Uteniškiai patyrė antrą pralaimėjimą šį sezoną.

Rungtynių eiga

Susitikimo pradžioje aikštėje dominavo gynyba - sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus 2:2. Pirmi tylą puolime nutraukė svečiai iš Vilniaus. Martyno Gecevičiaus ir Gedimino Oreliko taškai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 10:2 (atkarpa - 8:0). „Juventus“ atsakė tolimais metimais ir po pirmo kėlinio pirmavo Virginijau Šeškaus auklėtiniai pirmavo tik 2 taškais - 15:13.

„Lietuvos rytas“ antro kėlinio pradžioje spurtavo 11:4. Antano Kavaliausko dėjimas ir Mindaugo Lukauskio tritaškis leido vilniečiams susikrauti didžiausią persvarą - 26:17 (17 min.). „Juventus“ žaidėjai rankų nenuleido, atsakė atkarpa 13:4, o Rashaunas Broadusas paskutinėmis antro ketvirčio sekundėmis rezultatą išlygino (30:30, 20 min.).

Svečiai bandė nutolti, tačiau Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pataikė tritaškį - 36:37. M. Gecevičius be klaidų realizavo tris baudos metimus už nesportinę pražangą, Mike'as Moseris pasižymėjo tolimu metimu - 44:36 (26 min.). Dėl „Juventus“ fano smūgio teisėjui į nugarą rungtynės buvo trumpam sustabdytos. „Juventus“ gerbėjas netrukus buvo išvestas iš arenos. Prieš incidentą aikštės šeimininkams buvo skirtos kelios abejotinos pražangos puolime.

Aikštėje ir tribūnose toliau virė aistros, o „Juventus“ komandai pavyko priartėti iki 5 taškų (57:52). G. Orelikas pataikė tritaškį ir nuramino vietos fanus (60:52, 35 min.). Po „Juventus“ paprašytos minutės pertraukėlės svečiai toliau tęsė puikų žaidimą - Mindaugas Lukauskis ir A. Valeika padidino skirtumą iki 14 taškų (66:52, 38 min.). Rungtynes vainikavo du M. Lukauskio tritaškiai ir Kirilo Natiažko metimas iš vidutinio nuotolio - 77:56.

„Neptūnas“: šešios pergalės iš tiek pat galimų

Kitame mače Klaipėdos „Neptūnas“ (6/0) išvykoje egzaminavo Panevėžio „Lietkabelį“ (1/4) ir palaužė varžovų pasipriešinimą tik paskutiniame ketvirtyje - 78:65 (18:16, 11:17, 23:21, 26:17). Klaipėdiečiams tai buvo šešta pergalė iš eilės, o panevėžiečiams - ketvirta nesėkmė.

Dvikova su panevėžiečiais nebuvo lengva – dar ketvirto kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus – 61:61, tačiau tada labiau patyrę neptūniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir dviženkle taškų persvara baigė rungtynes.

„Žalgiris“ turėjo vargo Alytuje

Keturias pergales ir vieną pralaimėjimą savo sąskaitoje dabar jau turintys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį išvykoje susitiko su Alytaus „Dzūkijos“ komanda ir išvargo darbinę pergalę 81:76 (24:19, 15:15, 17:21, 25:21). Šiose rungtynėse LKL pirmenybėse jau debiutavo ir „Žalgirio“ naujokas Iš Jungtinių Valstijų Jamesas Andersonas. Jis buvo rezultatyviausias ir pelnė 18 taškų.

Mačo pradžia sėkmingesnė buvo „Dzūkijos“ krepšininkams, kurie pelnė šešis taškus be atsako – 0:6. Ilgai džiūgauti alytiškiai negalėjo – kauniečių tylą tolimu metimu nutraukė Paulius Jankūnas, iš toli pasižymėjo ir Artūras Milaknis, o čempionate debiutuojantis J. Andersonas surinko penkis taškus – 13:10. Lukas Lekavičius realizavo ketvirtą „Žalgirio“ tritaškį ir po pirmo kėlinio žalgiriečiai turėjo penkių taškų atsargą – 24:19.

Antro ketvirčio pradžioje Edgaras Ulanovas pelnė du taškus su pražanga, Darius Songaila iškišo perdavimą Artūrui Gudaičiui, o šis ataką užbaigė triuškinančiu dėjimu – 29:19. Atotrūkis didėjo po tolimų svečių metimų – pernelyg nesižvalgę tritaškius įskraidino J. Andersonas ir Artūras Milaknis – 35:21. Tiesa, Alytaus ekipos tai nesutrikdė ir deficitas sumažėjo perpus (35:28). Iki didžiosios pertraukos nutolti kauniečiams nepavyko – 39:34.

