Prienų krepšininkams tai buvo 27-a nesėkmė šiose LKL pirmenybėse ir net 18-a iš eilės.

Vilniečiai ir prieniškiai tarpusavyje šį sezoną kovojo tris kartus ir visus kartus triuškinamas pergales šventė „Lietuvos rytas“ (84:59, 91:61 ir 97:66).

Rezultatas:

„Lietuvos rytas“ (27/4) - „Prienai“ (6/27) - 99:71 (21:19, 29:17, 26:17, 23:18).

„Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius 16, Martynas Gecevičius ir Gediminas Orelikas po 13, Antanas Kavaliauskas 11 (7 atk. kam.), Billy Baronas 10, Travisas Leslie 9, Žygimantas Janavičius 8, Mike'as Moseris ir Kšyštofas Lavrinovičius po 6, Artūras Valeika 4, Mindaugas Lukauskis 3 taškai. Simas Jasaitis (12:30 min. 2 atk. kam., 3 rez. perdav.) taškų nesurinko

„Prienai“: Martynas Linkevičius 31 (40 min., 11 atk. kam., 6/8 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 4/5 baudos), Dominykas Milka 22 (33:32, 4 atk. kam., 10/18 dvitaškiai, 2/3 baudos), Gediminas Maceina 6, Paulius Ivanauskas 5, Domantas Šeškus 4, Deividas Pukis 3 taškai. Vidmantas Sragauskis (13:37) ir Simonas Kymantas (06:28) taškų nesurinko.

Eiga

Rungtynes dėjimu į krepšį pradėjo Antanas Kavaliauskas, netrukus Gediminas Orelikas padvigubino aikštelės šeimininkų persvarą (4:0). „Prienams“ pirmus taškus pelnė Dominykas Milka (2:4), bet G. Orelikas pataikė iš toli ir padidino Vilniaus ekipos pranašumą (7:2).

„Lietuvos rytas“ nesirengė sustoti ir po Martyno Gecevičiaus tritaškio atitrūko (10:2). Kėliniui įpusėjus rezultatas išliko nepakitęs (14:6). Per likusias minutes „Lietuvos rytas“ sugebėjo išbarstyti turėtą solidžią persvarą ir po pirmų 10 žaidimo minučių pirmavo tik 21:19.

Antras ketvirtis prasidėjo Gedimino Maceinos dvitaškiu, po kurio rezultatas tapo lygus (21:21). Billy Baronas į tai atsakė vienu tiksliu baudos metimu, o po D. Milkos taškų, „Prienai“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (23:22), bet kėliniui įpusėjus švieslentė vėl rodė lygybę (32:32). Tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkai ir po dviejų kėlinių pirmavo – 50:36.

Trečią kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo A .Kavaliauskas, netrukus pasižymėjo ir G. Orelikas, o vilniečiai įgijo jau 18 taškų pranašumą (54:36). „Prienų“ krepšininkai ir toliau strigo sostinės ekipos gynybos gniaužtuose, o tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ atitrūko (61:36). Martynas Linkevičius į tai atsakė taikliu tritaškiu, tačiau tai nieko nekeitė ir įpusėjus ketvirčiui prieniškių deficitas vis dar buvo milžiniškas (39:64). Per likusį laiką komandos toliau keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet po 30 žaidimo minučių „Lietuvos ryto“ pranašumas nekėlė abejonių – 76:53.

Ketvirto kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliais tritaškiais (79:56). Vaizdas aikštelėje toliau išliko toks pat, o Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Traviso Leslie pastangomis skirtumas tarp ekipų vis dar augo (84:58). Netrukus prieniškių deficitas buvo 23 taškai (63:86). Per likusį laiką „Prienams“ sukurti stebuklo nepavyko ir sirena skelbė lengvą „Lietuvos ryto“ krepšininkų pergalę – 99:71.

„Dzūkija“ namuose įveikė „Mažeikius“

Kitoje trečiadienio dvikovoje AlytausDzūkija“ (17/14) namuose priėmė absoliučius lygos autsaiderius „Mažeikius“ ir įveikė varžovus 70:61 (12:11, 16:8, 14:15, 28:27).

14 taškų į svečių krepšį įmetė Paulius Dambrauskas, po 12 - Fiodoras Dmitrijevas ir Artūras Jomantas.

Darius Tarvydas pralaimėjusiems pelnė 14 taškų, Simonas Serapinas - 11, Darius Pakamanis - 9.

„Dzūkija“ (17/14) - „Mažeikiai“ (3/30) - 70:61 (12:11, 16:8, 14:15, 28:27).

Eiga:

Abi komandos mačą pradėjo lėtai. Per pirmą kėlinio pusę nei viena ekipa labai neatitrūko, tačiau nežymų pranašumą turėjo „Dzūkija“ (7:4). Tyleriui Olanderiui, Ryčiui Juknevičiui ir Ignui Razučiui pataikius po dvitaškį skirtumas tarp komandų sumažėjo iki minimumo (9:8). Toks skirtumas išliko iki kėlinio pabaigos – 12:11.

Antras kėlinys taip pat prasidėjo nerezultatyviai. Per 5 kėlinio minutes „Dzūkija“ pelnė 6 taškus, į kuriuos „Mažeikiai“ sugebėjo atsakyti tik Dariaus Tarvydo tritaškiu (18:14). Po to mažeikiškiai pataikė du dvitaškius, o alytiškiai – tiek pat tritaškių (24:18). Fiodoras Dmitrijevas turėjo kelis šansus padidinti „Dzūkijos“ pranašumą iki dviženklio, tačiau to padaryti neleido gera varžovų gynyba ir netaiklūs metimai, rezultatas po pirmos rungtynių dalies – 28:19.

Po ilgosios pertraukos komandos keitėsi taškais, kol Paulius Dambrauskas tritaškiu pagaliau padidino „Dzūkijos“ pranašumą iki 10 taškų (38:28). Tas pats P. Dambrauskas vėliau „užsidirbo“ techninę pražangą, kuria pasinaudojęs T. Olanderis pataikė tris baudos metimus (38:31). Ismetas Sejfičius dar kartą suteikė alytiškiams dviženklį pranašumą (42:31), bet per likusį kėlinio laiką „Mažeikiai“ pataikė 3 baudų metimus iš 6 ir prieš lemiamą kėlinį turėjo vienženklį deficitą – 42:34.

Paskutinio kėlinio pradžioje ekipos vėl žaidė apylygį krepšinį, todėl skirtumas tarp komandų svyravo nuo 9 iki 11 taškų (55:44). Giedrius Staniulis atliko dėjimą, o F. Dmitrijevas, Artūras Jomantas ir Simonas Serapinas pataikė po tritaškį (61:49). 10:2 spurtą surengę „Mažeikiai“ priartėjo prie varžovų (63:59). Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei panašią atkarpą surengė ir „Dzūkija“, taip sunaikindama paskutines „Mažeikių“ viltis iškovoti pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas – 70:61.