Pergalės šiame mače kaina buvo itin didelė. Jei vilniečiai būtų laimėję, jie būtų užsitikrinę kelialapį į kitą etapą ir eliminavę „Lokomotiv-Kuban“ ekipą iš tolesnių varžybų, o dabar patys paskutiniame ture privalės išvykoje įveikti Trevizo „Benetton“ vyrus.

Pirmus du kėlinius situaciją kontroliavę ir vienu metu net 11 taškų persvarą (40:29) turėję vilniečiai antroje mačo dalyje tarsi sustojo ir leido varžovams ne tik atsitiesti, bet ir perimti iniciatyvą bei iškovoti svarbią pergalę.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas (Aleksandras Rašičius, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas) mačą pradėjo nusiteikęs itin kovingai: po R. Seibučio ir A. Rašičiaus tritaškių atakų - 6:2. Nors svečiams buvo pavykę rezultatą išlyginti, L.Robertso ir J.Valančiūno taškai vėl leido mūsiškiams išsiveržti į priekį - 10:6. Tiesa, labai neilgam, nes netrukus po tritaškį smeigė Vlado Ilievski ir Maksimas Šeleketo, tad pirmą kartą priekyje buvo „Lokomotiv-Kuban“ - 14:12. Visgi pirmą kėlinį minimaliu rezultatu 21:20 laimėjo „Lietuvos rytas“.

Antrą ketvirtį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po taiklių J. Valančiūno baudų įgijo 5 taškų pranašumą - 27:22. Nors po kelių Sergejaus Bykovo metimų ir dar vieno M. Šeleketo tritaškio rezultatas vėl buvo tapęs lygus (29:29), Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai atsakė sportu 8:0, kurį vainikavo tolimas A. Rašičiaus šūvis - 37:29. Svečiams nepadėjo ir Božidaro Maljkovičiaus paprašyta minutės pertraukėlė. Iškart po jos tritaškį pataikė Mindaugas Katelynas - 40:29. Visgi daugiausiai Kelvino Riverso pastangomis Krasnodaro ekipai iki didžiosios pertraukos pavyko gerokai sušvelninti savo deficitą - 36:42.

Trečio kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų sumažėjo dar labiau - 47:43 priekyje vis dar „Lietuvos rytas“. Maža to, tritaškį dar pridėjo ir Roderickas Blakney, tad vilniečių atsargoje liko tik vienas taškas - 47:46. Ir tai dar buvo ne viskas: tris taškus įmetė ir K. Riversas bei po ilgos pertraukos išvedė saviškius į priekį - 53:51. Laimei, laiku iniciatyvos ėmėsi L. Robertsas, po jo penkių taškų vėl pasikeitė pirmaujanti komanda - 56:54. Vis dėlto kėlinį keturiais taškais be atsako baigė „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai, kurie prieš lemiamą 10 min. atkarpą turėjo 3 taškų persvarą - 61:58.

Labai laiku keturis taškus pelnė Steponas Babrauskas ir lietuviai varžovai alsavo į nugaras - 64:65. Tačiau tuomet rusai atsakė spurtu 9:0 ir atitrūko rekordiniu 10 taškų skirtumu - 74:64. „Lietuvos rytas“ stengėsi nepasiduoti ir po T. Rice'o dvitaškio atsiliko 7 taškais - 69:76 (likus žaisti 4 min.). Visgi vėliau vilniečiai beveik 3 min. negalėjo pelnyti taškų ir praktiškai prarado galimybes pakovoti dėl pergalės - galutinis rungtynių rezultatas 82:78 svečių naudai.

Rungtynės:

„Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) 78:82 (21:20, 21:16, 16:25, 20:21).

„Lietuvos rytas“: Jonas Valančiūnas 17 (5/6 dvitaškiai, 7/8 baudos, 10 atk. kam., 3 blokai, 6 išprovokuotos pražangos, 33 naud. balai), Renaldas Seibutis 12, Lawrence'as Robertsas 9 (3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 6 atk. kam.), Tyrese'as Rice'as (3/9 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 8 rez. perd.), Artūras Jomantas ir Mindaugas Katelynas po 8, Steponas Babrauskas ir Aleksandras Rašičius (2/4 tritaškiai) po 7, Predragas Samardžiskis 2 taškai. Vilmantas Dilys, Paulius Dambrauskas ir Dovydas Redikas nežaidė.

„Lokomotiv-Kuban“: Ali Traore 18 (8/12 dvitaškiai), Sergejus Bykovas 15, Jeremiah Massey 13 (5/7 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Kelvinas Riversas 12, Maksimas Šeleketo 8, Vlado Ilievski ir Roderiks Blakney po 5, Grigoris Šuchovcovas 4, Maksims Grigorjevas 2 taškai.

Statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 23/40 (57 proc.) – „Lokomotiv-Kuban“ 21/41 (51 proc.);

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 5/14 (35 proc.) – „Lokomotiv-Kuban“ 7/18 (38 proc.);

Baudų metimai: „Lietuvos rytas“ 17/24 (70 proc.) – „Lokomotiv-Kuban“ 19/24 (79 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 34 – „Lokomotiv-Kuban“ 29;

Rezultatyvūs perdavimai: „Lietuvos rytas“ 16 – „Lokomotiv-Kuban“ 13;

Perimti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Lokomotiv-Kuban“ 6;

Blokai: „Lietuvos rytas“ 3 – „Lokomotiv-Kuban“ 2;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 14 – „Lokomotiv-Kuban“ 6.

* * *

Kitose L grupės rungtynėse Berlyno ALBA (1/4) ekipa namuose 83:74 (26:16, 15:18, 6:22, 36:18) nugalėjo Trevizo „Benetton“ klubą.

Paskutinė L grupės dvikova „Lietuvos ryto“ laukia kitą antradienį, vasario 28 dieną, išvykoje su „Benetton“ (3/2) atstovais.

Jau aišku, kad turnyro ketvirtfinalyje dvi geriausios L grupės komandos susitiks su viena iš šių dviejų J pogrupių ekipų - „Doneck“ (Ukraina) arba Maskvos srities „Chimki“ (Rusija).