2023-ųjų metų pasaulio čempionato atrankos F grupėje, kurioje žaidžia ir Lietuva, kol kas nė vienos pergalės neturėjusios Bulgarijos ir Čekijos rinktinės ketvirtadienį surėmė pečius nedideliame bulgarų miestelyje Botevgrade.

Po lygios kovos pirmajame kėlinyje iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo 14 taškų persvarą – 44:30.

Po didžiosios pertraukos čekai mėgino atkurti intrigą, tačiau pergalę užuodusi Bulgarijos rinktinė nė neketino paleisti jos iš rankų.

Pirmą pergalę atrankoje laimėję bulgarai triumfavo 79:70 (23:21, 21:9, 11:17, 24:23).

Bulgarija: Dee Bostas 24, Aleksandaras Georgievas 12, Stanimiras Marinovas ir Chavdaras Kostonvas po 11.

Čekija: Vojtechas Hrubanas 21, Tomas Kyzlinkas ir Martinas Peterka (15 atk.k.) po 15.

Standings provided by SofaScore LiveScore

H grupėje trečią pergalę iškovojo Rusijos rinktinė, kuri Permėje 80:69 (16:17, 19:19, 27:15, 18:18) įveikė Nyderlandų krepšininkus.

Permėje vykusiose rungtynėse du kėlinius vyko atkakli kova, o tuomet 15:0 spurtą išnaudoję aikštės šeimininkai įgijo apčiuopiamą persvarą – 50:38.

Zorano Lukičiaus auklėtiniai sugebėjo išsaugoti dviženklę persvarą iki pat dvikovos pabaigos ir šventė pergalę.

Pagrindiniais Rusijos krepšininkų pergalės faktoriais tapo laimėta kova dėl atšokusių kamuolių 41:38 ir itin geras tritaškių pataikymo procentas (15/29 – 51,7 proc.).

Rusija: Artiomas Komolovas 17, Vladislavas Jemčenka 14, Sergejus Toropovas ir Stanislavas Ilnistskis po 8.

Nyderlandai: Thomas Va der Marsas ir Charlonas Kloofas po 14, Worthy De Jongas ir Yannickas Franke'as po 9.

Staigmeną H grupėje pateikė Islandijos rinktinė, kuri ketvirtadienį namie žaidė su italais. Aikštės šeimininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau leido svečiams išplėšti pratęsimą.

Galiausiai nugalėtojas paaiškėjo po dviejų pratęsimų – islandai 107:105 (21:18, 23:15, 21:26, 20:26. 9:9, 13:11) palaužė Meo Sacchetti auklėtinių pasipriešinimą.

Islandija: Tryggvi Hlinasonas 34 (21 atk.k., 50 naud.b.), Elvaras Fridrikssonas 25, Martinas Hermannssonas 23, jonas Axelis Gudmundssonas 11.

Italija: Nico Mannionas 23, Michele Vitali 22, Stefano Tonutas 18.

Sakartvelas (2/1) savo aikštėje 91:70 (24:18, 22:13, 22:16, 23:23) įveikė G grupės autsaiderius Šiaurės Makedonijos (0/3) krepšininkus ir iškovojo antrą pergalę.

Sakartvelas: Thaddusas McFaddenas 36 (28 naud.b.), Giorgi Šermanidis 20 (15 atk.k., 35 naud.b.), Kakhaberas Džinčaradze 12, Duda Sanadze 11.

Šiaurės Makedonija: Vojdanas Stojanovskis 15, Damjanas Robevas 13, Vikrotas Jefremovskis ir Bojanas Krstevskis po 11.

Kitose G grupės rungtynėse ispanai savo aikštėje 88:74 (22:17, 23:12, 28:17, 15:28) nugalėjo Ukrainos krepšininkus. Savo pranašumą aikštės šeimininkai ėmė demonstruoti nuo pirmojo kėlinio pabaigos.

Didžiausias skirtumas tarp komandų siekė 32 taškus. Tai buvo ispanų trečioji pergalė iš eilės.

Ispanija: Xabi Lopez-Arostegui 15, Quino Colomas 14, Dani Diezas ir Yankuba Sima po 11, Oriolas Pauli 9.

Ukraina: Jerome Randle'as 21, Bogdanas Bliznyukas 14, Artiomas Pustovijus 12.

E grupėje Vengrijos rinktinė savo aikštėje 67:83 (15:17, 13:19, 14:20, 25:27) nusileido Juodkalnijos krepšininkams.

Vengrija: Zoltanas Perlas 14, Csaba Ferenczas 12, Davidas Vojvoda ir Benedekas Varadi po 11.

Juodkalnija: Vladimiras Mihailovičius 27 (30 naud.b.), Bojanas Dubljevičius 19, Justinas Bobbsas 14.

Skambią pergalę E grupėje iškovojo ir Prancūzijos rinktinė. Ji ketvirtadienį namie 94:56 (15:17, 22:16, 27:11, 30:12) sutriuškino Portugalijos krepšininkus.

Lemiama tapo antroji dvikovos pusę, per kurią 57 taškus pelnę prancūzai buvo įgiję net 41 taško persvarą.

Prancūzija: Louisas Labeyrie 15, Mouhammadou Jaitehas ir Isaia Cordineier po 12, Mathias Lessortas 11 (10 atk.k.).

Portugalija: Diogo Brito 15, Sasa Borovnjakas 13, Diogo Ventura 9.