Mačą geriau pradėjo viešnios iš Čekijos (4:8), tačiau jau netrukus „Kibirkšties-VIČI“ merginos spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 16:8. Dar vieną tritaškį pridėjo Marina Solopova, taiklų tolimą šūvį pridėjo Vita Kuktienė ir Lietuvos klubas, iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės, įgijo dviženklę persvarą (24:14). ZVVZ USK komanda buvo priversta prašyti minutes pertraukėlės, o po jos kėlinį užbaigė tolimu metimu – 24:17.

Antrą ketvirtį dvitaškiu pradėjo Vilniaus klubo legionierė Hollie Mershon (26:17), tačiau čekės laimėjo atkarpą 8-0, sumažino atsilikimą iki minimumo (26:25), o aikštės šeimininkių trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė paprašė minutės pertraukėlės. Kėlinio viduryje ZVVZ USK išsiveržė į priekį (28:30), tačiau vilnietės, daugiausiai Hollie Mershon pastangomis, vėl perėmė iniciatyvą (34:32). Po dviejų kėlinių švieslentėje lygybė – 42:42.

Trečią kėlinį Čekijos klubo pradėjo pelnydamas aštuonis taškus iš eilės (42:50) ir Vilniaus komandos trenerių štabas buvo privertas imti minutės pertraukėlę. Tačiau vaizdas aikštėje liko panašus. ZVVZ USK ekipa netrukus įgijo dviženklį pranašumą (46:57), o ketvirčio pabaigoje jis padidėjo iki šešiolikos taškų (48:64). Po pusvalandžio kovos komandas skyrė dvylika taškų – 56:68.

Sužaidus tris minutes ketvirtame kėlinyje, po Vitos Kuktienės tritaškio metimo, „Kibiršties-VIČI“ komanda sumažino atsilikimą iki vienženklio skirtumo (63:72). Ketvirčio viduryje žaidimas išsilygino (68:75), o mačo pabaigoje perlaužti rungtynių eigos „Kibirkšties-VIČI“ komandai nepavyko – 71:86.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Hollie Mershon. Legionierė iš Jungtinių Amerikos valstijų per 29 minutes pelnė 14 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.
Vita Kuktienė įmetė 13 taškų, Marina Solopova – 11, Greta Šniokaitė – 10, Mantė Kvederavičiūtė, Sofija Aleksandravicius ir Lina Pikčiutė po 6, Rima Valentienė – 5.

ZVVZ USK komandoje Jelena Dubljevič pelnė 25 taškus, Kia Vaughn surinko 16 ir atkovojo 10 kamuolių.

Jurgita Štreimikytė-Virbickienė („Kibirkštis-VIČI“ vyr. trenerė):

„Džiaugiuosi, kaip sužaidėme pirmus du kėlinius. Merginos stengėsi puolime žaisti protingai, priėmė protingus sprendimus, atidirbo gynyboje. Skirtumas pasidarė trečiajame kėlinyje. Mes pačios pradėjome klysti. Pirmoje pusėje ir mūsų klaidų čekės įmetė 6 taškus, o antroje pusėje – 29. Čia ir yra didžiausias skirtumas. Varžovės pakeitė gynybą prieš mūsų žaidimą du prieš du. Trečiajame kėlinyje pasimatė meistriškumo skirtumas.

Man patinka kaip žaidžia ZVVZ USK komanda. Patyrusi komanda, kuri puolime išnaudoja kiekvieną gynybos klaidą. Gynyboje turi žaisti labai gerai, tik tada tau pavyks apsiginti. Puolime jos priverčia varžoves daryti klaidas ir tada pelno lengvus taškus.

Ketvirtame kėlinyje jos sugebėjo išlaikyti saugų atstumą. Mums sudėtinga su „pirmais“ numeriais. Tikrą įžaidėją mes turime tik Rimą Valentienę. Turime problemų su vadovavimu, sprendimais, pačios komandos valdymu. Kabintis galėjome, tačiau turėjome žaisti greičiau, atakuoti geriau arba įžaisti kamuolį“.

Natalia Hejkova (ZVVZ USK vyr. trenerė):

„Vilniaus komanda yra jauna, tai ateities komanda, tačiau ir šiuo metu merginos sugeba pademonstruoti gerą krepšinį. Pirma rungtynių pusėje mums buvo labai sunki, negalėjome pademonstruoti savo žaidimo. Tačiau antroje dalyje viskas pasitaikė ir mes šventėme pergalę. Manau, mūsų pergalę lėmė trečiasis mačo kėlinys. Mes pagerinome savo gynybą. Vertėme varžoves klysti puolime ir rengdavome greitas atakas, tai pasiteisino“.

* * *

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais po savaitės svečiuose su Stambulo „Galatasaray“ ekipa.