Rimas Kurtinaitis antradienį minės 58-ąjį gimtadienį ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai savo strategui nuotaikos gimtadienio išvakarėse nesugadino.

Bet nervų išvyka į Uteną kainavo nemažai.

Mačas nepriminė pirmųjų rungtynių scenarijaus. Po pirmo kėlinio 25:23 pirmavo šiandien gimtadienį mininčio Rimo Kurtinaičio auklėtiniai.

Skirtingai nuo pirmos akistatos, antrame kėlinyje „Juventus“ neleido taip greitai pabėgti „Lietuvos rytui“. Įpusėjus ketvirčiui ekipas skyrė taškas – 32:33.

Po kėlinio viduryje suplanuotos minutės pertraukėlės R. Kurtinaičio auklėtiniai atkarpą laimėjo 11:2 ir po dviejų kėlinių pirmavo 47:37.

Įpusėjus trečiam kėliniui atrodė, kad „Lietuvos rytas“ pasieks dar vieną lengvą pergalę, nes svečiai atitrūko 65:47. Bet prieš lemiamą kėlinį „Juventus“ pavyko ženkliai sumažinti skirtumą – 60:67.

Ketvirtasis kėlinys žiūrovams dovanojo fantastišką kovą. Po Anthony Irelando dvitaškio „Juventus“ po ilgos pertraukos atsidūrė priekyje – 73:72.

Po minutės pertraukėlės Travisas Petersonas pataikė dvitaškį su pražanga ir svečiai likus 4 min. vėl priekyje – 75:73.

„Juventus“ gretose tritaškį pataikė Maksimas Kornijenko – 76:75, bet „Lietuvos ryto“ gretose baudų metimais minimalią persvarą grąžino Martynas Echodas (77:76).

Šeimininkų ataka tikslo nepasiekė, o likus 2 min. Mindaugas Girdžiūnas pataikė abi baudas (76:79). Komandos apsikeitė netiksliomis atakomis. A. Irelandas baudų metimais sumažino skirtumą iki minimumo (78:79).

Paskutinę sekundę šis legionierius galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo metimas skriejo pro šalį. Dramatišką pergalę 79:78 iškovojo „Lietuvos rytas“.

„Juventus“: Anthony Irelandas 25, Maksimas Kornijenka (15 atk. kam.) 13, Arvydas Šikšnius bei Karolis Guščikas po 12 taškų.

„Lietuvos rytas“: Chrisas Krameris 20, Loukas Mavrokefalidis 13, Rokas Giedraitis 12, Martynas Echodas 9 taškai.

Trečiosios serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Vilniuje.

* * *

Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes Vilniuje penktadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo net 97:64.

Tąsyk vilniečių gretose rezultatyviausias buvo 21 tašką pelnęs Rokas Giedraitis. 16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių pridėjo Loukas Mavrokefalidis. Uteniškiams 18 taškų surinko Mindaugas Kupšas.

Šiame sezone „Lietuvos rytas“ ir Utenos „Juventus“ ekipos susitiko keturis kartus LKL reguliariajame sezone bei Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje.

Sezono pradžioje rugsėjį Utenoje pergalę 82:75 pasiekė „Lietuvos rytas“, lapkritį sostinės klubas laimėjo 83:70, kovo 10-ą Utenoje vilniečiai nugalėjo 104:92, po mėnesio balandį „Lietuvos rytas“ iškovojo pergalę 78:75.

Ypač dramatiškai mačas klostėsi KMT ketvirtfinalyje. Daug diskusijų sukėlusioje rungtynių pabaigoje 91:88 pergalę išplėšė Vilniaus klubas.