Susitikimą daug sėkmingiau pradėjo arenos šeimininkai, kurių gniuždanti gynyba svečiams iš Sankt Peterburgo neleido pelnyti nė taško daugiau nei keturias pirmąsias rungtynių minutes. Galvą beviltiškai purtančiam Joanui Plazai paprašius pirmosios pertraukėlės jo auklėtiniai atsiliko net 0:12.

Šalto dušo pažadinti Rusijos krepšininkai priešpaskutinę kėlinuko minutę sumažino savo atsilikimą iki trijų taškų, o ketvirtį taikliu tritaškiu su sirena užbaigęs Vladislavas Truškinas persvėrė rezultatą „Zenit“ naudai – 19:20.

Po apylygiai susiklosčiusio antrojo kėlinuko svečiai į ilgąją pertrauką išsinešė dviejų taškų persvarą, kurią „Olympiakos“ panaikino pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje. Visgi tuomet Gustavo Ayono ir Mateušo Ponitkos vedama Rusijos komanda pelnė 10 taškų be atsako ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas.

Prieš ketvirtąjį kėlinuką šešių taškų persvarą turėję „Zenit“ krepšininkai identišką persvarą turėjo ir likus vos 48 sekundėms iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos, tačiau šeimininkus išgelbėjo taiklūs Kevino Punterio ir Kosto Papanikolau tritaškiai. Ketvirčio pabaigoje pergalę svečiams iš Rusijos galėjo išplėšti Dmitrijus Chvostovas, bet gynėjo tritaškis buvo netikslus.

Papildomo laiko metu sąlygas aikštėje diktavo Ponitkos vedami Sankt Peterburgo krepšininkai, sugebėję sukaustyti varžovų puolimą ir iškovoti pirmąją Eurolygos sezono pergalę.

Susitikimas itin nesėkmingai susiklostė Lietuvos rinktinės puolėjui Mindaugui Kuzminskui. Beveik 12 minučių aikštėje praleidęs Kuzia per jas nepasižymėjo taškais (0/1 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį bei surinko -2 naudingumo balus.

Pralaimėjusiųjų neišgelbėjo itin galingu dvigubu dubliu pasižymėjęs serbas Nikola Milutinovas, viso surinkęs net 30 naudingumo balų. Pirėjo komandai vadovaujančiam Kemzūrai tai buvo pirmoji nesėkmė treniruojant Graikijos klubą.

„Olympiakos“: Nikola Milutinovas (7/9 dvit., 16 atk. kam., 30 naud. bal.) ir Kevinas Punteris (3/9 dvit., 2/12 trit.) po 16, Georgios Printezis 7 taškai.

„Zenit“: Mateušas Ponitka 18 (7/10 dvit., 24 naud. bal.), Gustavo Ayonas ir Alexas Renfroe po 10 taškų.

Kitose trečiojo turo rungtynėse Barselonoje Roko Giedraičio atstovujama Berlyno ALBA (1-2) dvikovoje su „Barcelona“ (3-0) intrigą išlaikyti sugebėjo tik du kėlinius. Vokietijos sostinės krepšininkai po silpnai sužaistos antros rungtynių pusės Katalonijoje patyrė nesėkmę rezultatu 84:103 (25:19, 19:27, 17:26, 23:31).

Berlyno klubo pasirodymą simboliškai įkūnijo ir R. Giedraičio žaidimas. Įspūdingai rungtyniavęs Rokas vien iki ilgosios pertraukos į varžovų krepšį sumetė 15 taškų, tačiau antroje rungtynių dalyje lietuvis duso varžovų gynybos gniaužtuose.

Vienintelius likusius taškus baudų metimais pelnęs Giedraitis viso per 26 sužaistas minutes surinko 17 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 4/4 baudos), 3 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius ir klaidą. Buvęs žalgirietis Brandonas Daviesas šeimininkams pridėjo 7 taškus.

„Barcelona“: Cory Higginsas 22 (4/4 tritaškiai), Nikola Mirotičius 18, Ante Tomičius 15 taškų.

ALBA: Rokas Giedraitis 17, Peytonas Siva 12, Tyleris Cavanaugh 11, Nielsas Giffey 10 taškų.

Be pergalių Eurolygoje ir toliau žengia „Valencia“ (0-3) klubas. Ispanai penktadienio vakarą namuose 78:83 (27:23, 19:16, 17:30, 15:14) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ (2-1) ekipai.

Solidžius pasirodymus surengė du buvę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai – australas Brockas Motumas šeimininkams pelnė 11, o serbas Vasilje Micičius svečių komandai surinko 15 taškų ir net 12 rezultatyvių perdavimų.

„Valencia“: Bojanas Dubljevičius 22, Samuelis Van Rossomas 14, Brockas Motumas 11 taškų.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 19, Alecas Petersas ir Vasilje Micičius po 15, Shane'as Larkinas 13, Bryantas Dunstonas 10 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)