Ceremonijoje – LKF vadovai

„EuroBasket 2013“ šeimininkai slovėnai, priblokšti pernai mūsų šalyje surengtos akcijos „Varom už Lietuvą!“, nusprendė neatsilikti.

Finalo turnyro burtai, 24 komandas surikiuosiantys į šešias grupes, bus surengti didžiausiame ir gražiausiame Europoje stalaktitų ir stalagmitų urve, esančiame maždaug už 50 km į pietvakarius nuo Slovėnijos sostinės Liublianos.

Ceremonijoje, kuri vyks giliame požemyje įrengtoje koncertų salėje, mūsų šaliai atstovaus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Burtus trauks „EuroBasket 2013“ Slovėnijos krepšinio legendos – Radoslavas Nesterovičius, Peteris Vilfanas, Ivo Daneu, Aljoša Žorga, taip pat svečiai – ukrainietis Aleksandras Volkovas, turkas Ibrahimas Kutluay'us, ispanas Jorge Garbajosa.

„Negalvoju, nei ko geriau būtų išvengti, nei ką geriau gauti. Neskirstau varžovų į stiprius ir silpnus. Nesitikiu iš burtų nei Dievo dovanų, nei bausmių. Burtai visiems yra burtai. Mums dabar svarbiausia – kaip be didesnių nuostolių išgyventi kartų kaitą. Dar kartą noriu pažymėti, kad specialiai, dirbtinai nieko nevarysime iš rinktinės. Lieka nuostata, kad rinktinėje turi žaisti stipriausi, todėl ji ir yra rinktinė. Stengsimės nenuvilti gerbėjų“, – sakė nacionalinės ekipos vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Požemyje žais krepšinį

– Kokių siurprizų rengiate burtų ceremonijos dalyviams? – paklausėme „EuroBasket 2013“ organizacinio komiteto direktoriaus Alešo Križnaro.

– Programa bus išties įspūdinga. Viso scenarijaus nenorėtume atskleisti. Vienas intriguojančių akcentų – šešių žinomų Slovėnijos krepšininkų parodomosios rungtynės „trys prieš tris“. Varžybose dalyvaus Jaka Daneu, Slavko Duščakas, Romanas Horvatas, Goranas Jagodnikas, Sašo Ožboltas ir Samo Udrihas. Be to, pristatysime čempionato himną ir talismaną.

– Neseniai pristatėte „EuroBasket 2013“ simbolį – liepos medį. Kodėl liepa susilaukė daugiausia simpatijų? Kas rinko šį simbolį?

– Liepa – mūsų nacionalinis medis, svarbus Slovėnijos nepriklausomybės simbolis. Galbūt tai viena pagrindinių priežasčių. Talismanas buvo išrinktas balsuojant internete.

– Kaip sekasi rengtis būsimam čempionatui?

– Galiu užtikrinti, kad visos arenos atitiks Tarptautinės krepšinio federacijos keliamus reikalavimus ir bus pastatytos ar rekonstruotos laiku. Slovėnijos vyriausybė ir šalies Sporto ministerija sumokėjo čempionato rengėjos ir rėmėjos mokestį. Be šios paramos turnyrą organizuoti būtų neįmanoma, tad esame patenkinti vyriausybės dėmesingumu. Miestai, kuriuose vyks krepšinio šventė, taip pat ėmėsi dalies organizacinių išlaidų.

– Lietuvoje įvykęs „EuroBasket 2011“ vadinamas bene geriausiu per visą kontinento krepšinio čempionatų istoriją. Kokią patirtį perimsite iš mūsų šalies?

– Kiekviena valstybė, organizuodama tokio lygio renginį, domisi, kas ir kaip buvo padaryta anksčiau, perima gerąją patirtį, pasimoko iš nepavykusių dalykų. Tuo pat metu organizatoriai privalo sukurti kažką naujo ir išskirtinio. Lietuviai atliko puikų darbą, tačiau mes pasistengsime dar geriau. Jau patyrėme, kad tai – labai sunki misija. Turime paruošę nemažai naujovių, kai kurias iš jų pateiksime per burtų traukimo ceremoniją. Kai vyko „EuroBasket 2011“, mums daug padėjo jūsų krepšinio federacija, esame už tai dėkingi. Lietuvos krepšinis Slovėnijoje yra itin žinomas ir gerbiamas. Man asmeniškai buvo labai malonu matyti ir suprasti, ką lietuviams reiškia krepšinis, kaip jie juo gyvena. Šiuo požiūriu esame labai panašūs.

– Aplankėme šalis, kurių rinktinės atvyks į Slovėniją, dalyvavome stambiausiose pasaulio turizmo mugėse. Vienas iš trijų „EuroBasket 2013“ ambasadorių Radoslavas Nesterovičius surengė pristatymą pasaulio prekybos rinkoje Londone. Mums pasisekė, kad esame Europos viduryje. Kviečiame ir lietuvius – jūs visada laukiami pas mus. Sirgaliai galės mėgautis ne vien krepšiniu – pasiūlysime ir pramoginių renginių. Nėra nė vienos priežasties lietuviams abejoti: vykti į Slovėniją ar ne. Manau, kad kiekvienas jūsų turistas pas mus atras ką nors sau artimo.

– Kaip vertinate Tarptautinės krepšinio federacijos sprendimą Europos čempionatus rengti kas ketverius metus?

– Mums dabar labiausiai rūpi „EuroBasket 2013“, esame atsakingi, kad jis būtų surengtas aukščiausiu lygiu. Tai, kas bus ateityje, nenorėtume komentuoti.

Sutramdė ir drėgmę

„EuroBasket 2013“ burtų traukimo ceremonija – vienas reikšmingiausių įvykių per du šimtus šio gamtos stebuklo gyvavimo metus. Daugiausiai nerimo kėlė požemių drėgmė, tačiau padarėme viską, kad televizijos transliacija būtų sklandi", – teigė Poštojnos turizmo komplekso direktorius Marjanas Batageljis.

Europos čempionato finalo turnyro kovos vyks rugsėjo 4–22 d. penkiuose Slovėnijos miestuose – Nove Meste, Ptujuje, Jesenicėje, Koperyje ir Liublianoje.

Šiemet Slovėnijoje įvykusiame Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų čempionate aukso medalius iškovojo Lietuvos krepšininkai, finale po dramatiškos kovos 50:49 palaužę prancūzus.

„Eurobasket 2013“ krepšeliai:

1. Ispanija, Prancūzija, Rusija, Makedonija

2. Lietuva, Graikija, Slovėnija, Didžioji Britanija

3. Italija, Kroatija, Vokietija, Juodkalnija

4. Suomija, Lenkija, Ukraina, Bosnija ir Hercegovina

5. Gruzija, Belgija, Latvija, Turkija

6. Čekija, Serbija, Izraelis, Švedija

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės