Kiek vėliau vykusiame turnyro finale Utenos „Utena“ 75:65 (21:15, 16:23, 17:18, 19:9) nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir iškovojo taurę.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pradžioje 7 taškus be atsako pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ akimirksniu pabėgo į priekį – 7:2. Po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės tolimo metimo kauniečių pranašumas dar labiau išaugo – 12:5. Visgi 10 taškų be taško pelniusios klaipėdietės ne tik varžoves pasivijo, bet ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 17:15. Per likusį laiką komandos žengė koja kojon, bet po pirmojo kėlinio „Hoptrans-Sirenos“ turėjo minimalų deficitą – 20:21.

Antrajame kėlinyje „Fortūnos“ pranašumas buvo šoktelėjęs iki 7 taškų (30:23), tačiau 6 taškus be atsako pelniusios „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo kvėpuoti varžovėms į nugaras – 32:33. Puikiai puolime žaidusios kaunietės sužaidė sėkmingą atkarpą 7:0 ir persvėrė rezultatą į savo pusę – 39:35. Kėlinį tolimu metimu baigė Rasa Knyzaitė ir dar labiau padidino „Hoptrans-Sirenų“ pranašumą prieš antrąją rungtynių dalį – 42:38.

Trečiąjį ketvirtį 5 taškais pradėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir padidino savo pranašumą iki 9 taškų – 47:38. Įpusėjus ketvirčiui, klaipėdietėms pavyko atsilikimą sumažinti iki 3 taškų (47:50), o Linas Šalkus buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Per likusį kėlinio laiko apylygė kova, tačiau ketvirtį taikliu metimu baigė klaipėdietė Monika Grigalauskytė, kurios metimas išvedė „Fortūną“ į priekį – 55:54.

Lemiamą ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Hoptrans-Sirenos“, kurios pelnė 5 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai – 59:55. Likus žaisti 3 minutes, priekyje buvo kaunietės (61:59), tačiau tritaškiu metimu atsakė „Fortūna“ ir išsiveržė į priekį – 62:61. 6:0 spurtavusios kaunietės, likus žaisti 2 minutes ir vėl atstatė pranašumą – 67:62. Per likusį laiką „Hoptrans-Sirenos“ persvarą išlaikė ir rezultatu 72:69 šventė pergalę kovoje dėl bronzos.

Naudingiausiomis žaidėjomis bronziniame mače buvo pripažintos „Fortūnos“ žaidėja Lina Aglinskaitė ir „Hoptrans-Sirenų“ gynėja Rasa Knyzaitė.

„Hoptrans-Sirenos“: R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė 17 (9 atk. kam.), R. Knyzaitė 17, A. Baronėnaitė 12, E. Liutkutė 10, K. Balčiūnaitė (10 atk. kam.) ir G. Jasiunskaitė po 8 taškus.

„Fortūna“: L. Aglinskaitė 25, M. Grigalauskytė 15 (10 atk. kam.), M. Solopova 12 taškų.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!