Keturių iš eilės pralaimėjimų grandinę Chimkų krepšininkai sutraukė namuose 102:94 (25:21, 30:23, 25:25, 22:25) įveikdami ne bet ką, o vieną iš turnyro favoritų Madrido „Real“ (15/5).

Iniciatyvą šeimininkai perėmė jau pirmoje mačo pusėje, per kurią Aleksejus Švedas pataikė visus 4 tritaškius ir leido „Chimki“ įgyti dviženklį pranašumą (55:44).

Pamaskvės klubas per trečią kėlinį persvarą išsaugojo (80:69), o ketvirtajame pergalę įtvirtino. Priartėti svečiams pavyko tik per paskutinę mačo minutę, kai rungtynių baigtis buvo nulemta.

„Real“ viešnagė Maskvoje buvo tiesiog fatališka. Prieš tai 13 rungtynių paeiliui laimėję Pablo Laso auklėtiniai Rusijoje patyrė du pralaimėjimus. Antradienį nusileidę CSKA, Mytiščiuose jie neprilygo ir „Chimki“.

A. Švedas nugalėtojams per 29 min. pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 5/7 trit.) ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų, pagerindamas savo asmeninį rekordą Eurolygoje. Ruso sąskaitoje – 33 efektyvumo balai.

15 taškų prie pergalės pridėjo Devinas Bookeris, po 13 surinko Janis Timma ir Anthony Gillas.

„Chimki“ pataikė 15 iš 27 (55 proc.) tritaškių.

„Mums tai buvo labai svarbios rungtynės – pergalės po pralaimėjimų serijos labai reikėjo. Be abejo, laimėjimas prieš „Real“ lygio komandą yra didžiulė sėkmė. Noriu padėkoti savo vaikinams, nes jie įdėjo labai daug pastangų. Tris su puse kėlinio gynyboje atrodėme puikiai, bet išlaikyti stabilumą kovojant su tokiais varžovais yra sudėtinga. Bet kuriuo atveju, šį vakarą buvome puikūs“, – teigė R. Kurtinaitis.

Pralaimėjusiems 20 taškų surinko Jordanas Mickey, 17 – Fabienas Causeuras, po 10 – Facundo Campazzo ir Trey Thompkinsas.

Pažymėtina, kad pirmame ture Madride R. Kurtinaičio komanda madridiečiams pralaimėjo beviltiškai – 76:104.

Kitose rungtynėse Stambule intrigos ir įtampos buvo kur kas daugiau. Visgi pratęsti trijų pergalių serijos Željko Obradovičiui ir Stambulo „Fenerbahče“ (8/12) nepavyko. Turkijos komanda namuose 74:80 (12:24, 27:18, 17:19, 18:19) nusileido savo ruožtu po trijų nesėkmių paeiliui atsitiesusią „Barceloną“ (14/6).

Turkams koją pakišo klaidų skaičius – „Fenerbahče“ prarado 17, o „Barcelona” tik 8 kamuolius.

„Fenerbahče“ 14 taškų pelnė Kostas Sloukas (7 atk. kam., 11 rez. perd.), po 12 pridėjo Nando De Colo ir Nikola Kaliničius.

„Barcelonai“ Victoras Claveras surinko 17, Malcolmas Delaney 14, Nikola Mirotičius (11 atk. kam.) ir Cory Higginsas ir Brandonas Daviesas po 12.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)