Dariaus Maskoliūno auklėtiniai varžovai pirmose rungtynėse 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21) pranoko Venesuelos atstovus (FIBA 20) ir priartėjo prie pusfinalio etapo.

Dvikova prasidėjo nervingai ir nerezultatyviai: po pirmojo kėlinio – tik 11:10. Antrame ketvirtyje sėkmingai į žaidimą įsitraukus Rokui Giedraičiui lietuviai pabandė atitrūkti (28:19), tačiau venesueliečiai greitai išlygino rezultatą – 28:28. Visgi šeimininkai prieš didžiąją pertrauką susigribo, spurtavo 8:0 ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 36:28.

Nors didžiąją akistatos dalį nekrito metimai iš tolimos distancijos (7/24 tritaškiai, 29 proc.), mūsiškiai ir toliau kontroliavo situaciją, kol ketvirtame kėlinyje įgijo 16 taškų pranašumą – 69:53. Tiesa, iki finalinės sirenos Venesuelos vyrai jį dar kiek aptirpdė – 76:65.

Nugalėtojus į priekį vedė NBA bokštai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis, kapitonas Mantas Kalnietis bei Rokas Giedraitis.

Rungtynės:

Lietuva – Venesuela 76:65 (11:10, 25:18, 19:16, 21:21).

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 20 (8/9 dvitaškiai, 4/4 baudos, 11 atkovotų kamuolių, 30 naudingumo balų), Domantas Sabonis (6/8 dvitaškiai, 8 atk. kam., 4 klaidos, 16 naud. balų) ir Mantas Kalnietis po 12, Rokas Giedraitis 10, Marius Grigonis 8 (2/9 metimai iš žaidimo, 6 klaidos), Rokas Jokubaitis 7, Lukas Lekavičius 4, Eimantas Bendžius 3 taškai. Mindaugas Kuzminskas (13 min.), Arnas Butkevičius (12 min.), Tomas Dimša (4 min.) ir Gytis Masiulis (3 min.) taškų nepelnė.

Venesuelos rinktinė: Davidas Cubillanas 11, Michaelis Carrera 9, Heissleris Guillentas 8, Garly Sojo 7, Miguelis Ruizas 6, Gregory Vargas, Jose Vargas, Pedro Chourio ir Windi Graterolas po 5, Yohanneris Sifontesas 4 taškai.

Lietuviams, kurie dar nėra praleidę nė vieno olimpinio krepšinio turnyro nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, trečiadienį bus laisva diena, o ketvirtadienį jie užbaigs pirmąjį etapą maču su Pietų Korėja (FIBA 30).

Savo ruožtu B grupėje kaunasi Lenkijos (FIBA 13), Slovėnijos (FIBA 16) ir Angolos (FIBA 33) krepšininkai.

Iš kiekvieno pogrupio į pusfinalius žengs po dvi komandas.

Vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinusios aštuonios komandos: šeimininkė Japonija, JAV, Argentina, Australija, Prancūzija, Ispanija, Nigerija ir Iranas.

Prie jų prisijungs dar keturios šalys, laimėjusios kvalifikacinius turnyrus Lietuvoje, Kroatijoje, Serbijoje ir Kanadoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (523)