Itin kibiai gynyboje ir kovingai puolime Lietuvos rinktinę pasitikę estai pirmavo nuo pat rungtynių pradžios. Tik po 5 iš eilės Edgaro Ulanovo taškų D. Maskoliūno auklėtiniai iki pirmo kėlinio pabaigos likus žaisti beveik 3 minutes sugebėjo išsiveržti į priekį 14:12.

Tačiau buvusio žalgiriečio Kerro Kriisos taiklūs tolimi metimai vėl leido aikštės šeimininkams perimti iniciatyvą. Antrame kėlinyje abi komandos daugiausiai taškų pelnė nuo trijų taškų ir baudų metimo linijų.

Lietuvius pražangomis stabdydami estai esant menkiausiai progai atakavo iš toli ir tai pasiteisino – įpusėjus dvikovai D. Maskoliūno auklėtiniai vis dar vijosi varžovus – 44:47.

Po didžiosios pertraukos ir toliau siautėjo K. Kriisa ir Sanderis Raieste, o Estijos rinktinė padidino skirtumą iki 9 taškų (44:53).

Lietuviai, atrodė, nesuranda bendros kalbos gynyboje, laimei snaiperių ranka nedrebėjo – po taiklių L. Lekavičiaus, T. Dimšos, T. Sedekerskio tritaškių likus žaisti 10 minučių komandas skyrė taškas – 62:63.

L. Lekavičiaus ir L. Biručio pastangomis lietuviams kėlinio pabaigoje pavyko išlyginti rezultatą 77:77, tačiau vėliau beveik 2 minutės abiems rinktinėms buvo tuščios – teko žaisti pratęsimą. O čia vėl žibėjo K. Kriisos žvaigždė, nulėmusi skambią Estijos rinktinės pergalę.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo buvęs žalgirietis K. Kriisa. Rinktinės lyderis per 30 min. pelnė 26 taškus (1/1 dvitaškiai, 8/12 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 33 naudingumo balus.

Lietuva: Marius Grigonis 14 (11/12 baudos), Lukas Lekavičius 12, Laurynas Birutis (8 atk.k.) ir Tomas Dimša po 11, Arnas Butkevičius 10, Mantas Kalnietis 8, Edgaras Ulanovas ir Tadas Sedekerskis po 5, Marekas Blaževičius 4, Eimantas Bendžius 3, Rokas Jokubaitis 2.

Estija: K. Kriisa 26 (7 rez.p., 33 naud. b.), S. Raieste 17, S. Vene 13, K. Kitsingas, R. Nurgeris 8, H. Drellas 7, S. Suttas 6, J. Joesaaras 4, K. Hermetas 2.

Rungtynių statistika

LietuvaStatistikaEstija
12/29 (41 proc.)Dvitaškiai17/32 (53 proc.)
12/34 (35 proc.)Tritaškiai15/43 (34 proc.)
25/32 (78 proc.)Baudos13/20 (65 proc.)
42Atk. kam.48
19Rez.perd.28
3Per. kam.6
11Klaidos10
1Blokai6

„Saku Suurhall“ arenoje rungtynės buvo su žiūrovais. Suomio Jukkos Toijalos treniruojamoje Estijos nacionalinėje ekipoje lietuviams geriausiai pažįstami buvę Kauno „Žalgirio“ atstovai: Siimas-Sanderis Vene ir Kerras Kriisa.

Lietuvos krepšinio rinktinė vaikyti pandemijos stingulio į Taliną autobusu atriedėjo praretėjusiomis gretomis – Estijoje nerungtyniaus puolėjas Arnoldas Kubloka ir vidurio puolėjas Artūras Gudaitis. Negana to, po penktadienio mačo iškeliaus ir puolėjas Eimantas Bendžius.

D. Maskoliūno vadovaujama Lietuvos rinktinė šeštadienį 19.30 val. dar susigrums su kaimynais latviais.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (468)