Šį sprendimą palaikė 18 miesto tarybos narių, trys susilaikė.

Krepšinio klubas „Neptūnas“ vasarą kreipėsi į miesto merą Vytautą Grubliauską su pasiūlymu priimti kontrolinį klubo paketą savo žinion, kad būtų išvengta bankroto, tačiau savivaldybė panoro perimti tik dalį kontrolinio paketo.

Klaipėdos miesto savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis politikams siūlė svarstyti dvi alternatyvas – priimti vieną kapitalo dalį iš 20 arba priimti devynias dalis iš 20.

Toks pasiūlymas priimti dalį klubo dovanų, svarstytas ir 2020 metais, tačiau tada politikai jam nepritarė.

„Gavome naują didžiojo dalininko ir atstovo prašymą atnaujinti šio klausimo svarstymą. Kreipiamasis aiškus – perimti kontrolinį paketą, galima sakyti, perimti valdymą“, – sakė E. Simokaitis.

Jis teigė nesiūlantis svarstyti galimybės perimti kontrolinį paketą, nes būtų apsunkinta klubo veikla: įstaiga savo apskaitą turėtų tvarkyti pagal viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus, vykdyti viešuosius pirkimus ir kt.

Prieš posėdį tarybos nariams išplatinta papildoma klubo parengta medžiaga. Joje nurodoma, kad tik perėmus klubą gauta Šiaulių banko pretenzija dėl kredito padengimo. Nepadengus šio kredito klubui būtų keliama bankroto byla, tad dalininkai operatyviai paskolino kubui 250 tūkst. eurų.

Paskelbta, jog dabartiniams dalininkams perėmus klubą, skolą siekė 1,5 mln. eurų ir ji nuosekliai mažinta, tačiau dar sudaro 800 tūkst. eurų. Skolos grąžinimo procesą pristabdė prasidėjusi pandemija, nekilnojamojo turto mokesčio augimas.

Pateiktas ir pavyzdys, kad Vilniaus savivaldybė tapo krepšinio klubo „Rytas“ 40 proc. klubo dalių savininke, kai jo skola siekė 4 mln. eurų.

„Dalininkų rašte nurodyta, kas lėmė dalininkų norą perduoti dalis – COVID-19, kuri įtakojo veiklą, karas Ukrainoje, kuris įtakojo finansinę padėtį ir dalininkų galimybės remti ar prisidėti prie klubo veiklos“, – sakė E. Simokaitis.

Anot jo, įstaigos skolos atskirtos nuo dalininkų įsipareigojimų, tad savivaldybės skolų našta neužgultų.

„Neptūno“ klubo vadovas Sigitas Ambrazevičius, atsakydamas į politikų klausimus, teigė, jog de jure savivaldybė perimtų tik vyrų krepšinio klubą, bet po to paties klubo vėliava yra ir 16–18 metų paauglių komanda, dubleriai, moterų krepšinio komanda ir futbolo ekipa, nors juridiniai vienetai atskirti.

„Savivaldybė jaustųsi komfortiškiau turėdama didesnę dalį, galėtų labiau įsitraukti į sprendimų priėmimus“, – teigė vadovas, siūlydamas perimti miestui devynias dalis.

„Mes planuojame biudžetus prieš sezoną, konkrečiam šiam sezonui norėtume prašyti 1,2–1,3 mln. eurų paramos“, – sakė S. Ambrazevičius.

Bendras klubo biudžetas turėtų siekti apie 1,6–1,7 mln. eurų.

Kultūros, švietimo ir sporto komitetas tarybos nariams siūlė atidėti sprendimo projektą ir skelbti miesto gyventojų apklausą dėl klubo kontrolės perėmimo, tačiau tokį siūlymą palaikė tik trys politikai.

Registrų centro duomenimis, „Neptūno“ krepšinio klubo dalininkais šiuo metu yra Tomas Daugėla, Marius Girčys, Vidas Augaitis, bendrovė „Rietuva“, Vytautas Lygnugaris, Vidmantas Dambrauskas, Arūnas Tuma, Alvydas Vaičiūnas ir Sigitas Ambrazevičius.

V. Dambrauskas ir A. Tuma yra Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės