Po dvikovos Rusijoje „Lietuvos rytas“ (5 pergalės/6 pralaimėjimai) VTB Vieningosios lygos A grupėje išliko šeštoje vietoje. Tai buvo trečioji iš eilės vilniečių nesėkmė visuose turnyruose.

„Krasnye Krylia“ klubas su aukštaūgiu iš Lietuvos Tautvydu Lydeka iškovojo 8-ą pergalę 11-ose rungtynėse.

Rungtynių eiga

Nors aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo taikliu tritaškiu, Mindaugas Katelynas, pataikęs visus tris dvitaškius, išvedė svečius į priekį - 7:10. Tačiau vilniečiai pradėjo klysti tiek gynyboje, tiek puolime, o Jurijus Vasiljevas taikliais baudų metimais išvedė savo komandą į priekį - 11:10. Po Jevgenijaus Kolesnikovo dvitaškio skirtumas padidėjo iki 5 - 17:12. Kėlinio pabaigoje M. Katelynas, bandydamas blokuoti varžovo metimą, nesėkmingai nusileido ant parketo ir patyrė kojos traumą. Puolėjui be pašalinių pagalbos aikštelės palikti nepavyko. O pirmąjį ketvirtį "Krasnyje Krylja" laimėjo rezultatu 23:14.

Antrojo kėlinio pradžioje Dmitrijus Kulaginas pirmą kartą padidino persvarą iki dviženklės - 25:14. 6 taškus iš eilės pelnė Renaldas Seibutis - 27:20. Vėliau įsismagino Samaros klubos lietuvis Tautvydas Lydeka - 39:26 po jo baudų metimų. Dar vienas R.Seibučio dvitaškis privertė Sergejaus Bazarevičiaus prašyti minutės pertraukėlės - 40:31. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 43:33.

M. Katelynas trečiąjį kėlinį pradėjo nuo pradžios ir taip nuramino "Lietuvos ryto" gerbėjus. Tačiau vilniečiams ketvirčio pradžia nebuvo sėkminga - 53:39. Įpusėjus kėliniui persvara jau tapo triuškinanti - 66:45 po J. Kolesnikovo tritaškio. Pirmąjį tolimą metimą, likus 2 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos, vilniečiams pataikė Eimantas Bendžius - 66:48, o ketvirtis baigėsi rezultatu 72:52.

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, ir svečiai patyrė nesėkmę rezultatu 72:89.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis (7 rez. perd.) 22, Eimantas Bendžius 9, Mindaugas Katelynas ir Artūras Jomantas - po 8, Nemanja Nedovičius ir Predragas Samardžiskis (6 atk. kam.) - po 7, Steponas Babrauskas 5, Leonas Radoševičius 4, Dejanas Ivanovas (6 atk. kam.) 2 (Simas Buterlevičius, Dovydas Redikas ir Janis Blūmas taškų nepelnė).

„Krasnye Krylia“: Chesteris Simmonsas 20, Viktoras Zariažko 12, Tautvydas Lydeka (8 atk. kam.) 10, Omaras Thomasas 11, Andre Smithas 9, Jurijus Vasiljevas 8, Jevgenijus Kolesnikovas 7, Aaronas Milesas 6, Dmitrijus Kulaginas 4, Nikita Balašovas 2.

„Neptūną“ įveikė R.Butauto komanda

Be pergalės VTB Vieningoje lygoje šeštadienį liko ir Klaipėdos „Neptūno“ klubas, kuris svečiavosi Rygoje (Latvija). Vietos VEF komanda, treniruojama Ramūno Butauto, laimėjo permainingą mačą 94:89.

Įpusėjus rungtynėms priekyje dar buvo klaipėdiečiai (46:42), tačiau triuškinančiu rezultatu 30:13 trečią kėlinį laimėję latviai išvengė didelės dramos dvikovos pabaigoje.

„Neptūno“ gretose rezultatyviausias buvo Valdas Vasylius, surinkęs net 32 taškus. 16 taškų pridėjo Deivydas Gailius, 15 - Marius Runkauskas, 11 - Rashaunas Broadusas.

VEF ekipą į priekį vedė Antanas Kavaliauskas, ne tik pelnęs 21 tašką, bet ir atkovojęs 10 kamuolių. Donatas Zavackas įmetė 13 taškų. VEF lietuviams vykusiai talkino Earlas Rowlandas (20 taškų) ir Kristapas Janičenokas (16 taškų).

„Neptūnas“ (1/10) B grupėje lieka priešpaskutinis devintas, R. Butauto auklėtiniai (8/3) užima trečią vietą. Pirmauja Kauno „Žalgirio“ komanda (9/1).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (287)