Solidžiausiai prie pergalės prisidėjo Rokas Giedraitis: puolėjas pelnė net 28 taškus (6/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), atkovojo 7 kamuolius bei surinko 31 naudingumo balą.

Tiesa, mačo pradžia kaip reikiant įkvėpė šeimininkus, kurie per pustrečios minutės pelnė 8-is taškus be atsako – 8:0. Po puikaus „Partizan“ ekipos starto Rimas Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Marcas Carteris atidarė vilniečių taškų sąskaitą, tačiau šeimininkų gretose Mihajlo Andričius atsakė tritaškiu – 2:11.

Louko Mavrokefalidžio dvitaškis bei M. Carterio taiklus metimas iš po krepšio su pražanga sumažino svečių deficitą – 7:11. Įpusėjus pirmam ketvirčiui šeimininkai tebeturėjo 4-ių taškų pranašumą.

Tik aikštėje pasirodęs Martynas Echodas dvitaškiu sumažino skirtumą iki minimumo – 11:12. S. Gavrilovičius atstatė trijų taškų pranašumą.

Darkart iki minimumo vilniečius priartino galingas Roko Giedraičio dėjimas (13:14), bet po pirmojo ketvirčio šeimininkai išsaugojo trapų pranašumą – 17:15.

Antrą kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo atkarpa 5:0 ir išsiveržė 20:17.

Puikiai mačą pradėjęs Rokas Giedraitis nebuvo linkęs mažinti tempo: per beveik 7-ias žaistas minutes puolėjas pelnė net 13 taškų, o po jo taiklaus trečio tritaškio (3/3) privertė „Partizan“ strategą prašyti minutės pertraukėlės, nes jo vadovaujama ekipa atsiliko 4-iais taškais (24:28).

„Partizan“ krepšininkai pristabdė svečius ir įpusėjus ketvirčiui švieslentė skelbė lygų rezultatą – 28:28.

Fantastišką pasirodymą pratęsęs R. Giedraitis likus 2 min. iki kėlinio pabaigos savo sąskaitoje turėjo jau net 20 taškų (!) ir jo vedamas „Lietuvos rytas” pirmavo 39:35.

Tačiau čia ir sustojo „Lietuvos rytas“, leidęs varžovams pelnyti 8-is taškus iš eilės. Po dviejų kėlinių „Partizan“ pirmavo 43:39, o antrą ketvirtį serbų klubas laimėjo 26:24.

Rokas Giedraitis per pirmąją mačo dalį surinko 20 taškų (4/5 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai) bei atkovojo 3 kamuolius. 7 taškus pelnė Marcas Carteris, 6-is pridėjo Loukas Mavrokefalidis.

Varžovų gretose per du kėlinius 8 taškus pelnė Vanja Marinkovičius (2/2 dvitaškiai, 4/4 baudų metimai), 7 taškus pridėjo Strahinja Gavrilovičius.

Kovą dėl atšokusių kamuolių „Partizan“ laimėjo 21-14.

Trečio kėlinio pradžioje per pirmas 3 min. situacija nesikeitė: 3-5 taškų pranašumą išsaugojo šeimininkai.

„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas L. Mavrokefalidis baudų metimais skirtumą sumažino iki minimumo (47:48). R. Giedraičio tolimas metimas galėjo pirmąkart išvesti svečius į priekį, tačiau puolėjas prametė.

„Partizan“ gretose gynėjas Nigelis Williamsas-Glossas pataikė dvitaškį su Margirio Normanto pražanga, o realizavęs baudos metimą padidino šeimininkų pranašumą iki 4-ių taškų (51:47).

R. Giedraičio galingas dėjimas sumažino skirtumą iki dviejų taškų (53:51). Tačiau išlyginti rezultato vis nepavykdavo, o likus pusantros minutės iki ketvirčio pabaigos „Partizan“ pirmavo 6-iais taškais (60:54).

