MRU dar iki didžiosios pertraukos atitrūko dviženkle taškų persvara - 52:37 ir vėliau pajūrio atstovams nebeleido pamąstyti apie teigiamą rezultatą.

MRU ekipą į pergalę vedė Simas Buterlevičius, pelnęs 32 taškus (5/7 dvit., 5/10 trit., 7/8 baudos, 10 atk. kam.), Antanas Udras surinko 27 taškus (11 atk. kam.), Mantas Virbalas - 12 tšk.

KU gretose dviženklį taškų skaičių surinko trys krepšininkai: Tadas Maželis (20), Haroldas Venskus (16) ir Viktoras Chodosovskis (10).

MRU (11 pergalių, 2 pralaimėjimai) yra LSKL turnyro lentelės vienvaldis lyderis, KU (4 pergalės, 9 nesėkmės) žengia priešpaskutiniai - aštunti.

„Į Klaipėdą dėl žaidėjų ligų atvykome vos aštuoniese, bet ir to pakako. Didelio vargo neturėjome. Viską išsiaiškinome jau antrame kėlinyje“, - iškart po dvikovos kalbėjo MRU treneris Vytautas Poteliūnas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo KU stovykloje.

„Pralaimėjome kovą po krepšiais dėl kamuolių - 34:43. Nepavyko sustabdyti jų snaiperių - šįkart vilniečiai tritašlkius metė 45 proc. taiklumu - iš 29 bandymų pataikė 13. Daug naudos MRU ekipai įnešė „Lietuvos ryto“ žaidėjas Simas Buterlevičius, mums nepavyko jo sustabdyti“, - teigė KU treneris Mindaugas Bugys.

KU šį sezoną MRU krepšininkams nusileidžia jau antrąjį kartą. Pirmoji dvikova, vykusi 2012 spalio 22 dieną Vilniuje, baigėsi rezultatu 87:68.

Čempionai nepasigailėjo autsaiderių

Šį sezoną buksuojantys daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų čempionai namuose prieš lygos autsaiderius Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) žaidėjus jautėsi kur kas drąsiau - VDU pergalę iškovojo 26 taškų skirtumu - 101:75 (27:22, 17:20, 37:12, 20:21).

Tiesa, po dviejų ketvirčių VDU pranašumas buvo vos 2 taškai - 44:42, tačiau per didžiąją pertrauką čempionų treneris Arūnas Juknevičius žaidėjams tarė karčių žodžių ir trečiasis kėlinys buvo visai kitoks - VDU krepšininkai pelnė net 37 taškus ir susikrovė 27 taškų deficitą - 81:54.

VDU ekipą nuolat į priekį tempė Marius Valukonis, pelnęs 20 taškų (9 atk. kam.), Paulius Beliavičius įmetė 18 taškų, Rolandas Jakštas - 13, Marijus Užupis - 12 (9 atk. kam.).

LEU gretose vėl žibėjo Algirdas Palaima, surinkęs 31 tašką (11/15 dvi., 2/2 trit., 3/4 baudos, 11 atk. kam., 38 naudingumo balai), Ignas Sinkevičius pridėjo 13 taškų, Darius Marcinkevičius - 10 tšk.

„Pirmus du kėlinius žaidėjų klausiau, kas jiems yra. Susidarė toks įspūdis, kad jiems buvo gėda žaisti visa jėga. Po didžiosios pertraukos, kuomet žaidėjai jau kovėsi taip kaip moka ir gali, nugalėtojas abejonių nebekėlė“, - situaciją komentavo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Po šios pergalės (7 pergalės, 5 pralaimėjimai) VDU iš šeštos vietos kilstelėjo į ketvirtą, LEU išlieka turnyro lentelės dugne - devinta (2 pergalės, 11 pralaimėjimų).

Priminsime, kad pirmoji šių komandų sezono akistata, vykusi 2012 spalio 22 dieną Vilniuje, taip pat baigėsi VDU pergale - 97:82.

Kauno derbyje - LSU pergalė

Aršiausia trylikto LSKL turo kova vyko laikinojoje sostinėje tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentų ekipų. Po aršios, atkaklios ir daug nervų pareikalavusios kovos namuose rungtyniavę KTU pralaimėjo rezultatu 78:81 (15:19, 16:18, 21:19, 26:25).