Trečią ketvirtį sėkmingu metimu iš arti pradėjo rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas J. Andersonas, baudų metimus realizavo V. Kariniauskas, tačiau alytiškiai pavojingai artėjo – 43:42. Kauniečiai taškus daugiausiai rinko baudomis, o įvairiapusiškesnį žaidimą pademonstravę šeimininkai „Žalgiriui“ paliko minimalų pranašumą – 56:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo tolimu „Dzūkijos“ metimu, tačiau tuomet sekė trys sėkmingos „Žalgirio“ atakos. Dvitaškį įmetė P. Jankūnas, laisvą po krepšiu likusį J. Andersoną pastebėjo D. Songaila, o iš toli mesdamas neklydo V. Kariniauskas – 63:58. Tritaškį pataikius A. Milakniui, V. Kariniauskas atliko sėkmingą prasiveržimą ir padidino pranašumą iki 8 taškų (68:60). Kovingai nusiteikę šeimininkai pernelyg nutolti kauniečiams neleido – 72:66. Lūžis įvyko po nesustabdomų J. Andersono ir P. Jankūno prasiveržimų – 76:66. Alytiškiai gelbėtis bandė greitais metimais ir pražangomis, tačiau penkis baudų metimus realizavęs L. Lekavičius įtvirtino žalgiriečių pergalę rezultatu – 81:76.

Kitose turo dvikovose Kėdainių „Nevėžis“ (2/5) namuose įveikė absoliučius autsaiderius „Mažeikius“ (0/4) - 69:65 (11:13, 17:17, 21:15, 20:20) ir iškovojo antrą pergalę. Mažeikių ekipa - vienintelė lygoje dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1/4) savo aikštėje nusileido „Šiauliams“ (3/1) - 77:90 (21:25, 16:20, 16:24, 24:21) ir patyrė ketvirtą nesėkmę. Šiauliečiai įsirašė trečią tašką į turnyro lentelę.

„Juventus“ (4/1) - „Lietuvos rytas“ (4/0) - 56:77 (13:15, 17:15, 9:21, 17:26).

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 20, Simas Buterlevičius 8, Arvydas Šikšnius ir Saulius Kulvietis po 7, Vaidas Čepukaitis 6, Valdas Dapkus 5, Edgaras Stanionis 3 taškai.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 19 (9 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 15, Adas Juškevičius 9, Martynas Gecevičius 8, Mike'as Moseris ir Travisas Leslie po 6, Artūras Valeika ir Gedeminas Orelikas po 5, Paulius Dambrauskas ir Kirilas Natiažka po 2 taškus.

„Lietkabelis“ (1/4) - „Neptūnas“ (6/0) - 65:78 (16:18, 17:11, 21:23, 11:26).

„Lietkabelis“: Ivanas Neliubovas 20, Tautvydas Lydeka ir Žygimantas Jonušas po 14, Žygimantas Janavičius 8, Mantas Kazonas 6, Lukas Aukštikalnis 3 taškai.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20, Martynas Mažeika 12, Egidijus Dimša ir Valdas Vasylius po 11, Deividas Gailius 10, Donatas Zavackas 6, Simas Galdikas 5, Mustafas Adeenas Shakuras 3 taškai.

„Nevėžis“ (2/5) - „Mažeikiai“ (0/4) - 69:65 (11:13, 17:17, 21:15, 20:20).

„Nevėžis“: Andrius Aleksandrovas 16, Vaidotas Volkus ir Roderickas Rodney Camphoras po 15, Šarūnas Kulevičius 11, Darrickas Leonardas 9, Ignas Ramašauskas 2, Aurimas Adomaitis 1 taškas.

„Mažeikiai“: Raimondas Petrauskas 17, Paulius Beliavičius 13, Eigirdas Žukauskas ir Darius Tarvydas po 10, Pranas Skurdauskas 7,
Arvydas Gydra 6, Vytautas Pikalavičius 2 taškai.

„Pieno žvaigždės“ (1/4) - „Šiauliai“ (3/1) - 77:90 (21:25, 16:20, 16:24, 24:21).

„Pieno žvaigždės“: Tauras Jogėla 18, Evaldas Kairys 15, Osvaldas Olisevičius 13, Aidas Viskontas 12, Žygimantas Skučas ir Alexander Ayemere Oriakhi po 6 Kyle E La Monte 4, Gytis Sirutavičius 3 taškai.

„Šiauliai“: Julius Jucikas 16, Tyler Reed Olander 14, Rokas Giedraitis 13, Jonathan Michael Lee 10, Vytautas Šulskis 9, Martynas Linkevičius 8, Rolandas Alijevas 6, Karolis Babkauskas ir Gintaras Leonavičius po 5, Ryan Dee Olander 4 taškai.

„Dzūkija“ (2/4) - „Žalgiris“ (4/1) - 76:81 (17:21, 15:15, 17:21, 25:21).

„Dzūkija“: Michaelas Andre Dixonas JR 16, Vilmantas Dilys 14, Martynas Paliukėnas ir Osvaldas Mačernis po 9, Rytis Juknevičius 7, Artūras Jomantas 6, Miralemas Halilovičius ir Adamas Waldemaras Lapeta po 5, Rokas Ūzas 3, Ernestas Serkevičius 2 taškai.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius ir Jamesas Lee Andersonas po 18, Vaidas Kariniauskas, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 9, Darius Songaila 6, Artūras Gudaitis ir Edgaras Ulanovas po 5, Siimas-Sanderis Vene 2 taškai. Vytenis Lipkevičius, Robertas Javtokas ir Tomas Dimša taškų nesurinko.