Šiame uostamiestyje vykstančiame turnyre „Lietuvos rytas“ prieš tai laimėjo prieš Klaipėdos „Neptūną“ (94:78) ir pralaimėjo Valdemaro Chomičiaus treniruojamai Dnepropetrovsko „Dnipro“ komandai iš Ukrainos (85:88).

Antradienio vilniečių varžovas Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ klubas iš Rusijos. Pirmadienį Krasnodaro ekipa 100:91 (31:18, 20:20, 18:26, 31:27) laimėjo prieš „Dnipro“ klubą.

Simas Jasaitis nugalėtojams pelnė 12 taškų.

Rungtynės

Aleksandro Džikičiaus vadovaujama „Lietuvos ryto“ komanda rungtynes pradėjo tokios starto sudėties: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Mačas prasidėjo aktyviai - į ukrainiečių dvitaškį tuo pačiu atsakė A. Jomantas - 2:2 (2 min.). Ekipoms žymiai geriau sekėsi gintis nei pulti, įpusėjus kėliniui - lygybė (7:7).

Lietuvos sostinės klubo įžaidėjas J. Blūmas nerado laisvų komandos draugų ir pats taikliai švystelėjo kamuolį į krepšį - 11:7 (7 min.). Pagrindinis vilniečių vidurio puolėjas P. Samardžiskis užsidirbo antrą pražangą ir vietą aikštėje užleido Leonui Radoševičiui. Kėlinys baigėsi „Lietuvos rytui“ pirmaujant 19:17.

Vilniečiai toliau stengėsi itin aktyviai gintis ir neleisti varžovams regzti atakų. Atkovoti kamuoliai suteikė galimybę greitai pulti - Devidas Dulkys pelnė du taškus, Dehanas Ivanovas įkrovė kamuolį iš viršaus - 28:21 (15 min.). R. Seibutis ir Vilmantas Dilys pasižymėjo taikliais metimais ir „Lietuvos rytas“ pirmavo jau dviženkle persvara (35:25). Puikiai antrame kėlinyje žaidęs R. Seibutis smeigė dar ir tritaškį - 43:32 (18 min.). Po dviejų kėlinių LKL vicečempionai turėjo 12 taškų pranašumą (48:36).

Vilniečiai neatsipalaidavo ir trečiame kėlinuke - M. Katelynas pelnė 5 taškus iš eilės, J. Blūmas pataikė tolimą metimą - 56:45 (25 min.). Prieš lemiamą ketvirtį - solidi Lietuvos klubo persvara (65:51). Ekipos apsikeitė taikliais šūviais, o kiek vėliau - ir klaidomis puolime (70:58, 35 min.). R. Seibutis pasižymėjo dvitaškiu ir dar labiau priartino savo klubą prie pergalės. Galutinis rezultatas - 82:68, rašo oficiali vilniečių svetainė internete.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 16, Dejanas Ivanovas 12, Janis Blūmas 10, Mindaugas Katelynas 9, Leonas Radoševičius ir Steponas Babrauskas po 8, Vilmantas Dilys 6, Deividas Dulkys ir Artūras Jomantas po 4, Dovidas Redikas 3, Predragas Samardžiskis 2 taškai.