Pasak iš Taline vykusios konferencijos grįžusio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Vlado Garasto, galima teigti, kad mūsų šalis gavo dvejas pirmenybes.

"Prisiminkime Švediją. Juk ten suvažiavo visa Lietuva, tai į Lenkiją nuvyks dvi Lietuvos", - teigė V.Garastas.

Anot LKF vadovo, sprendimą atsisakyti 2007 metų pirmenybių organizavimo ir atidėti šiuos planus 2011 metams lėmė suvokimas, jog nukonkuruoti Ispaniją, kuri yra pasiruošusi surengti čempionatą kad ir poryt, bus beveik neįmanoma. Savo ruožtu realus pasirengimas Lietuvoje tik prasidėjo, o didžiausias trūkumas yra tinkamų arenų stoka.

"Tačiau tai nereiškia, kad mes negalėtumėm surengti Europos čempionato po dvejų metų. Galėtumėm, tik kyla klausimas, kokio lygio", - sakė FIBA-Europa varžybų komisijos narys ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo direktorius Algimantas Pavilonis.

Jo teigimu, norima, kad šis sporto renginys paliktų kuo geresnį įspūdį apie Lietuvą jo dalyviams ir svečiams.

Be to, 2011 metų Europos pirmenybėse vyks atranka 2012 metų olimpinėms žaidynėms, o Lietuva turėtų stiprią rinktinę, kurios pagrindą sudarytų dabartinių jaunių ir jaunimo komandų žaidėjai. Savo ruožtu 2009 metais sukaks 1000 metų nuo pirmojo Lietuvos vardo paminėjimo, todėl baiminamasi, kad įvairūs šiam įvykiui skirti renginiai nustelbs krepšinį.

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktorius pavaduotojo Algirdo Raslano teigimu, tas faktas, jog du čempionatai iš eilės vyks tame pačiame regione, reiškia didelį politinį laimėjimą.

Paneigdamas abejones dėl to, kad pasirengimas Europos pirmenybėms gali iš viso nutrūkti, A.Pavilonis sakė, jog ketinama pasirašyti sutartį su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, siekiant užsitikrinti jos paramą bei tęsti jau pradėtus darbus.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės