Prieš tai abi komandos pasidalino po pergalę. Uostamiestyje laimėjo „Neptūnas“ (88:59), o Alytuje revanšą pasiekė „Dzūkija (65:56). Ketvirtos serijos rungtynės šeštadienį (gegužės 9-ą dieną), 19 valandą vyks Alytuje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Martynas Mažeika pelnęs 19 taškų, 13 įmetė Deividas Gailius, 9 - Mustafa Shakuras.

Alytaus komandoje išsiskyrė Artūras Jomantas pelnęs 17 taškų, Rytis Juknevičius surinko 8.

Rezultatas:

Klaipėdos „Neptūnas“ - Alytaus „Dzūkija“ - 71:47 (22:12, 9:12, 21:14, 19:9), - serija 2-1.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 19, Deividas Gailius 13, Mustafas Adeenas Shakuras 9, Mindaugas Girdžiūnas ir Simas Galdikas po 7, Arnas Butkevičius 6, Donatas Zavackas ir Valdas Vasylius po 4, Vytautas Šarakauskas 2 taškai.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 17, Rytis Juknevičius 8, Paulius Dambrauskas 7, Ismetas Sejfičius 6, Giedrius Gustas 4, Fiodoras Dmitrijevas 3, Tomas Lekūnas 2, Martynas Paliukėnas 0 (16:50) ir Ryanas Nicholas (17:05) po 0 taškų.

Paulius Dambrauskas. Dvejas pirmas ketvirtfinalio rungtynes praleidęs gynėjas Klaipėdoje prisijungė prie ekipos ir per 15 minučių pelnė 7 taškus.

Taškų badas. Paskutines tris pirmo kėlinio minutes svečiai nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję „Neptūno“ krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą (22:12).

Viltis. Trečią ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 7:0 ir sugrąžino intrigą, tačiau kėlinį 21:14 laimėjo „Neptūnas“, įtvirtino pranašumą ir iškovojo pergalę 71:47.

„Lietuvos rytas“ - LKL pusfinalyje

Kitose ketvirtfinalio trečiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ namuose priėmė Šiaulių „Šiaulius“. Lietuvos rytas iškovojo sunkią pergalę trečioje dvikovoje rezultatu 96:92 (23:15, 22:20, 27:23, 24:34), lengvai laimėjo seriją sausu“ santykiu 3-0 ir pateko į pusfinalį.

Pirmus du mačus taip pat laimėjo vilniečiai - 97:69 namuose ir 107:96 svečiuose.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Šiaulių „Šiauliai“ - 96:92 (23:15, 22:20, 27:23, 24:34), - serija 3-0.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 19,
Travisas Leslie 18, Kšyštofas Lavrinovičius 10, Gediminas Orelikas ir Žygimantas Janavičius po 9, Mindaugas Lukauskis ir Artūras Valeika po 8, Adas Juškevičius 7 (5 rez. perdav.), Billy Baronas 3 (4 rez. perdav.) ir Simas Jasaitis po 3, Mike'as Moseris 2 taškai (8 atk. kam.). Antanas Kavaliauskas nežaidė.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 23 (4 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 16, Julius Jucikas 15 (5 atk. kam.), Vytautas Šulskis 11, Rolandas Alijevas 10 (7 rez. perdav.), Karolis Babkauskas 8 (5 atk. kam., 6 rez. perdav.), Jeffery Allenas 4, Modestas Kumpys 3, Ryanas Dee Olanderis 2, Arūnas Sajavičius (1 atk. kam.) ir Eivydas Mološčiakas po 0 taškų

Tritaškiai. Fantastiškai visoje serijoje krepšį atakavęs „Lietuvos rytas“ nelaužė tradicijų ir trečiame mače. Vilniečiai pataikė net 59 proc. tritaškių (13/22) ir 58 proc. dvitaškių (18/31).

Nokdaunas. „Lietuvos rytas“ jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą 21:10 ir sėkmingai ją saugojo viso susitikimo metu. Antrame kėlinyje šiauliečiams labiausiai buvo pavykę sumažinti atsilikimą 28:34. Bet „Lietuvos rytas“ saugiai laikėsi atstumo, kurį dar labiau padidino po pertraukos.

Intriga. Paskutinį išbandymą „Lietuvos rytui“ metė Rokas Giedraitis. Ketvirtame kėlinyje taikliais metimais pražydęs „Šiaulių“ lyderis pelnė 9 taškus iš eilės ir likus žaisti 1,5 min. sumažino skirtumą 82:88. Likus žaisti 39 sek. komandas skyrė tik penki taškai (90:85), o likus 8 sek. „Šiauliai“ tritaškiu priartėjo 90:93. Vis dėlto Martynas Gecevičius ir Mindaugas Lukauskis baudų metimais įtvirtino pranašumą ir išsaugojo pergalę.

Sugrįžimas. „Lietuvos ryto“ gretose po pertraukos į aikštę grįžo puolėjas Kšyštofas Lavrinovičius. 35 metų aukštaūgis pastaruoju metu kentė čiurnos skausmus, dėl kurių praleido pirmas dvejas ketvirtfinalio rungtynes. Sugrįžęs K. Lavrinovičius buvo naudingas. Jis per 20 minučių įmetė 10 taškų ir išprovokavo 5 pražangas.

Nežaidė. „Lietuvos ryto“ gretose nerungtyniavo vienas komandos lyderių Antanas Kavaliauskas. Vidurio puolėjas buvo registruotas susitikimui, bet trenerio sprendimu aikštėje nepasirodė.

Varžovas. Pusfinalyje „Lietuvos rytas“ susitiks su „Neptūno“ ir „Dzūkijos“ poros nugalėtoju. Šioje serijoje iki trijų pergalių 2-1 pirmauja klaipėdiečiai.