Iki taškas į tašką vykusios dvikovos ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas dar buvo lygus (75:75), tačiau tuomet itin svarbų tritaškį pataikė Adas Juškevičius. Netrukus po du taškus pridėjo Antanas Kavaliauskas ir Martynas Gecevičius, o varžovams vėl priartėjus iki vieno metimo (82:79) fantastišką tritaškį per rankų mišką smeigė Gediminas Orelikas ir pergalė atiteko šeimininkams.

Antros šių komandų rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Klaipėdoje.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 88:79 (28:23, 8:21, 22:15, 30:20).

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 19 (7/9 dvitaškiai, 5/5 baudos, 10 atk. kam.), Martynas Gecevičius 17 (1/2 dvitaškis, 5/12 tritaškiai, 5 rez. perd.), Gediminas Orelikas 14 (4/7 tritaškiai), Adas Juškevičius, Žygimantas Janavičius ir Kšyštofas Lavrinovičius po 8, Mindaugas Lukauskis 5 taškai.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (6/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Donatas Zavackas 17 (3/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/4 baudos), Martynas Mažeika 11, Mindaugas Girdžiūnas, Simas Galdikas, Vytautas Šarakauskas ir Arnas Butkevičius po 6 taškus.

Rungtynių eiga:

Prieš metus „Neptūnas“ galutinėje LKL rikiuotėje aplenkė vilniečius, nustūmęs juos į trečią vietą.

Šiame sezone „Lietuvos ryto“ pastangos atkurti labiau įprastą jėgų balansą kol kas buvo sėkmingos: sostinės ekipa laimėjo tris iš keturių tarpusavio mačų su uostamiesčio atstovais, nors prakaito išlieti teko nemažai – 73:65, 90:94 (po pratęsimo), 87:86 ir 84:75.

Primename, kad ketvirtfinalyje „Lietuvos rytas“ 3:0 pranoko Šiaulių „Šiaulius“, o „Neptūnas“ 3:1 palaužė Alytaus „Dzūkiją“.

Kitame pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ 1:0 pirmauja prieš Utenos „Juventus“ (pirma dvikova – 81:53).