Donaldo Kairio auklėtiniai ketvirtadienį 20 val. 30 min. vyksiančiame ketvirtfinalyje susitiks su Izraelio atstovais.

Įspūdingai mačą pradėję ir tritaškius tiesiog fantastiškai metę lietuviai (vienu metu buvo pataikę net 8 iš 11) antrojo kėlinio viduryje varžovus triuškino dvigubai – 41:20. Tiesa, į didžiąją pertrauką jie išėjo pirmaudami kiek kukliau – 54:40.

Mūsiškiai ir toliau nesustojo. Po itin sėkmingo trečiojo kėlinio, kurį vainikavo galingas Danieliaus Lavrinovičiaus dėjimas su sirena, skirtumas pasiekė jau 35 taškus – 88:53. Vienpusis eismas tęsėsi ir paskutiniame kėlinyje: lietuviai savo šimtąjį tašką pelnė iki rungtynių pabaigos likus žaisti daugiau nei 6 minutes, o netrukus susikrovė net 41 taško persvarą – 105:64, kuri beveik nesumenko iki pat finalinės sirenos – 114:75.

Lietuviai nuostabiai atakavo iš visų zonų: dvitaškiai 28/48 (58 proc.), tritaškiai 13/24 (54 proc.), baudos 19/24 (79 proc.).

Lietuva U20: Arnas Velička 21, Grantas Vasiliauskas 12, Ignas Sargiūnas (3/4 tritaškiai) ir Vitalijus Kozys po 11, Justas Sakalauskas ir Marius Valinskas po 10, Danielius Lavrinovičius ir Ernestas Jonkus po 8, Lukas Uleckas (9 atk. kam.), Tadas Vaičiūnas ir Paulius Poška po 7 taškus.

Latvija U20: Robertas Kapostinas 13, Davidas Atelbaueris ir Oskaras Hlebovickis po 12, Armandas Berkis 11, Raineris Hermanovskis 9 taškai.

Primename, kad Lietuva D grupėje iškovojo dvi pergales, patyrė nesėkmę ir užėmė pirmą vietą. Ją garantavo ypač dramatiška pergalė po pratęsimo prieš graikus, ją lėmė paskutinę sekundę Igno Sargiūno taiklus tritaškis – 88:86.

Latvija C grupėje pralaimėjo visus tris susitikimus: 78:90 kroatams, 55:78 – ispanams, 66:92 – vokiečiams.

Lietuvos U20 rinktinės sudėtis: Arnas Velička, Tadas Vaičiūnas, Justinas Leganovič, Lukas Uleckas, Ernestas Jonkus, Ignas Sargiūnas, Vitalijus Kozys, Paulius Poška, Grantas Vasiliauskas, Danielius Lavrinovičius, Justas Sakalauskas, Marius Valinskas. Čempionatas vyksta Tel Avive (Izraelis).

Šiai rinktinei LKF vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas, taigi jis jau įgyvendintas.