Itin permainingai Rusijoje vykusias rungtynes kiek netikėtai 86:77 (30:20, 19:19, 12:23, 25:15) laimėjo „Armani Olimpia“ su dviem lietuviais – Mindaugu Kuzminsku ir Artūru Gudaičiu.

Ši milaniečių pergalė – itin palanki Kauno „Žalgiriui“, su kuriuo „Chimki“ grumiasi dėl aukštesnės vietos turnyro lentelėje.

M. Kuzminskas per 29 min. pelnė 15 taškų (7/11 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 bauda) ir buvo antras pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose.

A. Gudaitis per 22 min. surinko 8 taškus (4/6 dvitaškiai, 0/3 baudos) ir sugriebė 8 kamuolius.

Daugiausiai – 26 taškus – įmetė Andrew Goudelockas, 14 – Curtis Jerrellsas.

„Chimki“ puolimo lyderis tradiciškai buvo Aleksejus Švedas. Jo sąskaitoje – 24 taškai (4/7 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 7/7 baudos) ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

14 taškų šeimininkams pridėjo Jamesas Andersonas, 11 – Charlesas Jenkinsas.

Galingai mačą pradėję „Armani Olimpia“ krepšininkai pirmą kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu, o netrukus pirmavo jau 32:20, bet tritaškiais prapliupę rusai labai greitai pavijo savo varžovus ir netgi persvėrė rezultatą – 37:36.

Tačiau milaniečiai vėl spurtavo 16:2 ir susigrąžino solidžią persvarą – 52:39. Tiesa, „Chimki“ nesiruošė pasiduoti ir po A. Švedo tritaškių dar kartą panaikino dviženklį deficitą bei išsiveržė į priekį – 55:54.

Vis dėlto ketvirtame kėlinyje tas pats A. Švedas ėmė karščiuotis ir švaistyti neparuoštus metimus, o „Armani Olimpia“ su M. Kuzminsku ir A. Gudaičiu priešakyje rinko taškus iš artimesnių distancijų ir įrodė savo pranašumą – 86:77.

Tuo metu Turkijoje užfiksuotas ne toks naudingas žalgiriečiams rezultatas: absoliuti turnyro autsaiderė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipa 81:94 (21:20, 21:23, 20:24, 19:27) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ komandai, kuri žengia aštunta.

Du kėlinius aikštėje vyko lygi kova ir po pirmos pusės švieslentėje degė skaičiai 42:43, bet po didžiosios pertraukos daug taikliau atakavę „Maccabi“ atstovai pabėgo ir finišavo pergalingai.

Atvykėliai iš tel Avivo šiose rungtynėse pataikė net 15 tritaškių iš 24-ių (63 proc.).

„Anadolu Efes“: Sonny Weemsas 21, Bryantas Dunstonas 16, Toney Douglas 14, Errickas McCollumas 13 taškų.

„Maccabi“: Pierre'as Jacksonas 18, Michaelas Rollas 16, Artiomas Parachovskis 14, DeShaunas Thomas 12 taškų.