Mačą puikiai pradėję svečiai diktavo savo sąlygas Juodkalnijos ekipai ir pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą (14:2). Po šalto dušo atsigavę šeimininkai sėkmingiau sužaidė ketvirčio pabaigą ir sumažino skirtumą (8:16).

Antro kėlinio viduryje latviams vėl pavyko kiek atitrūkti (28:16), tačiau prieš ilgąją pertrauką šeimininkai beveik panaikino svečių pranašumą (36:31).

Trečiame kėlinyje šeiminininkai buvo priartėję iki trijų taškų (33:36), tačiau įpusėjus ketvirčiui latviams buvo pavykę atitrūkti dviženkle persvara (50:37, 55:43). Ir vėl sėkmingiau kėlinio pabaigą sužaidę šeimininkai sumažino skirtumą iki penkių taškų (55:60).

Nervų karas tęsėsi iki pat paskutinių minučių.

Dramatiškoje rungtynių pabaigoje Latvija turėjo šansą savo rankose.

Likus 1:23 min. prie baudų metimo linijos stojęs Janis Strelnieks pataikė tik vieną baudą ir padidino pranašumą iki trokštamų 9-ių taškų – 75:66.

Juodkalnijos atakos metu Marko Todorovičius prametė sudėtingą metimą, tačiau pats pataisė jį ir sumažino skirtumą iki 7-ių (68:75).

Svečių atakos metu apmaudžiai suklydo Janis Timma, kuris prasižengė puolime ir likus 48 sek. kamuolys atiteko varžovams.

Latvių šansus stipriai braukė Aleksa Popovičiaus tritaškis – 71:75, o žaisti buvo likę 30 sek.

Dairis Bertans prametė tritaškį, tačiau kamuolį atkovojo Martins Meieris jį atmetė D. Bertaniui, šis vėl metė tolimą metimą, tačiau prieš jį prasižengė Derekas Needhamas.

D. Bertanio ranka nesudrebėjo – 71:78.

Po Juodkalnijos rinktinės minutės pertraukėlės netrukus prie baudų metimo linijos stojo tas pats D. Needhamas – šis pataikė tik vieną baudą – 72:78.

Latviai savo atakai turėjo 16 sek., D. Bertanio tritaškis galėjo išgelbėti svečius ir suteikti trokštamą 9-ių taškų persvarą, tačiau kamuolys pataikė į lanką.

Kamuolį sugriebė Artis Ate, jo dvitaškis dar suteikė nedideles viltis Latvijos rinktinės sirgaliams – 72:80 (likus 8 sek.). Prie baudų metimo linijos stojęs D. Needhamas pataikė abi baudas (74:80) ir paskutinei savo atakai latviai turėjo 8 sek.

Tolimas ir labai sudėtingas D. Bertanio metimas – netaiklus, ir po akimirkos aikštės viduryje istoriniu pasiekimu džiaugėsi aikštės šeimininkai: Juodkalnija – pirmą kartą pasaulio krepšinio čempionate.

Pirmose tarpusavio rungtynėse juodkalniečiai Rygoje triumfavo 84:75.

Juodkalnija: Derekas Needhamas 22, Marko Todorovičius 13, Aleksa Popovičius ir Bojanas Dubljevičius po 11.

Latvija: Janis Strelnieks (10 rez. perd.) 25, Martins Meiers 12, Janis Timma 11.

Latvija ir Juodkalnija iškovojo po septynias pergales ir patyrė po penkis pralaimėjimus. Pergalė devynių taškų skirtumu pirmajame tarpusavio mače garantavo juodkalniečiams trečiąją vietą grupėje ir kelialapį į pasaulio čempionatą. Latviai I grupėje liko ketvirti.

I grupės rikiuotė (vieta, rinktinė, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):