Visiškai pasikeitusi Lietuvos rinktinė nesugebėjo suvaldyti jaudulio pirmųjų atrankos rungtynių pradžioje. 2:7 atsilikę lietuviai sunkiai stabdė varžovų lyderius Dardaną Berišą ir Scottą Bamforthą.

Netaiklūs metimai ir skylėta gynyba neleido D. Adomaičio auklėtiniams spurtuoti, o po pirmo kėlinio aikštės šeimininkai vis dar buvo priekyje 21:20.

Lietuvos rinktinės kapitono Kšištofo Lavrinovičiaus 5 taškai iš eilės padėjo lietuviams išsiveržti į priekį antrojo kėlinio pradžioje – 25:23.

Atrodė, kad svečiai jau perims iniciatyvą, tačiau aikštės šeimininkai to padaryti neleido ir įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus 35:35.

Po didžiosios pertraukos savo šou pradėjo Gediminas Orelikas. Du jo tritaškiai iš eilės ir Ado Juškevičiaus dvitaškis inicijavo spurtą 8:0.

Kosovo krepšininkai trumpam pristabdė lietuvius, tačiau jau ketvirto kėlinio pradžioje atsipalaidavę lietuviai susikrovė 21 taško pranašumą – 68:47.

Antroje paskutinio kėlinio dalyje skirtumas išaugo iki triuškinamo 34 taškų – 88:54.

Rungtynių nugalėtojo vardas jau niekam nekėlė abejonių, visiškai atsipalaidavę lietuviai triumfavo 99:61.

Lietuviai Prištinoje neužsibus – iš karto po mačo vyks į oro uostą ir skris į Palangą.

D. Adomaičio auklėtiniai sekmadienį Klaipėdoje žais antrąsias atrankos varžybų rungtynes su Lenkija. Dvikovos pradžia – 19.30 val.

Lietuva: Adas Juškevičius 16 (3/3 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 1/2 baudos, 5 rez.p.), Gediminas Orelikas 12 (5 atk.k., 3 rez.p.), Deividas Gailius ir Eimantas Bendžius po 11, Evaldas Kairys (7 atk.k.) 10, Renaldas Seibutis ir Vaidas Čepukaitis (7 atk.k.) po 8, Mindaugas Girždiūnas ir K. Lavrinovičius po 7, Arnas Butkevičius 6, Rokas Giedraitis 3.

Kosovas: Dardanas Beriša 19 (5/12 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 6/10 baudos), Scottas Bamforthas 17, Lisas Šoši 10, Gezimas Morina 9.

Statistika. Kosovas – Lietuva

Dvitaškiai: 17/35 (48,5 proc.) – 23/46 (50 proc.)

Tritaškiai: 4/19 (21 proc.) – 13/28 (46,4 proc.)

Baudos: 15/19 (78,9 proc.) – 14/21 (66,6 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 24 – 51

Rezultatyvūs perdavimai: 9 – 26

Klaidos: 12 – 8

Perimti kamuoliai: 2 – 4

Blokuoti metimai: 3 – 1

Pražangos: 22 – 22

Kitose C grupės rungtynėse penktadienį Lenkijos rinktinė namie 70:60 įveikė Vengriją. Visus penktadienio atrankos rungtynių rezultatus rasite čia.

Atrankos varžybose Europoje iš viso dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (394)