KTU ekipos neišgelbėjo ir Edgaras Stanionis, kurio sąskaitoje net 35 taškai , Lukas Lekavičius pelnė 18 taškų. Kitų KTU žaidėjų indelis buvo menkas.

LSU ekipoje geriausiai sekėsi Arūnui Sakalauskui. Jis pelnė 22 taškus, Paulius Malašauskas - 16, Taurantas Tamošiūnas - 14, Tomas Urbonas - 10 (9 atk. kam.).

„Tiesą pasakius, tikėjausi, kad mano ekipa iškovos šiek tiek lengvesnę pergalę, tačiau tokia jau tradicija: tarp savų visuomet vyksta aršios dvikovos. KTU kovėsi tikrai gerai, jie verti pagyrų. Žiūrovams ši dvikova tikrai turėjo patikti“, - sakė LSU treneris Edas Nickus.

Panašus varžybų scenarijus klostėsi ir pirmo rato rungtynėse 2012 metų spalio 22 dieną: tuomet pergalę 6 taškų skirtumu - 80:74 savo arenoje taip pat šventė LSU.

KTU ekipai šis pralaimėjimas (6 pergalės, 7 nesėkmės) lėmė tai, kad ekipa smuktelėjo LSKL turnyro lentelėje laipteliu žemiau - į penktą poziciją, LSU (8 pergalės, 4 pralaimėjimai) išsaugojo trečią vietą.

VU įveikė VGTU

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 54:67 (15:22, 10:15, 18:9, 11:21) turėjo pripažinti Vilniaus universiteto (VU) atstovų pranašumą.

VU ekipa per pirmą rungtynių dalį atitrūko 12 taškų skirtumu - 37:25. VGTU trečiame kėlinyje buvo panaikinę šį atotrūkį, tačiau pakeisti įvykių eigos savo naudai nebesugebėjo.

VU ekipai po 21 tašką surinko Tautvydas Pipiras ir Arnas Butkevičius (13 atk. kam.), 12 taškų prie pergalės prisidėjo Domantas Pipiras.

VGTU gretose išsiskyrė Ignotas Braziulis, pelnęs 15 taškų, Alfredas Lukoševičius - 13, Lukas Augustinas - 10 tšk.

VU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais (45:29), tačiau kur kas dažniau klydo (25:14).

„Labai norėjome reabilituotis po praėjusios savaitės kovos, kuomet netikėtai 71:80 suklupome prieš LEU ekipą. Šįkart jau akcentavome juodą darbą gynyboje ir tai davė vaisių - varžovai pelnė vos 54 taškus“, - džiaugėsi VU treneris Rimantas Kaminskas.

Pirmoji šių komandų akistata, vykusi 2012 metų spalio 22 dieną VU ekipos arenoje, buvo kur kas įtemptesnė - tuomet pergalę po dramatiškos kovos vos 2 taškų skirtumu išplėšė VU.

Merginų grupė: MRU ir vėl nubaudė klaipėdietes

LSKL merginų pogrupio atidėtose vienintelėse septinto turo rungtynėse Klaipėdos universiteto (KU) merginos namuose rezultatu 55:63 (9:19, 19:13, 11:19, 16:12) nusileido turnyro lentelės kaimynėms Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentėms.

Vos šešios žaidusios KU merginos nuo rungtynių pradžios viešnioms iš Vilniaus leido susikrauti dviženklę taškų persvarą - 19:9. Nuo šių akimirkų MRU kontroliavo žaidimo padėtį ir išplėšė penktą pergalę iš septynių galimų.

MRU gretose Milda Šukytė pelnė 17 taškų ir po krepšiais sugriebė 13 kamuolių, 15 taškų prie pergalės prisidėjo Rita Žilinskaitė, 9 - Indrė Grigaitė.

KU komandai beveik pusę - 22 taškus pelnė Eglė Šikšniūtė (atkovojo 16 kamuolių), Lina Baltuonytė įmetė 11 taškų, Viktorija Jasmontaitė - 10 tšk.

Šios dvi ekipos 2012 metų gegužės mėnesį kovojo dėl LSKL bronzos medalių. Tuomet Kaune vykusiose dramatiškose mažojo finalo rungtynėse MRU panaikino 15 taškų atsilikimą ir rezultatu 71:67 nugalėjo klaipėdietes.