Nugalėtojus į priekį vedė lietuvius penktadienį labiausiai baudęs Gabrielis Lundbergas. Jis per 35 min. pelnė 38 taškus (2/7 dvitaškiai, 7/9 tritaškiai, 13/14 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 36 naudingumo balus.

Likus žaisti 1 min. po D. Lundbergo baudų metimų Danija pirmavo 91:85, tačiau nesportinę pražangą gavo Danielis Andreas Mortensenas ir čekai šį momentą išnaudojo su kaupu – pataikė abu baudų metimus ir smeigė tritaškį.

Danai per 24 sek. nesugebėjo suregzti atakos, o per 9 sek. galėję pergalę išplėšti Čekijos krepšininkai liko it musę kandę – Martino Peterkos tritaškis tikslo nepasiekė.

Danijos rinktinei 19 taškų pelnė Jonas Zohore, 11 – Philipas Hertzas. Čekams 24 taškus pelnė Martinas Peterka, 17 – Jaromiras Bohačikas, 16 – Tomas Vyoralas.

Danai pataikė net 15 tritaškių iš 31 (48,3 proc.), o pusę jų – lyderis G. Lundbergas – 7 iš 9.

Priminsime, kad Lietuvos rinktinė istorine nesėkme atidarė FIBA „burbulą“ Vilniuje. Penktadienį Dariaus Maskoliūno auklėtiniai po įtemptos ir permainingos kovos 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20) nusileido 2022 metų Europos čempionato C grupės autsaideriams Danijos krepšininkams.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kroatijos rinktinė užsitikrino kelialapį į 2022 metų Europos čempionatą.

Sekmadienį ji 87:72 įveikė Švediją ir D atrankos grupėje iškovojo 4-ą pergalę iš eilės.

Kroatai prisidėjo prie jau vietą „Eurobasket 2022“ turnyre kaip šeimininkai užsitikrinusių Čekijos, Gruzijos, Vokietijos ir Italijos rinktinių.

Kroatija laimėjo kovą dėl kamuolių 40:30.

Nugalėtojams Pavle Marcinkovičius pelnė 20 taškų, Miro Bilanas prisidėjo dvigubu dubliu – 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Švedams 22 taškus pelnė Denzelis Anderssonas.

D atrankos grupės rungtynėse pirmą pergalę po 3 pralaimėjimų iš eilės iškovojo Turkijos rinktinė. Sekmadienį ji 73:71 (24:14, 17:23, 14:18, 18:16) įveikė Nyderlandų krepšininkus.

Turkus į priekį vedė daug sėkmingiau nei savo debiutinėse rungtynėse penktadienį žaidęs Shane'as Larkinas. Stambulo „Anadolu Efes“ ir Eurolygos žvaigždė nugalėtojams per 34 min. pelnė 23 taškus (3/6 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 25 naudingumo balus.

Nyderlandų atstovai suklydo 23 kartus, o turkai – 11.

Likus žaisti 2 min. olandai atsiliko 67:73. Turkai nesugebėjo pelnyti nė taško, o Nyderlandų rinktinė pritrūko laiko pratęsimui išplėšti.

Turkijos rinktinei 13 taškų dar pelnė Serlacas Sanli, 9 pridėjo Alperenas Sengunas. Nyderlandų rinktinei 17 taškų pelnė Charlonas Kloofas. Pergalė Nyderlandams būtų padėjusi užsitikrinti vietą Europos čempionate.

G grupės rungtynėse trečią pergalę iš eilės iškovojo Prancūzijos krepšininkai. Jie sekmadienį 86:74 (25:22, 17:19, 19:18, 25:15) nugalėjo trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusius vokiečius.

Vincento Collet auklėtiniai atsiplėšė nuo varžovų ir pergalę užsitikrino paskutiniame kėlinyje. Vokiečiai suklydo net 21 kartą, kai tuo metu prancūzų sąskaitoje – 15 klaidų.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė Yakuba Ouattara, 17 – Mathias Lessortas, 13 – Andrew Albicy.

Vokietijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Andreas Obstas – 16 taškų. 13 taškų pelnė Karimas Jallowas, po 12 – Ismetas Akpinaras ir Robinas Benzingas.

Kitose G grupės rungtynėse sekmadienį Didžioji Britanija 74:59 (28:19, 12:18, 15:9, 19:13) sutriuškino Juokdalnijos krepšininkus.

Nuo rungtynių vidurio įsibėgėję britai nepaliko varžovams jokių vilčių, o lemiamu faktoriumi tapo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių 42:30.

Nugalėtojams 28 taškus pelnė Gabrielis Olaseni (29 naud.b.), 15 pridėjo Mylesas Hessonas, 13 – Luke'as Nelsonas. Juodkalniečių gretose 14 taškų surinko Markas Simonovičius, 11 – Nemanja Djurisičius.

H atrankos grupėje vietas Europos čempionate užsitikrino Graikijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės.

Graikija sekmadienį po pratęsimo 84:78 (17:25, 14:16, 15:11, 25:19, 13:7) patiesė Bulgarijos rinktinę.

Ketvirto kėlinio pabaigoje bulgarai pirmavo 68:60, tačiau į lemiamą šturmą pakilę graikai rezultatą išlygino 71:71 ir išplėšė pratęsimą. Per papildomas 5 minutes užsivedusi Graikijos rinktinė išsiveržė į priekį ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė fantastiškus tolimus metimus lemiamu momentu pataikęs Ioannis Athinaiou (6/9 tritaškiai), 14 – Vassilis Kavvadas, 10 – Dimitrios Agravanis.

Bulgarijos rinktinėje pasižymėjo Chavdaras Kostovas, surinkęs 15 taškų ir Dee Bostas su 12 taškų.

Kitoje dvikovoje Bosnija ir Hercegovina 79:73 (20:17, 20:11, 20:17, 19:28) nugalėjo latvius ir, kaip ir graikai, anksčiau laiko pelnė kelialapį į „Eurobasket 2022“.

Nors rungtynes geriau pradėjo Latvijos krepšininkai, antrame ketvirtyje iniciatyvą perėmę bosniai ją išsaugojo iki dvikovos pabaigos.

Didžiausias skirtumas rungtynėse buvo 18 taškų. Latviai pabaigoje mėgino pakilti į lemiamą šturmą, tačiau jį varžovai atlaikė ir šventė pergalę.

Bosnija ir Hercegovina laimėjo kovą dėl kamuolių 46:33.

Nugalėtojams po 19 taškų pelnė Edinas Atičius ir Kenanas Kamenjas, 12 pridėjo Johnas Danielis Robersonas.

Latvijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rihardas Lomazas – 19, Aigaras Škele – 16, Martinas Meieris – 15.

F atrankos grupėje sekmadienį Austrijos rinktinė 64:77 (12:20, 13, 30, 15:11, 24:16) nepasipriešino slovėnams, iškovojusiems trečią pergalę.

Nugalėtojams 16 taškų pelnė Jaka Blažičius, 14 – Gregoras Hrovatas, 10 – Blazas Mahlkovičius. Austrijos ekipoje išsiskyrė Bogičius Vujosevičius ir Enis Murati, pelnę atitinkamai 22 ir 17 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (60)