T. Petersono tolimas tritaškis šeimininkų persvarą sumažino perpus, o vėliau po sėkmingos gynybos R. Giedraičio tritaškis leido svečiams pagaliau išlyginti rezultatą (60:60).

Kėlinį užbaigė Patricko Millerio dvitaškis, leidęs „Partizan“ ekipai po 3 kėlinių pirmauti 62:60.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus pusantros minutės L. Mavrokefalidžio tritaškis po ilgos pertraukos leido „Lietuvos rytui“ pirmauti 67:64.

P. Millerio vedama „Partizan” ekipa neleido atitrūkti svečiams, ketvirtame kėlinyje sužaidus 4 min. švieslentė fiksavo lygų rezultatą – 70:70.

Marko Pecarskio dvitaškis leido „Partizan“ ekipai susigrąžinti minimalią persvarą, bet dvitaškiu atsakė ir M. Carteris (72:73).

Likus žaisti 4 min. P. Millerio baudos metimai leido šeimininkams vėl pirmauti 1 tašku – 74:73.

Tolimas J. Barono šūvis vėl persvėrė svarstykles svečių naudai (76:74), o po sėkmingos gynybos tritaškį pridėjo ir L. Mavrokefalidis (79:74). Likus žaisti 2:39 min. šeimininkų strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

J. Barono tritaškis likus pusantros minutės praktiškai laidojo šeimininkų viltis (84:74). Šeimininkai per likusį laiką stebuklo nesukūrė ir „Lietuvos rytas“ 91:80 (15:17, 24:26, 21:19, 31:18) iškovojo pirmąją pergalę „Eurocup“ turnyre.

Šeimininkai nežymiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34-33), bet „Lietuvos ryto“ krepšininkai atliko 21 rezultatyvų perdavimą, o „Partizan“ – vos 10.

„Partizan“: Patrickas Milleris 24, Nigelis Williamsas-Gossas 11, Marko Pecarski ir Strahinja Gavrilovičius po 9, Vanja Marinkovičius 8, Mihaljo Andričius ir Andreja Stevanovičius po 5, Doko Saličius 4, Obradas Tomičius 2, Novica Veličkovičius 1.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 28 (6/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/2 baudų metimai), Loukas Mavrokefalidis 26 (7/16 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/6 baudų metimai), Jimmy Baronas 11, Marcas Carteris ir Travis Petersonas po 9, Martynas Echodas 4, Margiris Normantas ir Robertas Carteris po 2, Mindaugas Lukauskis (per 22:33 min.) ir Artūras Jomantas (18 min.) nepelnė taškų.

***

Abi ekipos kovas Europos taurės turnyre pradėjo nesėkmėmis. Prieš savaitę „Lietuvos rytas“ namuose nusileido Bilbao „Basket“ (Ispanija) ekipai 83:93 (25:26, 11:22, 23:26, 24:19).

Belgrado „Partizan“ pirmame ture Berlyne net 85:111 (21:30, 18:27, 19:19, 27:35) nusileido „Alba“ krepšininkams.

Trečiadienį C grupėje Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa namuose 75:59 (15:19, 19:11, 25:12, 16:17) įveikė Berlyno „Alba“ krepšininkus.

Paskutinėse turo rungtynėse susitiko Bilbao „Basket“ ir „Limoges CSP“ (Prancūzija) komandos. Čia pergalę 98:91 (29:25, 24:23, 25:24, 20:19) iškovojo svečiai iš Prancūzijos. Šiuo metu grupėje su dvejomis pergalėmis pirmauja Krasnodaro „Lokomotiv“ klubas (2/2). Po pergalę ir pralaimėjimą turi 4-ios ekipos („Lietuvos rytas“, Berlyno „Alba“, „Limoges“, Bilbao „Basket“), lentelės dugne – „Partizan“ (0/2).

Keturios geriausios pogrupio ekipos iškops į TOP-16 etapą.

Kitą savaitę Vilniaus „Lietuvos rytas“ antradienį, spalio 24-ąją namuose (19 val.) susitiks su Krasnodaro „Kuban“ komanda.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (74)