Rimanto Grigo auklėtinės išvykoje 56:83 (17:22, 11:20, 15:24, 13:17) nepasipriešino Europos vicečempionėms prancūzėms.

Lietuvės į atlapus favoritėms kibo tik pirmajame kėlinyje – sužaidus 8 minutes rezultatas buvo lygus 15:15, tačiau antrojo kėlinio viduryje Prancūzijos rinktinė jau turėjo dviženklį pranašumą 31:20.

Įpusėjus susitikimui lietuvės atsilikinėjo 28:42, o galutinai varžovės į priekį buvo paleistos po pertraukos – R. Grigo auklėtinės tris minutes nerado kelių link krepšio, prancūzės pradėjo jas triuškinti 50:28.

Po trijų ketvirčių Prancūzija pirmavo jau 68:43, o paskutinės 10 minučių tebuvo formalumas.

Lietuvos rinktinė 46,2 proc. taiklumu (6/13 tritaškių) atakavo iš toli, o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 33:26, tačiau komandą skandino klaidos – lietuvės kamuolį prarado net 31 kartą.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė 20 taškų pelniusi Kamilė Nacickaitė, tačiau ji suklydo 7 kartus, o jai esant aikštėje komandos įmestų/praleistų taškų santykis buvo pats prasčiausias (-28). Gynėjos pasirodymas įvertintas 9 naudingumo balais.

Naudingiausiai pralaimėtojų gretose žaidė Gabrielė Šulskė, kuri per 10 minučių spėjo įmesti 8 taškus ir surinkti 11 naudingumo balų. Jos žaidimo laiką apkarpė itin greitai surinktos penkios asmeninės pražangos.

Lietuvos rinktinė atranką į 2023 metų Europos čempionatą pradėjo pergale prieš Suomiją 69:59. Prancūzija 71:90 neprilygo Ukrainai.

Į čempionatą pateks stipriausia šios grupės komanda. Iš dešimties antrąsias vietas atrankos grupėse užimsiančių ekipų į pirmenybes pateks keturios.

Tiesa, jei atrankoje taip pat žaidžiančios finalinio čempionato etapo šeimininkės Slovėnija ir Izraelis finišuos tarp stipriausiųjų, kelialapiai bus perleisti dar dvejoms antras vietas grupėse užimsiančioms rinktinėms.

Prancūzija: Gabby Williams 14 , Marine Johannes 13, Mamignan Toure 10, Sandrine Gruda (5 atk. kam.) ir Sarah Michel po 8.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 20 (7 kld.), Gabrielė Šulskė 8, Laura Juškaitė 7 (6 atk. kam., 5 kld.), Gintarė Petronytė ir Eglė Šventoraitė po 6.