jų sąskaitoje vos 7, o VGTU - 14 klaidų.

„Pirmas kėlinys buvo tikras nervų karas, tačiau vėliau nuo varžovų pavyko atsiplėšti. Mus itin gelbėjo mažieji žaidėjai - gynėjai. Grįžome į pergalių kelią ir nesinorėtų iš jo išeiti. Nors likusios trys reguliaraus čempionato dvikovos bus sudėtingos - laukia MRU, LEU ir KU ekipos, tačiau neprarandame vilčių patekti į ketveriukę“, - pabrėžė VU treneris Rimantas Kaminskas.