Mūsų šalies komandai, vadovaujamai Rūtenio Paulausko, Žygimantas Janavičius pelnė 17 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Martynas Gecevičius ir Marius Valukonis pridėjo po 13 taškų, Darius Gvezdauskas įmetė 11 taškų, Pauliaus Kleizos ir Roko Griniaus sąskaitoje - po 7 taškus.

Serbijos komandai Miroslavas Raduljica pelnė 23 taškus, Stefanas Markovičius įmetė 15 taškų.

Penktadienį 14.30 val. lietuviai susitiks su F grupėje šeštąją vietą užėmusia Pietų Korėjos rinktine.

Lietuvių galimybes patekti į ketvirtfinalį jau prieš rungtynes išsklaidė brazilai. Brazilijos rinktinė trečiadienį 89:77 nugalėjo Kiniją ir užsitikrino paskutinį, ketvirtąjį E grupės kelialapį į kitą etapą.

„Laimėti šansų neturėjome. Serbijos rinktinė yra stipresnė“, – po susitikimo sakė Lietuvos rinktinės treneris Rūtenis Paulauskas. Anot jo, rinktinę buvo sunku nuteikti kovai po to, kai lietuviai žinojo, jog šis susitikimas jiems nieko nelemia.

Anot trenerio, serbai kartu su JAV bei Prancūzijos rinktinėmis patenka į šių pirmenybių elitą, o lietuviai pagal savo pajėgumą negali prilygti E grupės lyderiams.

– Kodėl šįkart nepavyko laimėti?, – po pralaimėjimo serbams „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Paulausko.

– Serbai buvo stipresni. Tačiau mums pavyko nuteikti vyrus darbui ir kovoti. Po rungtynių, kuriose žaidė kinai, mačiau niūrius žaidėjų veidus. Todėl treneriui yra labai sunku motyvuoti žaidėjus, būti reikliam ir griežtam bei visą laiką reikalauti aukšto žaidimo lygio. Tačiau įsivažiavome, neskaitant sunkios pradžios.

Serbų komanda yra viena stipriausių čia. Ji turi du lygiaverčius ir vieną už kitą geresnius skirtingo stiliaus „centrus“ ir didžiąją dalį taškų pelno iš po krepšio.

Norėdami kovoti su jais privalome būti labai motyvuoti, gerai jausti vienas kitą, neklysti ginantis ir atrasti kažkokius mistinius būdus. Su jų „centrais“ kovoti negalime. Bandėme aikštės gynybą – nepavyko. Bandėme gintis asmeniškai – labai sunku. Galvoju, jog rezultatas yra dėsningas. Esame silpnesni ir tai pripažinkime.

– Prieš čempionatą buvote vadinami vieni favoritų...

– Kas mus taip pavadino? Kas tai sugalvojo? Galbūt jūs tai sugalvojote. Prancūzija, Serbija ir JAV kaip diena ir naktis skiriasi nuo visos kitos grupės komandų. Mes favoritais galbūt būti galėtume dėl savo vardo ir jei žaistume su kitos grupės komandomis. Tuomet būtume avansu pavadinti favoritai tos grupės. Tačiau to siekti šioje grupėje yra neįmanoma.

– Kokie rezultatai galėjo būti žaidžiant kitoje grupėje?

– Niekada nebuvome ir nebūsime kitoje grupėje, tačiau akivaizdžiai matosi, jog ten yra silpnesnės komandos nei JAV, Serbija ir Prancūzija.

– Ar krepšininkams netrūks motyvacijos kovoti dėl 9 vietos?

– Bus labai sunku, tačiau nėra kitos išeities. Privalome dirbti ir kovoti. Įtikinti, jog 9 vieta yra svarbiau nei 10, yra labai sunku. Ką sporte reiškia 9 vieta? Ką reiškia 11 vieta? Nieko nereiškia. Netgi 7 ar 8 vieta nieko nereiškia. Bet kadangi vyrai turi ateitį, galvoja apie save kaip apie būsimus gerus žaidėjus, manau, jie norės kovoti.

Kitų trečiadienio rungtynių rezultatai:

Pietų Korėja - Turkija 104:96

Ispanija - Australija 84:86

Argentina - Kanada 82:87

JAV - Prancūzija 87:82

Galutinė E grupės lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

1.JAV6012
2.Serbija5111
3.Prancūzija4210
4.Brazilija339
5.Lietuva248
6.Kinija157

Galutinė F grupės lentelė:

1.Australija6012
2.Ispanija4210
3.Turkija339
4.Argentina339
5.Kanada339
6.P.Korėja248
Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją